girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2967)
  • medya (24)

2967. DOLAR.

2 dk önce

2966. 1 haftadır beni kendine esir eden oyun (link: https://g.co/kgs/mkGRUu the longest journey), yetmezmiş gibi devam serileri olan (link: https://store.steampowered.com/app/6300/Dreamfall_The_Longest_Journey/?l=turkish dreamfall) ve (link: https://g.co/kgs/CqywcM dreamfall chapters) (gizlinot: 5 bölümden oluşuyor o da yetmezmiş gibi) yüzünden ne ders çalışabildim, ne başka bir şey. mutsuzum ama pişman değilim. zira oyunlar inanılmaz güzel sonuna kadar öneriyorum. (gizlinot: oynamış ve hakkında konuşmak isteyen yazarları mesaj kutuma beklerim)

54 dk önce

2965. organize sanayi bölgesinde çalışıyorum ve yan fabrikada çalışan bir işçinin yağ kazanına düşerek öldüğünü öğrendim :( üstelik bu işçi daha evvel bizim fabrikada da çalışmış ve herkesçe sevilen biriymiş. iyi ki bana denk gelmedi. tanımadan bile çok üzüldüm günüm mutsuz geçiyor :(

2 saat önce 2 saat önce


2964. Bu ay da hamilelik beklerken regl olmam :( 6 ay oldu biliyorum en doğru zamanda geleceksin ama ne biliyim insan bekliyor işte :(

bugün 13:02

2963. Neredeyse takip ettiğim her marka ürünlerinin fiyatını arttırmış. Göz göre göre aç, açık kalacağımız günlere ilerliyoruz. Kazandığımız para gerçekten kuş kadar kalmış durumda çünkü.

bugün 12:58

2962. Bugün yine instagramda gezerken karşıma hayvana şiddet videosu çıktı. Üstelik 15-16 yaşlarında çocuklar toplanıp yapıyordu bunu. Durmadan vuruyorlardı hayvancağıza. Yüreğim dayanmadı. İnsan denen, kendini diğer varlıklardan üstün tutan egolu yaratıktan bıktım artık. Eğer siz de anneyseniz aklınızın bir köşesinde hep bulunsun. Çocuklarınızı hayvanlarla, bitkilerle beraber büyütün. Sevmeyi öğretin. Biliyorum bitmeyecek ama en azından çoğalmasın. 

bugün 12:29

2961. Komşumuz beni perde asmaya çağırdı.

(Yüksek raflarda duran tencere ve tavalar için de cagriliyorum)

Perdeyi asarken ellerimin uyuşması,gözümün karaması ve birden ter atmam...

Bu yaşta tansiyondan gideceğim sanırım.

Genetik mirasımın kalp ,tansiyon ve anemi olmasına içerledim.

Millete kara kaş kara göz bana aritmi,anemi...

bugün 12:21


2960. Aynı başlığa ikinci girdiyi yazıyorum, yazıklar olsun böyle güne ya

45 kilo olma planlarım suya düşüyor, 42.9 :( 

Cuma akşamı ailemin yanına gidiyorum ve gerçek hayat linci yiyeceğim. Kalpler kırık, 2 tane subway söyledim, ağlayarak yiyeceğim.

bugün 11:57

2959. Zamları düşünmek beni bitirecek sanıyorum. Gıdalar zamlandı, kedi mamaları (bebeklerim iyi beslenemezse, ben de beslenmemiş sayılıyorum) zamlandı.Bunları bir kenara bırakıyorum, zevk aldığım birkaç şeyi de yapamıyorum. Bu sene yurt dışına gitmeyi planlıyordum, hayal olarak kaldı. İş çıkışı sinemaya gidiyorum. sadece basit bir yemek yiyip film izlediğimde dahi 50 tl gidiyor, dışarı sadece yürüyüş için çıkmaya başlayacağım sanırım. Makyajla aram yok ama bakım ürünlerine ilgim var. sabah vergi artışlarını gördüm ki beklenen bir durumdu. Burda da temel şeylerimi alayım gerisi kalsın modundayım. Biliyorum pek çok insanın söylediğim çoğu şeye de erişimi olmuyor, yazdıklarımı şımarıklık olarak algılamayın lütfen. Sadece insan yıllarca çalışıp, uğraşınca mutlu olduğu şeyleri düşünmeden yapmak istiyor. Benimle birlikte pek çok insanın içine kapandığını, mutsuz olduğunu ve fakirleştiğini görmek beni çok üzüyor ve karamsar bir ruh haline sürüklüyor.

bugün 11:42

2958. Mutsuzluk demeyelim fakat bugünkü sinir sebebim.

Taksiciler. 

Cidden içinde bu kadar çok yozlaşmış, çürük bulunan başka sektör yok.

Politika dışında elbette. 

bugün 09:14