girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2073)
  • medya (77)

2073. Dün doğum günümdü, en yakın iki arkadaşım ve erkek arkadaşımla beraber yemek yedik sonra yemek yediğimiz yerin yanında konser olduğunu farkedip konsere gidip eğlendik orası bitince arabayı yol kenarına çekip ankara havası oynadık :D geçirdiğim en eğlenceli doğum günüydü yorgunluğu şimdi çıkıyor ama her saniyesine değerdi :) burayı okuyamazlar ama üçü de iyiki varlar <3

dün 18:45

2072. geçirdiğim değişimlere bakıp ciddi anlamda şükrettim bugün. bu seneyi baştan sona irdeledim, ardından bu senenin kişisel gelişimim için çok önemli bir süreç olduğunu anladım. ihtiyacım olan meğerse yaşadıklarımı sakin kafayla düşünüp olaylara uzaktan bakmakmış. komplekslerimi kendi kafamda çözümlediğimi fark ettim. çünkü kendimle yapayalnızdım. klişe olduğunu zannedip görmezden geliyordum ama, hayatımızdaki insanlar geçip gidiciymiş. onların hayatımızda olup olmaması bizim elimizdeymiş. kendimizle her zaman yalnız başımızaymışız. kendi köşemize çekildiğimizde tek hesaplaşmamız kendimizleymiş, anlamam geç oldu. önceden bu kiloda olsam ölmek istediğimi söylerdim aptalca. şimdi o kadar benimsiyorum ki kendimi. ben bir bütünüm, vücudumla ve yaşadıklarımla. kendimi olduğum gibi kabulleniyorum. rezil olacağım korkusu da taşımıyorum. anlar gelip geçici. kimse benim kendimi yiyip bitirdiğim gibi düşünmüyor benim yaptıklarımı.

bilgisayardaki fotoğrafları kurcalarken iki sene önce bir piknikten fotoğraflarımızı gördüm. o kadar hoş gözüküyorum ki. o an eminim ki ne kadar berbat göründüğüm konusunda kendi kendimi yiyip bitiriyordum. dışarıdan bakınca kendime eziyet ettiğimi anladım, hem de hiç bir temeli olmayan sanrılarla. ben değiştim sözlük. hayatımın en kötü anını yaşadığımı sanmıştım ve ondan sonra hayatımın gidişatını değiştirecek bir kararlılık gösterdim. iyi ki bu olayı yaşamışım. o kabuslarla başa çıkmak beni güçlendirmiş. daha yeni yeni anlıyorum. iyi ki bugünlere gelebildim. hiçbir şey için pişman değilim. kendimi çok seviyorum. kendimizden başka neyimiz var ki?

dün 18:41

2071. 1 hafta önce, sağlıklı beslenme rutinime geri dönmeye karar vermiştim. ilk haftam içerisinde daha önce planlanmış durumlar, hazırlıksız olma gibi sebeplerle 2 öğünümde kaçamaklı gittim ama onun dışında iyi ilerlediğimi düşünüyorum. birinci hafta mutluluğu var bugün üzerimde. ve bu beni daha da motive ediyor.

bu süreci fast food vb sipariş olmadan geçirdiğim için hem beslenme düzenim hem de cüzdanım için faydalı oldu. umarım geçen yaza göre +6 olan kilom da erir tabii...

daha dün regl olduğum için ilk 1 hafta sonucuma tartıda bakmadım. bitince bir karşılaştırma yapacağım.

dün 17:49


2070. beş yavru kedimiz tam elli günlük oldular. Bugün kardeşleriyle yatarken ilk defa iki tanesi kalkıp sırayla ben koltukta uzanırken kucağıma gelip tatlı tatlı yerleşip uyudular. Eriyorum. Çok seviyorum hepsini.

dün 17:13 dün 17:14

2069. son 5 yılda 3 kere okuma girişiminde bulunduğum tutunamayanlar'ı bu sabah bitirdim. güzel bir sabah oluyor.

dün 09:13

2068. Bugün sahafa gittim. Daha önce gittiğim bir yerdi oysaki. Ama bugün farklı birisi vardı, sordum kardeşiymiş. Ama güzel bir enerjisi vardı. Uzun uzun tavsiyelerde bulundu, hani olur ya bazı insanlar sebepsizce iyi hissettirir. İşte öyleydi. Ben önerdiği kitapları beğenmedim ama olsundu, adam ilgilendi sonuçta. Sonunda bir kitap seçtim, eh karar verdim dediğimde -ki yarım saatin sonuydu bu- güneş açar gibi gülümsedi. Sonra bana prenses Elsalı ayraç hediye etti. Mutlu oldum. küçük bir gündü, küçük olaylar ve küçük bir hediye ama naifti en azından.

Bu arada kitabı da epey beğendim, biraz okudum şimdilik iyi gidiyor.

20 mayıs 18:49

2067. şampiyon galatasaray! bundan daha büyük mutluluk mu olur? kurulan tüm komplolara, oyunlara, hakemlere, haksızlıklara rağmen şampiyon galatasaray! hep unutulan bir şey var: herkesin adaleti şaşar, allah'ın adaleti şaşmaz.

20 mayıs 02:26


2066. Konuşmaktan hoşlanmadığım, mesajlarına cevap vermenin sadece zorunluluk haline geldiği biriyle iletişimimi kırıcı olmadan kesmeyi başardım. Kaba olmayayım derken karşımdaki kişide yanlış bir izlenim uyandırıyordum bu durum hoşuma gitmiyordu. Ve bu durumdan sakince kurtulabildim.

Aslında çok zor görünen, ayıp olur diye düşündüğümüz, yapamadığımız bir çok şey bize ağırlık yapan yüklermiş.

Kimine göre dünyanın en saçma mutluluk sebebi belki bu ama ben uzun zaman sonra ilk kez kendim için bir şeyler yapıp kuş gibi hafifledim.

20 mayıs 01:04 20 mayıs 01:06

2065. Barıştık sözlük daha ne olsun! Gönül almak çok zor kırmak anında olan bir şey. Bundan sonra dilime hakim olucam. Ay şükür.

20 mayıs 00:55

2064. Sancılı bir ayrılık sürecinden sonra bir bey ile flörtleşirken sen aydan bile daha güzelsin dedi.Bünyem uzun süredir böyle şeylere alışık olmadığı için cümleyi birkaç defa okuyunca anlayabildim.

20 mayıs 00:46