girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2080)
  • medya (77)

2080. 1 hafta önce, sağlıklı beslenme rutinime geri dönmeye karar vermiştim. ilk haftam içerisinde daha önce planlanmış durumlar, hazırlıksız olma gibi sebeplerle 2 öğünümde kaçamaklı gittim ama onun dışında iyi ilerlediğimi düşünüyorum. birinci hafta mutluluğu var bugün üzerimde. ve bu beni daha da motive ediyor.

bu süreci fast food vb sipariş olmadan geçirdiğim için hem beslenme düzenim hem de cüzdanım için faydalı oldu. umarım geçen yaza göre +6 olan kilom da erir tabii...

daha dün regl olduğum için ilk 1 hafta sonucuma tartıda bakmadım. bitince bir karşılaştırma yapacağım.

20 dk önce

2079. beş yavru kedimiz tam elli günlük oldular. Bugün kardeşleriyle yatarken ilk defa iki tanesi kalkıp sırayla ben koltukta uzanırken kucağıma gelip tatlı tatlı yerleşip uyudular. Eriyorum. Çok seviyorum hepsini.

55 dk önce 55 dk önce

2078. son 5 yılda 3 kere okuma girişiminde bulunduğum tutunamayanlar'ı bu sabah bitirdim. güzel bir sabah oluyor.

bugün 09:13


2077. Bugün sahafa gittim. Daha önce gittiğim bir yerdi oysaki. Ama bugün farklı birisi vardı, sordum kardeşiymiş. Ama güzel bir enerjisi vardı. Uzun uzun tavsiyelerde bulundu, hani olur ya bazı insanlar sebepsizce iyi hissettirir. İşte öyleydi. Ben önerdiği kitapları beğenmedim ama olsundu, adam ilgilendi sonuçta. Sonunda bir kitap seçtim, eh karar verdim dediğimde -ki yarım saatin sonuydu bu- güneş açar gibi gülümsedi. Sonra bana prenses Elsalı ayraç hediye etti. Mutlu oldum. küçük bir gündü, küçük olaylar ve küçük bir hediye ama naifti en azından.

Bu arada kitabı da epey beğendim, biraz okudum şimdilik iyi gidiyor.

dün 18:49

2076. şampiyon galatasaray! bundan daha büyük mutluluk mu olur? kurulan tüm komplolara, oyunlara, hakemlere, haksızlıklara rağmen şampiyon galatasaray! hep unutulan bir şey var: herkesin adaleti şaşar, allah'ın adaleti şaşmaz.

dün 02:26

2075. Konuşmaktan hoşlanmadığım, mesajlarına cevap vermenin sadece zorunluluk haline geldiği biriyle iletişimimi kırıcı olmadan kesmeyi başardım. Kaba olmayayım derken karşımdaki kişide yanlış bir izlenim uyandırıyordum bu durum hoşuma gitmiyordu. Ve bu durumdan sakince kurtulabildim.

Aslında çok zor görünen, ayıp olur diye düşündüğümüz, yapamadığımız bir çok şey bize ağırlık yapan yüklermiş.

Kimine göre dünyanın en saçma mutluluk sebebi belki bu ama ben uzun zaman sonra ilk kez kendim için bir şeyler yapıp kuş gibi hafifledim.

dün 01:04 dün 01:06

2074. Barıştık sözlük daha ne olsun! Gönül almak çok zor kırmak anında olan bir şey. Bundan sonra dilime hakim olucam. Ay şükür.

dün 00:55


2073. Sancılı bir ayrılık sürecinden sonra bir bey ile flörtleşirken sen aydan bile daha güzelsin dedi.Bünyem uzun süredir böyle şeylere alışık olmadığı için cümleyi birkaç defa okuyunca anlayabildim.

dün 00:46

2072. Üç yıl önce barınaktan diğer kedimize arkadaşlık etmesi için patisi felç olan kızımı sahiplenmiştik. O kafeste yaklaşık 35-40 kedinin içinde en arkada ürkek ve masum bakışları hala aklımda. O gün onu seçmiştik ama dosyalardaki aksilikler yüzünden eve getirememiştim. Birkaç gün sonra getirebildim. Geldiği ilk andan itibaren bana çok ılımlıydı ve alışmıştı ama evin diğer üyelerinden ve seslerden çok korkuyordu. Sürekli yatağıma saklanıyordu, ben evde yoksam miyavliyordu hatta mama yemeyi reddediyordu. Felç olan patisinde hiçbir iyileşme olmadığı ve sürünmekten yaralar oluştuğu için ampute edildi ve bu yüzden 14 gün veterinere gittik geldik. Gittik geldik diyorum çünkü hanfendi o kadar serum almasına rağmen veterinerdeyken tuvaletini tutuyordu. Bugünkü mutluluğum ise üç senenin ardından kimseden korkmadan halıda göbeğini açıp yatması ve ismiyle seslenince miyavlayarak koşmasını fark etmemiz oldu. artık ne annemden ne kardeşimden korkuyor, herkese sevdiriyor kendini. Güzel kızım, iyiki iyileştin ve bana her yaranın zamanla iyileşebileceğini gösterdin.

dün 00:42 dün 00:49

2071. Şampiyon galatasaraaaayyyy!

19 mayıs 23:26