girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3188)
  • medya (25)

3188. işsizlik. aylardır değişmedi bu. aylardır aynı boşluk, aynı işe yaramazlık ve körelmişlik hissi.

47 dk önce

3187. İş yerinde geçirmekte olduğum sacma sapan gün. Sabah sabah ruh hastası bir mesai arkadaşının sebepsiz agresif davranışlarına maruz kalmak. Sonra kendisinin, hatasını anlamasi ya da bilmiyorum bir baskasinin uyarmasi sonucu gelip yarim yamalak özür dilemeye çalışması ve sinirim boşalıp kendime engel olamayıp gözlerimden yaşlar akarken olaya bir anda tesadüfen büyük patronun dahil olmasi ve herkesin bir sey mi oldu diye sordugu sirada kıpkırmızı suratımla derse girmek zorunda olmam ve öğrencilerin haliyle garip bakışları... eminim çok daha kötü şeyler yaşayanlariniz vardir bugün ama benim bugünkü mutsuzluk sebebim bu süslüler. Cok bunaldım. Ve ağlayınca suratımin domatese dönüşmesinden ve kendimi durduramamaktan nefret ediyorum.

1 saat önce

3186. İnsanın kendisini kanı canı olan insanın benim için kötü şeyler istemesi ve uygulaması. Hemde bunlar basit kardeş kavgaları değil. Akıl sır ermeyecek kadar kötü düşünceler.  Bazen burada keşke kardeşim/abim ablam olsa diyenleri görüyorum. Keşke benim hiç olmasaydı. Ya da beni gerçekten seven bir kardesim / abim olsaydı. 

1 saat önce


3185. 1.5 ay sonra kahvaltı yaparak evden çıkma mutluluğu. karnım guruldamıyor açlıktan oley be.

2 saat önce

3184. türkiye'deki kayıp çocuk haberlerine bir yenisinin daha eklenmesi. bu sefer de kars'ın kağızman ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki sedanur. 3 gündür kayıp. amcasının çocuklarıyla meyve toplamaya gitmiş. "siz gidin ben biraz daha toplayacağım." diyerek onlardan ayrılmış ve bir daha görülmemiş.

nolur aklıma gelen şeyler gerçek olmasın, bari o sağ salim bulunsun. nolur.

dün 21:18 dün 21:18

3183. hiçbir şeyini bilmediğim bir şehirde üçüncü gecem. yalnızım. ciddi anlamda yalnızım. tek bir diyalog kurduğum insan dahi yok. kaldığım odada bile yalnızım. boğazım şiş, gribim, halsizim. yarın nasıl geçeceğinden emin olmadığım bir sınava gireceğim. 2 senelik ilişkimi bitirdim. (gizlinot: burnum akıyo saçmalamayın ne ağlaması)

dün 21:04

3182. çok çok çok büyük heves ve umutlu haber beklediğimiz bir yerden gelen olumsuz cevap. çok üzdü.

dün 16:33


3181. ilişkimle alakalı geçmişte yaşadığım güvensizliklerin aklıma gelmiş olması

dün 15:34

3180. bir çalışana işten çıkarma konuşması yapmam gerektiği için mutsuz ve huzursuzum. maalesef öyle gerekti.

dün 13:23

3179. Bugün rüyamda ilkokuldaki en yakın arkadaşımı gördüm. Küçükken evlerinin bahçesindeki hamakta sallanır, ikimizde iflah olmaz bir obur olduğumuz için ne kadar abur cubur varsa toplar yerdik. Annesi sağlıklı beslenmemizi istediği için meyve tabağı getirirdi, biz hemen cips çikolata paketlerini saklar meyve tabağını kabul eder annesi gidince meyveleri toprağa gömerdik ya da yeşilliklere fırlatırdık. Annesi de boş tabağı görünce aferin size derdi, gülerdik. Babası ve annesi doktordu bize göre daha lüks bir hayat yaşıyordu. Ya da ben çocuk aklımla öyle düşünüyordum. Bizim eve ayda bir muz girerken onlarda daha önce hiç görmediğim yiyecekler olurdu. Onun hep şanslı olduğunu, mutlu bir hayat sürdüğünü düşünürdüm. Rüyamda ise yine aynı bahçedeyiz. Annesi yine aynı(gizlinot: Hiç yaşlanmamış) bize meyve getiriyor. Arkadaşım bu sefer istemiyor, ben yemeyeceğim diyor annesi surat asıp gidiyor. Arkadaşım benim yüzüme de bakmıyor. Hadi oyun oynayalım diyorum. Canım istemiyor diyor. Sonra birden bana bağırarak sen nasılsa başka arkadaşlar edindin ben artık en yakın arkadaşın değilim diyor. Donup kalıyorum bir şey diyemiyorum ama yüreğim ağırlaşıyor. Beni neden hiç özlemedin diyor. Yine cevap veremiyorum. Bir anda çığlık atmaya başlıyor ve o an uyanıyorum. Peki mutsuzluk bu rüyanın neresinde? Benim canım ilkokul arkadaşım, her gün birlikte geçirdiğim çocukluğumun en güzel hatırası yaklaşık 5 ay önce intihar etti. Hayatımda tanıdığım en neşeli insanın selasını duydum. Ilkokul bitince koptuk ve imkanımız olduğu halde iletişime geçmedik. Neden seni yalnız bıraktım ki en yakın arkadaşım? Ne yaşadın kim bilir. Bir hatrını bile sormadım. Belki aramızı hala iyi tutsaydık anlatırdın içindekileri. Anlatmazsan bile sendeki değişikliği farkederdim belki. Güldürmeye çalışırdım seni. Beni hep komik bulurdun. Neden bu kadar erken gittin ki canım arkadaşım. Yine konuşmasaydık ama bir yerlerde nefes aldığını bilseydim keşke. Içimdeki pişmanlığın bir sonucuydu galiba bu rüya. Sen hayattayken yanında olmadım en azından şimdi seni ziyaret etmeliyim. Bugün önce aileni, sonra mezarını ziyaret edeceğim. Adın geçince sadece çocukluğum geliyor aklıma, umarım beni affedebilirsin çocukluğum.

dün 10:37