sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (147)
 • medya (4)

147. Ben bu markayı kendimi bildim bileli çok severim. Renkleri bile tam benim tarzımdır, evinde gibi hissederim. Markayla duygusal bağım çok güçlü.

Ancak eğri oturup doğru konuşalım, kalitesi öyle böyle düşmedi, çok düştü. 

Senelerdir paltolarında gözüm kalır alamazdım. Bir kere polyester bir kabanını aldım, 3 senedir giyiyormuşum. Tüylendi falan ama seviyorum hala, ne olduğunu bilerek almıştım zaten. 2016’da da yünlü bir kruvaze ceket almıştım aşık olarak, hala da bayılarak giyerim, hayatımda para harcadığıma en çok değen şeylerden biridir bence. Bluz ve gömleklerinden, kazak ve elbiselerinden de çokça aldım. Aksesuarlarından da kullandım. Çorapları falan aşırı güzel mesela. 

Gel gelelim eski kalitesinin yerinde yerler esiyor. Bunu asla indirim dışında alışveriş yapmamış biri olarak söylüyorum ki ilk defa yargıcı’ya verdiğim paraya acıdım. Senelerdir hem kaliteli, hem tarzıma uygun, hem sıcak tutacak palto arıyorum ama ya yok, ya çok pahalı, ya çok alengirli, asla bulamadım. Burada gri, uzunca, belinde kuşak olan, %80 yünlü bir model buldum, eski yargıcı paltolarına benzer kalitedeydi. %50 indirimle 650 tl’ye düşmüş diye aldım, seneye bu fiyata bile olmaz diye aldım, çok zor beğeniyorum dedim aldım. Ama yani keşke %70’i falan bekleseydim. Kuşağı eğri büğrü dikmişler, ütüsünü düzgün yapamamışlar. Kuşağın telaları çıkmıştı zaten ki çok ciddi bir kalite hatasıdır, en ortalama firmada bile görmezden gelinmez. Bir başkasında kuşağın genişleyen yeri belin ortasına gelmiyordu mesela. paltonun tulum kapamasında etek hizasını tutturamamışlar, astarı da yukarı çekiyor. Zaten mostra hizasında dıştan meyil var ki facia. Yaka telaları yakayı tutmamış, dalgalanma yapıyor. Elime ütüyü aldım ama yani yok baya baya sökülüp, dikilip, prese girmesi gereken yerler var. çalıştığım takım elbise fabrikasına götüreceğim artık vereceğim bakalım ekip liderlerine, adam edebiliyorlar mı paltoyu?

Ayrıca 3 sene önce aldığım cekette bile asetat, daha zayıf ama kaliteli, nefes alan asetat astar kullanılırken bu güya üst kalite diye aldığım paltoda %100 polyester, kolay yırtılmayan ama nefes almayan, terleten astarı görmek de çok sinirimi bozdu. Herkes ucuza kaçıyor okey ama bari astarlarınızı bozmasaydınız. Üretim kalitesi de yerlerde zaten, sadece kumaşınıza para vereceğime malzemesini ben alır daha ucuza diktiririm. Ayrıca bahsi geçen ceketin dikimi ve duruşu, mükemmel değilse de paltodan çok daha iyi ve o bariz, basit kalite hatalarından çok uzak. Gerçekten üzdü bu palto beni. 

Tüm bunları biliyorsun madem neden aldın o paltoyu diyebilirsiniz. Eve gelip inceleyince fark ettim cidden hepsini ve paylaşmak istedim. Markaya değil, kaliteye para verelim, inceleyelim ki enflasyonu bahane edip fiyatları iki katına çıkarırken malzeme ve üretim kalitesini yerlere düşürüp bize kalitesiz ürünü daha pahalıya satmayı kendilerine hak görmesinler.

Düzenleme: iade edip ürünün parasını geri aldım. En azından müşteri memnuniyetinde hala çok iyiler, etiketi falan çıkarmış olmama rağmen çok yardımcı oldular. Ama umarım şikayeti ürün müdürlerine de bildirirler de onlar da bir daha böyle kötü ürünleri okeyleyip de mağazalara göndermezler.

11 ocak 22:37 12 ocak 16:56

146. Kendilerinden kazak aldığıma pişman eden firma. kullanım klavuzunda zaten bi giymeyin yazmadıkları kalmış. Makinede file içinde tek başına soğukta hassas/ipek seçeneğinde yıkadım ve omuzunda!? delik oluştu. delindi desem aaa yıkamaycaktınız bir yazmıştık derler. İlk yıkama ve delik. Az buz paralara da satmıyorlar ürünlerini. Kolay kolay alışveriş yapmam herhande bir daha.

