girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2871)
  • medya (23)

2871. yakın zamanda işten çıkartılma ihtimalimin olması. patronun da karşıma geçip bunu bana gevrek gevrek gülerek anlatması.

58 dk önce

2870. sabah ne güzel işe girdim diye mutluydum, şimdi babamı ekonomik kriz yüzünden işten çıkarabilirlermiş. iş yerinden bir sürü eleman çıkartılmış, yerine bir iki suriyeli almışlar daha ucuz iş gücü diye.

yahu şu hayatta bir kez tam anlamıyla mutlu olmaya hakkım yok mu benim?

bugün 01:31

2869. Reglimin tatile gideceğim zamana denk gelmesi ve geciktirici kullanamamam. Bayadır bu tatili bekliyodum ve şimdi gidemeyeceğim. Çok mutsuzum sözlük çok.

dün 22:14


2868. Yeni aldığım ayakkabı ayağıma vurdu sözlük iki ayağım da feci şekilde yara, ama öyle böyle değil, utanmasa tüm ayağım bir bütün olarak komple su toplayıp yok olucakmış yani

dün 21:55 dün 21:55

2867. Yaklaşık bir haftadır kalori sayıyorum+spora başladım. Dün tartıldığımda kilo vermeye başladığımı görüp sevindim sonra da gidip nutella kaşıkladım. Bugün koca paket cips bitirip üstüne de kısır yedim.

Hayır, kilo vermeyi de gerçekten istiyorum. Bunu kendime neden yapıyorum bilmiyorum :(

(gizlinot: Asıl saçmalık yediğim bu abur cubur şeylerin de kalorisini sayıp sayıp üzülmem 🙄)

dün 20:26

2866. Buraya içimi dökeceğim. türkiye’nin en iyi eğitim fakültesinden mezun oldum ve kpss’ye gireceğim milyonlarca öğretmen adayından biri olarak. hiçbir şekilde bahane değil yapanlara saygım sonsuz ancak okul ve kpss zor gidiyor biliyorsunuz. pazar günü sınav var ve eğey endişeliyim. 23 yaşımdayım ve kendi ayaklarımın üzerinde duran ekonomik özgürlüğünü eline almış bir kadın olmak en büyük hayalim. tabii başka hayallerim de var ama hepsi ekonomik özgürlüğü eline almakla gerçekleşebilecek. bu düzen beni çok mutsuz ediyor sözlük. Nitelikli insanların niteliksizleştirildiği ve robot yapıldığı bir düzende yaşıyoruz. Küçüklüğümüzden beri sınavlara giriyoruz ve yarış atından bir farkımız kalmadı artık. Sanırım artık yoruldum. Kpss’den iyi puan aldığında bile bir sene müşakat güvenlik soruşturması derken bekliyor insan ve iyice şevki kırılıyor. Hele ki küçük şehirde yaşıyorsanız ve yaşadığınız şehirde istediğiniz gibi giyinme özgürlüğünüz toplumsal normlardan ötürü engelleniyorsa bu sizi daha fazla üzüyor. Demeye çalıştığım şey bir bez parçasının eksikliği değil. Tüm kıyafetler nihayetinde bir bez parçasıdır üzerimizi örten. Ama muhafazakârlık adı altında giydiğiniz diz seviyesinde bir etekle bile o küçük şehirde yürüyemiyorsanız, erkeklerden çok kadınlardan “laf” yiyorsanız işte bu kahredici bir şey sözlük. Kadın kadına en çok fayda destek olması gerekirken böyle darbe vurması beni gelecek adına çok endişelendiyor. Tekrar altını çizmek istiyorum tüm yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırabilmek adına derdim “ayyy bunu giyemiyorum yaaağğ of bunalımdayım” değil. Beni bu kısıtlayan zihniyet korkutuyor. Özgürlük insanoğlunun düşünerek medenileşerek yarattığı en güzel kavramlardan ve yaşam biçimlerinden bir tanesi iken onu ortadan kaldırmak ve bununla kısıtlanarak yaşamak beni üzüyor. Cidden üzüyor. Toplum olarak evrildiğimiz hâl hiç içimi açmıyor bir türlü ve ben ne için kim için kimler için çabalıyorum diye koca bir handikapta buluyorım kendimi. Olayların sosyolojik boyutlarını psikolojil boyutlarından daha çok irdeledikçe içim sıkışıyor. Ve kitaplara yöneliyorum, sevdiğim yakın insanlara yöneliyorum ve bu zihniyetin son bulmasını istiyorum sözlük. Kadın bedenini meta olarak obje olarak gören anlayış sahiplerine empati duygularının enjekte edileceği bir dünya bir toplum diliyorum. 

Not: Eksileyen arkadaşların eksileme sebebini sorabilir miyim? Bahsettiğim zihniyetin eleştirilmesinden mi rahatsız oldunuz? Kadının kadına yaptığı küçük şehirde yaşayan kadınların yaşadığı bir durumu anlattım girdide. Nitelikli eğitim alıp hâlâ yarış atı olmamızı bekleyen düzenden bahsettim. Cidden anlamıyorum sosyal medyadaki (burası da bir sosyal medya) destek değil köstek olma durumunu. Kadının kadına yapması da ayrı trajik bir durum. Eksileyince keşke tüm bu sorunlar ortadan kalksa. Abanın eksi butonuna. 

18 temmuz 22:07 18 temmuz 22:19

2865. Dengesiz, bir dedigi bir dedigini tutmayan aptal kisisi + bu kisiye kendini hep magdurmus gibi gosteren, beni haksiz gostermeye calisan ve basaran pislik kisisi kombosu yuzunden saatlerdir agliyorum. Dengesize 'hayir oyle degil' diye kendimi savunsam bunda da farkli davranmaya basliyor, ben haksiz konuma dusuyorum, cirkef ben oluyorum. Ne yapacagim bilmiyorum..

18 temmuz 20:00


2864. 2 saat önce para harcamama sözü verirken gratise 50 tl gömme mutsuzluğu (ama ihtiyaçtı.......)

18 temmuz 19:44

2863. (bkz: sürekli kavga eden bir aile içinde büyümek)

yorgunum sözlük

18 temmuz 14:27

2862. Çalıştığım kursta çocuğa çocuk diye bakamayan bir meslektaşımın olduğunu bilmek. Ayrıca her zaman duygu sömürüsü yapanın ya da ağlayanın, çocuk olsun yetişkin olsun ilk etapta masum sanılacağını bilmek. Bugün yaşadığım bir olayda benim öğrencim için başka bir öğretmen “çocuk değil o ya ayy” diye öğretmenler odasına girdi, haksızlık yapıldığı için hıçkıra hıçkıra ağlayan çocuğumu gördükten sonra, çocuğun karakterini bildiğim halde o öğretmen kişisiyle de konuştum, hocam böyle böyle olmuş galiba ama doğru mu diye. Tabii ki kocaman bir tepkiyle bi anda kendini haklı çıkardı, halbuki sadece sormuştum. Yok ben yapar mıyım bilmem ne. Nerden bilebilirim ki nasıl bir insan olduğunu? Öğrencimi tanıyorum seni değil ki. Kaldı ki sadece sordum, aslı nedir hocam diye. Sanki suçlamışım gibi bir sürü tepki yedim ve müdürden de uyarı alan ben ve öğrencim oldu. Sadece zamana bırakıyorum, doğru yanlış ortaya çıkacak eminim. 

18 temmuz 13:37