girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

11. Üşengeçlikte üstüme tanımam 

Yaklaşık beş aydır tarife yapmadan yaşıyorum

11 temmuz 15:09

10. Herkes benden gidiyor ama ben gidemiyorum bunlar hep üşengeçlikten

5 şubat 19:43

9. Tatlı yapma girişimlerimin hep mutfaktan muz alıp yata yata yemekle sonuçlanması.

5 şubat 17:58


8. Peynirin üstüne frambuazlı reçel sürüp cheescake yedim diye kendimi kandırmak, hatta sigara almaya uşenip sigarayı bile bırakabilirim bu gidişle.

5 şubat 16:33

7. metroda yere oturunca kalkmaya üşenip hangi durakta olduğumu öğrenmek için telefonu havaya kaldırıp camdan rastgele birkaç fotoğraf çekmeye çalışarak tabelaları görmeye çalışmıştım. bütün metro saygı duruşuna geçmişti.

ilgili medya:
1
5 şubat 15:02

6. Gece Dışardan yorgun argın eve gelip makyajımı çıkarmaya güç bulamadığımda makyajlı uyumamak için boş boş duvara bakarak oturup hayatı sorguluyorum.

5 şubat 01:23

5. Yatarken pijamamı çıkarmadan sütyenimi çıkarmam seviyemi yeterince belli ediyor bence. 

5 şubat 00:32


4. Üşengeçliğim sonucunda ayak parmaklarım maymun parmağı gibi oldu , kumandayı telefonu kavrayabiliyorum uzanmama gerek kalmıyor.

5 şubat 00:21

3. bazen mesajlara üşengeçliğimden cevap vermiyorum. 

arkadaşımın yeni numarasını rehberime kaydettim "x yeni" şeklinde. hâlâ artık aktif olmayan eski numarası duruyor. sırf üşendiğimden silmedim. 

telefonumun yazılım güncellemesini yapacağım mesela, ayarlara girip güncelleme denetlemesi yapmaya üşeniyorum.

bazen elimde bir tabak yıkayıp bulaşık teline yerleştiriyorum kurusun diye, kuruyunca o tabağı dolaba kaldırmaya üşeniyorum. ama sabahın 7sinde kalkıp en az 45 dk makyaj yapmaya üşenmiyorum.

4 şubat 23:45

2. Gecelikle otururken bakkala gitmek zorunda kalınca altıma sadece tayt geçiririm, geceliği de kıvırır yukarı çekerim.

Ev içinde gecelik değil pantolon tarzı şeyler giydiysem gece çıkarırken dümdüz aşağı indirim ve sabah sadece ayaklarımı sokup tekrar giyerim(terlikle birlikte, tek hamle)

Çalışırken anabilgisayar üst katta olduğu için özel bir program araştırıp bulup akşamları yukarı çıkmadan programla kapatıyordum. Sabahları çalışan ablalara rica etmiştim onlar açıyordu .d ayrıca çalıştığım bilgisayar kasasını açmak için ayağımı kullanırdım eğilmek zor geldiğinden bu sebeple asla geniş burunlu ayakkabı giymezdim.

Genellikle yüzüme nemlendirici sürmeyi unuttuğum için komidinin üstünde hep nemlendirici olur aklıma gelirse kalkmadan sürebilmek için.

Sabahları makyaj yaparken de baz olarak kullanmak için makyaj masamda 1 adet nemlendirici var çünkü komidin yaklaşık 5 adım uzak bana.

Evimiz şehir merkezinde ve bu sebeple çarşıya gitmek için ekstra bir toplu taşıma şansımız yok, Tek yol yürümek. Ben de kendime her 10 çarşıya çıkma seansından birinde taksi ile gitme izni verdim. Ondan önce de çarşıda çalışırken her pazar taksi ile giderdim işe çünkü pazarları kendime 15 dakika fazla uyku izni verirdim.

Evde genelde mutfakta takılırım ki diğer odalar kirlenmesin, tozlanmasın.

Daha çok var ama yeter üşendim.

4 şubat 20:12 4 şubat 20:14