4 ocak 13:01

145. ah ahh hem renklerini hem desenlerini beğendiğim çok güzel kazaklar yapıyorlar ama salak olduğum için yıkamayı beceremeyip çektirdim çoğunu. çok üzülüyorum. açılmadılar da onca kere uğraşmama rağmen. artık almıyorum o yüzden

20 kasım 2018 12:19

144. Diğer ürünlerini denemedim ama kazaklarına bakmanızı öneririm. Geçen şubat ayı yün oranı yüksek, kalın ve kaliteli bir kazağını indirimden 90 liraya aldım. neredeyse bir sweatshirt fiyatına kaliteli bir kazağım oldu.

19 kasım 2018 15:38

143. bu kış fiyatları iyice uçurmuş firma. gömlekler neredeyse 500, en ucuz kolsuz bluz 249 tl. yuh diyorum. tamam kumaş kalitesi iyi, gömlekler pamuk, kazaklar yün ama bu resmen fırsatçılık artık.

19 kasım 2018 10:41

142. Kalitesini bilmiyorum ama ürünleri şık duruyor. Sokakta giyimini beğendiğim birini görünce yargıcıdan olduğunu anlıyorum. Herkeste olan tasarımlar değiller çünkü.

10 kasım 2018 15:17

141. bir sürü param olsaydı satın alacağım mağaza :( bence çoğu parçası çok kaliteli ve elegant duruyor bayılıyorum. birkaç parçam var yargıcıdan aldığım ve hepsini halen severek giyiyorum. ama çok pahalı yahu.. indirime girdiği zaman alabiliyorum ancak o zaman da yine fiyatlar yüzünden beğendiğim parçalar arasından seçim yapıyorum. yalnız kolyeleri biraz kalitesiz oluyor sanırım ya da bana öyle denk geldi. erkek arkadaşım doğum günümde bana yargıcıdan bir kolye almıştı fakat 2 aya kalmadan koptu yaptırmak zorunda kalmıştım.

10 kasım 2018 02:22

140. Ya Yargıcı ürünlerinin kaliteli olduğunu okudukça şok oluyorum. Birkaç yıl önce onca para vererek aldığım sandaletler 1 yazı bile geçiremedi. Elbise desen ipleri sökülüyor, düğmeleri kopuyor. Onca paraya sattıkları gömlek ve montların kumaş içerikleri berbat. Janjanlı çin malı ürünler çoğu. 

9 kasım 2018 23:00

139. bugüne kadar aldığım, kolyeleri dışında her şeyinden memnunum. bayılıyorum. hele ki evim için bir şey alacaksam ilk yargıcıyı seçerim. yenilenen sitesiyle ki ÇOK ŞÜKÜR artık alışveriş yapmak daha kolay. Hediye paketleri çok tatlı. Tavsiye ediyorum.

9 kasım 2018 17:08

138. kazaklarının bağımlısı olduğum marka.

aldığım kazakları yıllarca ama yıllarca giydim ve hiçbir şey olmadı. tüy topaklanması dahi yapmadılar. fakat 2 tanesini o kadar çok giymiştim ki artık vermek durumunda kaldım. soğuk kış günlerinde beni en iyi ısıtan kazaklardır. kaliteleri gerçekten olağanüstü. aba gibi dediklerimizden.

evet, sezonda biraz pahalı fakat şöyle düşünmekte yarar var ki daha ucuza, yün bile olmayan 3 tane kazak alacağınıza, 1 tane kaliteli ve sağlam kazak almayı ben her zaman tercih ederim. kaldı ki indirim dönemlerinde mutlaka beden bulabiliyorsunuz ve fiyatlar gayet makul oluyor. ben açıkcası kazak stoğumu, her sene yargıcı'dan yapıyorum. 

mantoları ve ceketlerini de çok severim. onlar da son derece kalitelidir. fakat, geçtiğimiz yıllarda bir çift espadril alma gafletinde bulundum. 2. giyişimde tabanı ayrıldı. o gün bugündür ayakkabılarına hiç bakmam. ama çok seven ve hiç problem yaşamamış arkadaşlarım da var. bana da denk gelmiş olabilir, ayakkabıları tümüyle kötüdür demek istemem. haksızlık olur. fakat, diğer tüm giyim ürünlerinin hayranıyım ve tavsiye ederim.

9 kasım 2018 16:18

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar