girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2581)
  • medya (103)

2581. Yan sokağımızda bir teyze var, ufak cins köpeğiyle yaşıyor. Kadın, gezdirme işiyle çok ilgilenemediği için arada sokağa salıyor. Köpeği tüm mahalleli tanıyor, seviyor. Sevmezseniz de kendi gelip sevdiriyor zaten.

Uzun bir süre göremedim köpeği. Sonra bir geldi ki, tek bacağı yok. Köylerine gittiklerinde biri bacağından vurmuş onu(gizlinot: Bu konuda çok kızgınım, köyde köpek salınmaz ki. tavuğu var, keçisi var). Ama o tüm neşesiyle koşturuyor üç bacağıyla. Bugün eve dönüyorum, tüm minnoşluğuyla kaldırımda duruyor. Yatırdım kaldırıma, tek bacağıyla ulaşamadığı yerleri kolum ağrıyana dek hart hart kasıdım. Kulağı, boynu, sırtı. Ben kasıdıkça resmen keyiften uyudu. O olmayan bacağı sanki kendi kaşıyormuş gibi oynayıp durdu, boynunu kaldırıp kası diye gösterdi resmen.

O sokaktan geçerken gözüm hep seni arayacak artık. Kurban olduğum ya.

dün 21:35 dün 21:42

2580. Kedi sahiplendikkk:) üzotto hoşgeldinn.

ilgili medya:
1
dün 20:18

2579. çantamda mama taşıyorum çoğu zaman. bugün de insanların masalarının altında durup yemek bekleyen bir kedi gördüm. biri rahatsız olup ayağıyla kediyi kovmaya çalışacak diye de korktum. hemen yolun kenarına koydum mamayı. o muhtaç halini görünce içim gitti. çok mutlu oldum o kedi kuru mamayı kıtlata kıtlata yiyince.

23 eylül 21:37


2578. 5-6 gündür bahçemdeki ağaçta ve çitlerin üstünde gezen bir sincap görüyorum penceremden. Hayatımda en fazla 2 kere falan görmüşümdür türkiye’deyken, o da ormanda falan. O yüzden biraz çok heyecanlandım.

bahçedeki masanın üstüne ve camımın kenarına birer çay tabağında kabuklu fıstık, fındık falan (gizlinot: internette fındık fıstık hatta oreo bile severek yedikleri yazıyordu) koymuştum onun için. başta hiç yemedi ama Bu sabah uyandığımda Fındıklar yerinde yoktu. :) hatta yerlere falan bakındım acaba rüzgar mı uçurdu diye ama yok, fındıklarını yemiş, fıstıkları bırakmış. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Demek ki fındık seviyor diye biraz daha fındık aldım bugün, biraz da mısır, patlamamış Mısırı da seviyorlarmış komşum söyledi. Bi de sincabımı iş üstünde fındıkları yerken görsem ağlayacağım heralde. 

23 eylül 21:30

2577. Yarın derslerim başlıyor çok şükür. Evde olmak geriyordu beni, sıkıntıdan panda misali odadan odaya yuvarlanıyordum.

Birazdan duşumu alacağım, losyonlanacağım, kremleneceğim. Dizimi de izler yatarım artık.

Oh, mis.

23 eylül 20:54

2576. Bugün kocaman bavulumla metronun merdivenlerinden çıkarken birisi hızlıca geldi yardım etti sonra metroya binince karşımda oturan hanımefendiye aştiyi sordum emin olmak için, daha sonra indim aştide (bu sefer yürüyen merdivendeydim) onu gördüm gülümsedi, ben de gülümseyip el salladım, sanki yalnız gitmemiş gibiydim. Şimdi de otobüste bana 2 tutku, 2 eticin 2 meyveli kek 1 fındıklı kraker verildi ben bu girdiyi yazarken içeceğim tazelendi jsjdkckcj

22 eylül 15:02

2575. Kontrol tetkiklerinde uygulanan tedavi ve diyet yönteminin olumlu sonuç verdiğini görmek. Ve sonunda tamamen iyileşebilme umudumun ortaya çıkması.

Benim için sağlık en büyük mutluluk sebebi

22 eylül 11:34


2574. "Okul kiyafeti alamadi diye intihar eden baba" basligindan geliyorum. Su ulkede mutlu olunmaz. Ancak duyarsiz ve gamsiz olunur.

22 eylül 11:27

2573. Demin uyanırken gerçekten de her şeyin düzeleceğine inandım. İçimden öyle bir ışık geldi.

22 eylül 10:30 22 eylül 20:38

2572. Bugün diyete başlayalı tam iki ay oldu ve diyetisyenimde tartıldım az önce. Sonuç: -7,5 kg!

"Bu yulafların bir anlamı olmalı" (gizlinot: swh)

22 eylül 10:27