sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3951)
  • medya (38)

  3951. Gelecek kaygısını en içten hissettiğim gündür bugün. Hayatıma nasıl yön vereceğimi, neler yapacağımı bilmiyorum. Bunların hepsi toplandığında içimde mutsuzluğa sebep oluyor.

  dün 15:27

  3950. akıl hastası yaşlı bir tanıdığımız var. balkonundaki klimanın üzerine serçeler yuva yapmış. sürekli öttükleri için kadın eline bi çubuk alıp yuvayı dağıtmaya çalışmış ki gitsinler. sesten rahatsız oluyormuş çünkü. ama yuvayı bozunca yuvadan 3 tane yavru düşmüş. kadın yavruları görünce panikleyip hepsini tutup aşağı atmış. sonra heralde vicdan azabı çekmiş ki arayıp olayı anlattı. neden böyle bir şey yaptığını anlatarak bi nevi günah çıkardı. sonradan farketmiş ki 1 yavru klimanın arkasına düşmüş. dedim onu gelip alıcam sakın bir şey yapma. ben onu büyütürüm, sonra salarım doğasına.

  neyse gidip aldım kuşu. önce bi kontrol ettim bi yerine bir şey olmuş mu diye. sapasağlamdı. görseniz var ya nasıl minik nasıl narin. içten içe nasıl öfkeleyim ama bu yavrunun yuvasını dağıttığı için. ama akıl hastası olduğu için bir şey de diyemiyorum. yaklaşık 4 gündür bakıyordum ona. saat başı acıkıyordu tıpkı insan bebeği gibi. besliyorum enjektörle. araştırıyordum ne yer ne içer diye. böcek falan yiyolarmış. ezip yedirmek gerekiyormuş böcekleri ama ben asla böyle bir şey yapamam. hem böcek fobim var hem de bir canlı için başka bir canlının hayatına kıyamam.

  normalde sabah güneş doğar doğmaz ötmeye başlar. bu beni besle, acıktım ötüşüdür. bu sabah sesi çıkmadı. çok cılız bir şekilde inliyordu sanki. açtım ağzına yemeğini verdim. ama asla bir anormallik olduğunu düşünemiyordum. sabahın altısı, uyku sersemiyim bide. normalde saat başı acıkır ama bugün asla acıkma ötüşü duyulmuyor. sürekli yanına gidiyorum uyuyor. en son dedim olmaz böyle iki buçuk saat oldu yemesi lazım artık. kuşu aldım elime ağzını açmaya çalışıyorum ama gözlerini asla açmıyor. ağzını hafifçe aralasada gözleri kapalı. resmen hayvan can çekişiyor. masaj yaptım kanatlarına, karnına. su içirmeye çalışıyorum. yok kendine gelemiyor. ellerimde öldü... avucumun içinde nefes alıp verirken hareket eden o minicik gövdesi, kıpırtısız kaldı. daha dört gün olmuştu sözlük ama ellerimde can vermesi beni mahvetti. en son muhabbet kuşum böyle ölmüştü ve ben yıkılmıştım. o zaman büyük bir yemin etmiştim bir daha asla bir canlıyı mecbur kalmadıkça sahiplenmeyeceğime. çünkü benim için toparlanması çok uzun zaman alan, yıkıcı bir süreç oluyor bu. ama bu yavruyu bıraksam ölürdü, ona bakmaya mecburdum. bir şeyi yanlış yaptım galiba, canım yanıyor. keşke böyle olmasaydı.

  dün 14:50

  3949. yatılı misafir gelecek. misafir zaten sevmiyorum, bir de kalacaklar. hem de çocuklu. mutsuz olmak için daha ne olabilir ki. 

  22 haziran 11:04

  3948. 90 lirayken almadığım ilacı gelen zamlarla 130 liraya almak zorunda kaldım

  22 haziran 00:32

  3947. Sınıf arkadaşlarım bugün mezun oldu ve ben orda o fotoğraflarda yokum. Yokum çünkü her ne kadar mezun olamasam da törene katılacaktim ancak mutfagi su basti. Anlamadığım bir sekilde petekler su sizdirdi :-/ Sagolsunlar tamirci gelmek bilmedi. Bütün gün elimde vileda, havlu eğildim kalktım eğildim kalktım. Velhasıl gidemedim. Baloya zaten katılamıyorum ne verecek param var ne kiyafetim. Parasızlık öyle böyle değil. Arkadaşlarımla son kez topluca vakit geciremeyecegim.

  22 haziran 00:02 22 haziran 00:31

  3946. Bira içmeyi çok sevmememe rağmen bütünlemelerim de bitti uzun zamandır da canım çekiyor diye gittim bi tanecik bira(gizlinot: weihenstephan :(( ) aldım tam bardağa koydum ve elim bardağa çarptı.. Ne bira kaldı ne bardak. Oturdum boşluğu izliyorum şimdi. Valla bugünlerde ne istesem olmuyor kabullendim ben de

  17 haziran 23:53 17 haziran 23:54

  3945. Sınavlar ve okul tempom, sürekli çalıştığım halde bir şeyler yetişmiyormuş hissi. Artık geceleri uyuyamadığım için psikiyatriye gitmek durumunda kaldım, bir miktar stress azaltıcı ilaç desteği ile yıkılmamaya çalışıyorum. Çoluğunuz çocuğunuz olur ilerde aman ha diş hekimliği yazdırmayın zira çok masraflı bölüm bunun antidepresanı var sigarası alkolü var.

  17 haziran 17:52

  3944. işe gelmek. bu. nefret ediyorum ya çalışmakatan saatleri dakikaları sayıyorum. 6 yıldır iş hayatındayım bir gün bile mutlu olmadım çalışırken. işe giderken "keşke düşüp ayağımı kırsam da işe varamasan raporlu olsam" diye düşünüyorum. borçlarım var, kiram, faturam... çalışmak zorundayım. hala da kendime uygun bir iş bulamadım :( bazen o kadar ağır geliyor ki yemin ederim intihar edicem ya bıktım bıktımmmm

  17 haziran 16:58

  3943. regl gerginliğim üstümde sürekli ağlayasım geliyor ve squidward gibi somurtuk somurtuk geziyorum. herkesten nefret ediyor gibi hissediyorum ve sanki bir günde dünyanın en çirkin kızına dönüşmüşüm gibi çok soluk leş görünüyorum. hep böyle yoğun hisler yaşamam şu regl zamanı ama bu ay fena vurdu beni.

  15 haziran 20:57

  3942. Bir buçuk ay önce babam ameliyat geçirdi, kitle alındı. İlik kanseri diyorlar. Bu hafta pet taramasına girecek inşallah vücuduna yayılmamıştır da tedavisi daha kolay olur.

  Bu kafayla kpss'ye hazırlanmaya çalışıyorum. Allah tüm hastalara şifa versin, tüm öğrenciler de emeğinin karşılığını alsın umarım. Akşam akşam sıkıldım öyle yazayım dedim.

  15 haziran 20:54 15 haziran 21:04