girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3211)
  • medya (25)

3211. Haberleri izlemek, okumak. Çok zor dayanmak ya her gün her dk bir acı. Bazen keşke empati yeteneğim olmasa, duygularım olmasa diyorum. Çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden baba şimdi gerçekten kendini mi öldürmüş oluyor, yoksa buna sürüklenmiş mi. Dayanmalıydı, sabretmeliydi ama yapamadı demek ki. Allah dayanma gücü versin yakınlarına. Bu ülkede olan her olaya gözyaşı dökmekten yoruldum, hayvanı ayrı acı çekiyor, çocuğu ayrı acı çekiyor, yaşlısı, genci hepsi ayrı ayrı acı çekiyor. Tamam tabi ki bunlar olacak ama o kadar arttı ki kötü olaylar, biraz da iyi şeyler olsun istiyorum, istiyoruz .Ya bir şeyler düzelsin artık ya da ben taş kalpli olayım, lütfen çünkü.

1 saat önce

3210. Yine sivilcelerim azdı.

1 saat önce

3209. Rahat rahat övündüğüm tek özelliğim kaç metre öte uzağı görmekti ve anladım ki miyop oluyorum yavaş yavaş. Daha doktora gitmedim ama gözlerimi kısıp görmeye çabalarken çok moralim bozuluyor.

2 saat önce


3208. babamla aram hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak artık. bunu idrak etmenin getirdiği üzüntüyü ve çaresizliği çok ağır bi şekilde hissediyorum.

2 saat önce

3207. Bize düşen ayrılıklardan çok yoruldum. Elim kalbimde beklemekten çok yoruldum. Sağ salim gidip gelsin yanıma kocaman sarılayım diye beklemekten çok yoruldum. Bi yol olsa bi şey olsa hiç gitmese diye düşünmekten aklımı yedim...

2 saat önce

3206. Geçen hafta bugün ona kavuşmak için heyecanla yola çıktığım adam yüzünden bu gece göz yaşı döküyorum. O hayatımdayken onun yüzünden döktüğüm ilk gözyaşları. Çok canım yanıyor sözlük. 

2 saat önce

3205. uyandığımda telefonumda cevapsız bir arama gördüm. iş başvurusu yaptığım yerlerden aradıklarını sanıp acaba hangi firma diye araştırayım dedim ve adamların -dolandırıcı- olduğunu öğrendim. (gizlinot: rezillik )

dün 18:52


3204. Birbirine uzak iki şehirde yaşıyoruz kuzenimle,en yakınımla.Bugün aradığımda çocukluk arkadaşından yediği kazıkları hıçkırıklara boğularak anlattı.Hem ona içim yandı,hem de bu konulardan muzdarip olduğum için kendi yaşadıklarım aklıma geldi.Vefa ve saygı çok önemli,tekrardan anladım.

dün 17:01

3203. bu sene staj senem. temmuz ayında nerede staj yapacağımız okul tarafından belirlenmişti. ama dün benim staj yerimde sorun çıkmış. adliye içerisinde bir kurum olduğu için adalet bakanlığı sıkıntı çıkarıyormuş. 15 gün sonra staja başlayacağız ama kurum hala bir muamma. orası mı olacak veya bambaşka bir yer mi olacak bilmiyorum.

dün 11:14

3202. sevgilimle yaşadığımız ciddi tartışma. her güzel plan öncesi bu oluyor son zamanlarda. ben çok gerginim. çatacak yer arıyorum. o kadar çok insanı kırdım ki. hepsi de en yakınlarım. kavga ederken gözüm hiç kimseyi görmüyor, kulaklarım hiçbir kötü sözü duymuyor. çok hırçınlaşıyorum. neden böyle davrandığıma da bir cevabım yok. aşırı derecede tahammülsüzlük var sadece. aslında hayatım yolunda gidiyor. problem edeceğim bir durum yok ve bu kadar gerginlik normal değil. dün akşam yaklaşık 3 saat kavga ettik. annemle ayrı sevgilimle ayrı. aslında her birinin alt yapısında bir şeyler var.

işten eve döndüm, bir bölüm dizi izledim. sonra annem geldi dışarıdan ve söylediği ilk söz 'işten gelince oturdun mu hep, ütü yapsaydın, bulaşık makinesini boşaltsaydın' oldu. bunu duyunca sinirim tepeme zıpladı zaten. çocukluğumdan beri bunu yaşıyorum ben. ne kadar ev işi yapıp yapmadığımla değerlendiriliyorum. yaz tatilinde özellikle, annem işten dönerdi ve ilk sorduğu soru bugün bişey yapmadın mı olurdu. kaç yaşıma gelmişim, elimden her iş gelir ve yaparım da zaten ama hala bu konuda kinayeli olarak sorgulanıyorum. işte bu gibi şeyler yüzünden sinirleniyorum ve sakinleşemiyorum. üstünü kapatıp devam edemiyorum. bunun üstüne sevgilimle de şiddetli bir tartışma yaşayınca gece ağlayarak uyandım. hıçkıra hıçkıra aldağım sonra. şimdi de baş ağrısı.. yarın benim için önemli ve heycanlı bir gün olacaktı sözde. hiç hevesim kalmadı.

dün 09:24