yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • medya (1)

  71. öncelikle neden yasmine başladığımı belirteyim; 25 yaşında, bilinen polikistik over tanılı, dirençli aknesi ve hirşutizmi (gizlinot: kıllanma artışı) olan bir kadınım. Geçmeyen aknelerim, komedonlarım beni günden güne rahatsız etmeye başladı. aynı zamanda lazere gidiyorum ve bundan da tatmin edici sonucu alamıyordum. bu yüzden kadın doğum uzmanının önerisiyle yasmin kullanmaya başladım ve an itibariyle 3. ayındayım.

  genellikle hep kötü yorumlara denk geldim bu yüzden de yasminin beni nasıl etkilediğini ay ay yazmak istedim.

  1. ay: adetimin ilk günü kullanmaya başladım. depresyon, kilo artışı bende gelişmedi. (sadece bir gün durduk yere ağladım.) 21 gün boyunca hafif ama istisnasız her gün kanamam oldu ve beni en çok rahatsız eden yan etkisi bu oldu. son alarak göğüslerim dolgunlaşmaya başladı

  2. ay: hapın ilk günlerinde vajinamda inanılmaz bir kuruluk hissettim ancak bu etkisi bir haftaya kalmadan geçti. kanamam devam etmedi.

  3. ay: hapa başlayalı 1 hafta oldu, vajinal kuruluk önceki ayki kadar belirgin değil. onun dışında başka bir şikayetim yok şimdilik.

  gelelim benim için hayal kırıklığına; dermatolojiden de sivilcelerim için tedavi almaya başladım. ancak yasmin sivilcelerimde hiçbir gerileme yapmadı. bu yüzden topikal kremlere ek başka tedavilere geçilecek.

  10 kasım 14:30

  70. Über züber on beş senelik kronik migren sahibi olduğumdan yaşadığım ataklar bundan mı yoksa stresten mi kestiremiyorum ama kesin olan bir şey var, o da cildime gerçekten çook iyi geldiği. Hani sivilcesiz, dümdüz ve sakin hale getirecek kadar. Nasılsa migren çekiyorum diyen varsa sırf bunun için deneyebilir.

  Ayrıca seks yapıyorsunuz çocuk olmuyor, böyle ilginç bir etkisi de var.

  23 ekim 21:00

  69. kullandığım 3 ay boyunca bana sık sık migren atağı geçirten ve neredeyse her gün istifra etmeme sebep olan hap. her gün bu acıyla yaşayacağıma ayda bir gün regl sancısı çekmeyi tercih ettim ve bıraktım. bıraktıktan sonra da yan etkileri 3 ay devam ediyormuş maalesef. ayrıca ödem yaptığını da gözlemlemiştim. ne mutlu yan etki yapmayanlara.

  23 ekim 16:05


  68. 20 yaşından beri düzenli kullanıp bazen ara verdiğim doğum kontrol hapı. Kendileri sancıdan halılara tırnak geçiren benim adetlerimin rahat geçmesini sağladığı için hep aşkım olarak kalacak. Bende ne kiminin yaşadığı cilt güzelleşmesi gibi olumlu ne de stres vs gibi olumsuz bir etki yaptı. Normal dümdüz olduğum gibiyim bu ilacı kullanırken. Çok güveniyorum kendisine, zamanında doktorum iyi ki bunu tavsiye etmiş.

  22 ekim 20:10

  67. 1 yıl boyunca aralıksız kullandığım son 2 kutusunda baş ağrısından kafamı duvarlara vurma isteği getiren oks. o günden sonra bütün doğum kontrol ilaçlarının migren atağı benzeri etkileri olmaya başladı. ben de artık kullanmamaya başladım. pkosla barışmaya karar verdim..

  22 ekim 18:14

  66. Kullandığım zaman 17 gün süren bitmek bilmez ve çok yoğun kanamalı bir regl periyodu yaşayıp zaten Akdeniz anemisinden muzdarip biri olarak hepten betimin benzimin solmasına sebep olan ilaç. Çoğu kişi içinden eyw kardeş hiç bilmiyorduk diyecek muhtemelen ama yine de yeri gelmişken genç kuşaklara kamu spotu olarak bir kez daha tekrarlayalım : doktora danışmadan, eş dost arkadaş eczacı tavsiyesiyle ilaç almak hiç doğru bir davranış değildir (eczacıları katma sebebim, eczacı sizi tanımadığı için vücut değerlerini bilemez, zaten aklı başında bir eczacı haybeye ilaç tavsiye etmez)

  10 ekim 20:55

  65. dün gece 5. aldığım, pcos tedavisinde kullandığım ilaç. buradaki yorumları okuyarak bulantı, iştah açma riskine karşı gece yatmadan önce almaya başladım. ona rağmen ilk iki gece bulantı ile uyandım. son günlerde ise bulantı şiddetim azalmasına rağmen sabahları devam ediyor. gün içerisinde midemde kötü bir his oluşuyor. tatlı da yesem tuzlu da yesem hatta hiçbir şey yemesem bile gitmiyor. en büyük sorunum ise şiddetli ishale sebep olması. henüz psikolojik olarak bir etkisini göremedim; depresyon, sinir hali gibi. zamanla vücudumun alışmasını dileyerek kullanacağım. paket bitiminde şikayetlerim son bulmazsa doktora görünmeyi düşünüyorum. bu tarz belirtiler yaşayan süslüler varsa nasıl ilerlediler paylaşırlarsa sevinirim. mesaj kutum bir tık uzakta.

  16 eylül 08:56


  64. Daha önce 2 sene boyunca kullandım (bir defalık 3 4 aylık bir ara verdim) kullanırken herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım, hersey normaldi. Olan bırakınca oldu.. Acayip bir saç dökülmesi yaşadım, berbattı. Yüzümü de sivilceler bastı. Yetişkin aknesi denen lanet başladı, ergenliğe bir daha girmiş gibiydim. Saç dökülmesi birkaç ay sonra kendiliginden düzeldi, ancak akne sorunu 1 yıl boyunca geçmedi, sonra hamile kalip doğum yapmamla birlikte bu sorun da geçti. Yani hormonlarin tekrar kendi düzenine girmesi kolay olmayabiliyor.

  Yurtdisina taşındigim için haliyle doktorum da değişti. Dogumdan sonra doktorumla konuştuğum zaman bana Yasmin in çok fazla Hormon içerdiğini, artık piyasada daha hafif ilaçlar olduğunu, kendisinin yasmin yazmadığını söyledi. Bana hormon içeriği daha değişik olan başka bir ilaç verdi.

  Genel olarak doğum kontrol haplarinin çok da masum olmadığına inanıyorum, hangisi olursa olsun. Prospektuslerde sayfa sayfa olabilecek yan etkiler yazıyor, biz de bana bir şey olmaz yea diyerek kullanıyoruz ama çok uzun süre kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum.

  9 ocak 16:06

  63. kullanmaya başlayalı 1 yıl oldu. ilk kullanmaya başladığımda bende herhangi bir mide bulantısı veya kilo alma gibi bir durum yaratmadı. sadece ilk ayında göğüslerim aşırı şişmişti ve her gece çok ağrıyordu o kadar, ikinci ay geçti zaten. cildim bir dönem bebek gibiydi ama şu sıralar tekrardan arada ufak ufak sivilce çıkarmaya başladım.

  8 ocak 16:21 8 ocak 16:22

  62. şuan fiyatı 47 tl olmuş olan doğum kontrol ilacı.

  8 ocak 16:13