girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2645)
  • medya (105)

2645. Aylardır süren belirsizliğimin olumlu sonuçlanmasıdır. Erasmus hibesi listesinde ilk hibesiz kişiydim süslüler, son alan kişiyle aramda 0,2 puan vardı. Bu demek oluyor ki hayallerimin gerçekleşmesini sadece 0,2 ile kaçırmıştım. Hibenin olmaması gidememem demekti çünkü. Ki en yakın arkadaşımla aynı okulu yazmıştık, bütün sene hayaller kurmuştuk. Kurmuştuk çünkü benim puanım 87’di ve okulum 83 puana kadar her sene hibe vermişti, tabii ki benim girdiğim sene bir ilk yaşandı. Puan dört puan birden oynadı. 10 ağustosta hibe açıklandı, bütün sene onu bekledik, derken bana çıkmadığını gördük. Benim ne kadar üzüldüğümü anlatamam, arkadaşımın da öyle. Tamamen ümidimi kesmiştim yani çünkü kim vazgeçer ki bu haktan? Derken birinin vazgeçeceğini öğrendim süslüler, belki biri vazgeçer demişlerdi ama ben tekrar üzülmemek için o ihtimali en başından yok saydım. Dün öğrendim ki feragat dilekçesini vermiş :) Çok ama çok mutluyuz, artık hayal kurabiliriz dedik arkadaşımla :)

bugün 10:31 bugün 11:14

2644. en yakın arkadaşımla oturduk bad moms izledik. bir de kedisini kapıdan, duvar köşelerinden gözüküp kaybolmak suretiyle deli edip mıncırdık. (gizlinot: swh)

bugün 01:07

2643. sabah kilise ayinine gitmiş olmam ve eleanor ve park isimli inanılmaz tatlı bir kitaba başlamış olmam. üstelik de tavuk döner yedim. (gizlinot: swh)

dün 17:46


2642. Eşim yurtdışına gitti, evde kuşum kedişim ve ben yalnızdık birkaç gündür. Anneannem çağırdı gel bizde kal diye. Gelirim ama kedi var kalamam dedim. Onu da al gel birlikte kalın dedi. Hayvanları severler bahçeli evde yaşarken 4-5 kedileri vardı, şimdiki evlerinde biraz da yaşlandıkları için hayvan beslemek zor geliyor, tüydür kakadır uğraşamazlar. Dün kedimi aldım geldim, akşam da yalnız olduğumu bilen bir arkadaşım arayıp kahve içmeye çağırdı. Kedişle anneanneye geldiğimi burda kalacağımızı söyledim. İyi kediyi eve kabul ediyorlar yani dedi. Alırlar severler dedim. Anneannem arkadan “5 tane kediyle gelse yine kabul edeceğiz” dedi. Kedişim gece boyunca asla beni rahatsız etmeyip anneanneme musallat oldu. Az önce gitmeye hazırlanıyordum bu gece de kal diye ısrar ediyorlar. Dedem diyor ki “burası senin evin sıkılana kadar kal ne zaman sıkılırsın o zaman git”  Anneanneme de gizli gizli diyormuş ki “cedayın kocası nasılmış iyi miymiş üzüyor mu kızımı sor öğren” üzüyorsa müdahale edecek. Az önce bana diyor ki “bir sorun olursa hemen buraya telefon et” aklım evdeki kuşumda ama sanırım kıramayacağım ve bu gece de kalacağız:)  Zaten yemini bol koymuştum sorun olacağını sanmıyorum. 

Edit: içime sinmedi kuşum ya üşürse diye eve dönüyorum. Balkonu aralık bırakmıştım. Haftaiçi yine gelicem kalmaya merak etmeyin dedim dedemlere öyle ikna oldular. Zaten bir süre daha tekim, gelirim.

dün 14:26 dün 17:55

2641. Mükemmel bir kahvalti hazirladım üstüne üstlük dışarda nerden baksan kişi başı 50₺ bırakmadan çıkmayacağım sofrayı sadece pişileri dışardan alarak . Biraz sonra da üzerine mis gibi türk kahvesi içerim sonra da haftaiçi koşturmacasından uzak uzun uzun duş alırım mis gibi olurum belki hafif bi şekerleme yaparım üstüne.e hava da serin,ferah. Daaha mutlu olamam 

dün 13:05

2640. uykumu sonunda almış olup az sonra dev bir kahvaltı yapacak olmam ve canım arkadaşımın beni dans kursuna katılmaya ikna etmesi. hazır depresif bir dönemimdeyken iyi oldu bence.

20 ekim 13:40 20 ekim 13:41

2639. 2 aydır ilk kez haftasonu normal bir saatte uyanıp 10 saat uyumuşum. Canım uyku.

20 ekim 10:41


2638. Bebek sevgilim sırf sevdiğim çikolatadan getirmek için iş yerime uğradı bugün, “benzin istasyonundaydım. Bunu görünce aklıma sen geldin, uğrayıp vereyim dedim” dedi.

Hesapsız, plansız .....gördüm/oldu aklıma sen geldin’li sevmeler çok mutlu ediyor beni. Tüm gün sırıttım

19 ekim 18:50

2637. Mülakata çağrıldım.(gizlinot: Toplu mülakat hakkında tecrübeli süslüler bu acemi kıza bir yardım atarsanız harika olur. Teşekkürler.)

19 ekim 16:42

2636. Her akşam sokak hayvanları icin kapının önüne yiyecek ve su koymaya gayret ederim. Bugün benim çocuklar gecikti diye düşünüp uyudum, bi baktım şimdi gelmişler. havlama sesleriyle uyanıp cama çıktım. 6’sı birden toplanmış Teşekkür ediyorlar. Aşırı mutluyum ya hiç böyle güzel uyandırılmamıştım.

Tatlı Uykumdan uyandıran siz olun be...

19 ekim 01:54 19 ekim 01:55