yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. "Kirmizi cizgilerimiz var" diyen siyasetciler gibi "sozluk formati" diye tutturmanin sacma oldugunu dusunuyorum. Birakin insanlar ne yazmak istiyorsa yazsin. "foruma dondu, niye dogumgunu girdisi yaziliyor "vs vs bence bunlara takilmazsak sozluk daha guzel olmaz mi? Benim dogum gunumde de bir cok suslu hem mesaj atti hemde basligima yazdi ve bu beni inanilmaz mutlu etti. Insanlar boyle mutlu oluyorsa bence sakincasi yok.

  Edit: dogum gunu kutladigim cogu yazarlada samimi degilim. Insanlari mutlu etmek adina dogum gunu girdisi yaziyorum bu kadar basit.

  20 eylül 2015 22:49 20 eylül 2015 23:05

  2. Açık açık nick altlarının körler sağırlar birbirini ağırlar durumu olduğunu düşünüyorum. x kişisiyle arkadaşsınız ve dışarıda da görüşüyorsun diyelim e bundan bana ne? Sözlük için ne kattı karşılıklı mucuk mucuk halleriniz. Doğum günü de ayrı bir olay. Normalde dışardan tanıdığım bir insan değilse ya da özellikle bu gün benim doğum günüm demediyse bir başkasının doğum günü benim asla dikkatimi Çekmez. Ayıp olmasın diye doğru düzgün tanımadığım birinin de doğum Gününü kutlamak bana doğru gelmiyor. Ben bu Yüzeyel ilişkilerden sıkıldığım için Facebook'u kapattım. Yine de siz istiyorsanız kutlayın, ben okumam olur biter.

  20 eylül 2015 22:59

  3. insan doğum gününde bi kutlama mesajı almak istiyor. istediğimiz kadar yüzeysel falan diyelim, facebooktaki doğum tarihini kapatalım. sonuçta bu içten içe hatırlanmayı istediğimizi değiştirmiyor. bu yüzden bırakalım da insanlar bari bir gün özel hissetsin. kısacası bu duruma karşı değilim, gerçi benim başlığa yazan olmamıştı ya neyse ahasjadhj. ama mesajlar almıştım ve de çok mutlu olmuştum.

  o yüzden 1 güncük için bırakın insanları kendi hallerine.

  20 eylül 2015 23:09 20 eylül 2015 23:12


  4. bu başlığın tek açıklaması var;

  Evinizde çocuklar, bilgisayarın karşısına dizilmiş oturuyorlar. Karşınızda akışa çıkan çocukların elinde balonlar, yaş pastalar birbirlerine ikram ediyorlar birbirleriyle yiyorlar şakalaşıyorlar. O çocuk aklından geçiriyor, benim de bir doğum günüm olsa benim de bir başlık altı kutlamam olsa diyor. Anne bana niye almıyorsunuz diyor. Bizde niye yok diyor!

  21 eylül 2015 00:08

  5. buradan kutlanmasını da anlamıyorum , yadırganmasını da kısaca . samimiyet varsa ki direkt aranarak kutlanmak daha samimi , ya da diğer iletişim araçları vs ile , yoksa mesaj . doğum günü özel bir gün . anımsanmak , önemsendiğini hissetmek elbet güzel .

  21 eylül 2015 08:00

  6. Benim icin soyle bir problem arzediyor. Aslinda problem de degil ama zorluk diyelim.

  Mesela ben yazar basliklarini okumayi seviyorum. O kisi hakkinda az-cok bilgi sahibi oluyorum cunku. ama basliga gelip iki sayfa dogum gunu yazisi gorunce direkt geciyorum. Eger sadece "mutlu yillar" yazildiysa Bu kutlamalar o kisi hakkinda bir bilgi edinmemi saglamiyor ama o kisiyi suphesiz mutlu ediyordur. Zira ben de mutlu olurdum.

  Bu kadar ufak seylere takilmamak lazim aslinda ya. Siz is yerinde arkadasinizin dogum gununu kutlayinca da formatin disina cikmiyor musunuz? Neticede is ortami?

  21 eylül 2015 08:06

  7. doğduğu gün, hatta doğmuş olması muhtemelen kimsenin umrunda olmayan kişinin açtığı başlık.

  Bazıları mamut gelir mamut gider, yaradan da ötürü bile sevilmez, yapacak bi şey yok.

  21 eylül 2015 13:20


  8. Bence de saçma olan eylem. Çünkü Benim de doğum günüm oldu, ben de burada yazarım, ben de kutlanmak isterdim. Benim başlığımda neden kutlama yok? Bana neden yazmıyorsunuz?

  İşte bu yüzden çok gereksiz ve çirkin buluyorum taam mı şeyy!!11!

  21 eylül 2015 14:29

  9. Bana çok da büyük fark etmeyen eylem.Kutlamış kutlamamış bunlar basit şeyler bence takılmaya gerek yok,eğer gördüğünüzde rahatsızlık veriyorsa engelleyin.Eğer tek tek yazar girip engellemek istemiyorsanız görmezden gelebilirsiniz.Sonuçta konu dışındayız, buradaki insanlar 7/24 kozmetikten konuşup 'sözlük formatı' kafasıyla hareket etmiyor/etmiyoruz.Daha samimi bir ortam yaratmak amaçlı insanlar 'süslü sözlük günlük/itiraf vs.' adlı başlıklarda yazıyor.Şahsen hiç kimseninki kutlamadım şu zamana dek,çünkü kutlayanların hepsinin birbirini tanıyıp,yakın olduklarını düşünüyordum.Kişisel bir şeydir kısaca,beni rahatsız etmiyor.

  21 eylül 2015 17:33