sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4077)
  • medya (44)

  4077. an itibariyle doğum günüm ve sabah 4 tane sınavım var. zaten oldum olası sevmedim doğum günlerimi, hep kötü şeyler oldu. insan böyle günlerde gördüğü değeri değil de görmediği değeri daha çok fark ediyor sanki. ya da böyle günlerde daha çok dokunuyor.

  bugün 00:26

  4076. En sevdiğim rujumu kaybettim :(

  dün 21:28

  4075. Sırf aşkı için bile sevilecek kadar saf, temiz, karşılıksız seven birisi ne oldu da taşıdığı aşktan utanır.

  İki insan, aynı şeyleri farklı kişilerden isteyen iki insan. Birisi umudun kanatlarında açılmış asumanın pervasız sonsuzluğuna, akşam güneşinin kızıl ufkunda. Diğeri aşkın kendisini hedeflerine ulaşmak için araç yapmış. Sevdiği şeyi istediği şey ile birleştirmiş. Zannediyor ki nesneler ile mutlu olur insan. 

  Gece kalkan son otobüse yetişir gibiydi senin sevdan. Karanlıklar içinde gözden uzaklaşan. Çaresizliğin ne demek olduğunu senden gördüm. Senin peşinden giden her yol, beni sana götürmüyor. Ne varlığın yetiyor yokluğuna ne de yokluğun çare oluyor bildiğimi unutmama. 

  Bugün de yenilmedik hasrete, umuda kapılmadık, kuru bir hayale esir düşmedik. Gidenin arkasında aklımız kalsa da, bakışlarımız ıslansa da adımlarımız ileriye.

  Günlerin bitmez, geceler geçmez, sabahlar gelmezken akşamlar ısrarcı. Günler geçip gitmiyor ama yıllar rüzgara kapılıp dallarından düşen kuru yapraklar gibi terk ediyor bizi. 

  Geçip giden yıllara değilde onsuz geçmesine öfke bu.

  Sigaramın dumanına sarılmış, uzak bir geçmişe özlem duyan olmamışlıkların biçare mutluluğu, kırık dökük odamda dört başı mamur bir fil kulesinde yalnızlığımı besliyor. 

  Sessizliği yırtan çığlıklarımı kimse duymasa da, karanlık ruhuma çökse de, gelmeyecek birisinde kalan bir kalbin yalnızlığından daha kıymetli değildi yalan bir gülüşün açtığı yaralar. 

  Yıldızlar toplanmış saçlarına, gözlerine düşmüş ayı, mehtap yansımış alnını, derin bir kuyu gamzelerin düşenin çıkamadığı, sarmaşıklardan taç yaptığım ateş saçlarını, dokunanı geçmeyen ateşler içinde yakan o fincan dudakları bırakıp arkama bakmadan gidişim, güçlü oluşum ile değil kalamayacak kadar gururum kaldığı içindi. 

  Bilmiyordum sanki ben oyunun kurallarını, bilmiyordum ben yalan söylemeyi. Zamansız açmış bir fidan gibi, yanlış zamanda yanlış toprakta fidan vermiş bir tohumdu umutlarım.  Çatısı oluk oluk yağmur akıtan, pencereleri kırık dökük, odaları olmayan, ama kapılarının süngüsü çekilmiş bir izbe kulübe kalbim. 

  Baharda kışımı, yazda güzü yaşattın. Ne fal kaldı ne dua beni sana getiren. Artık sana şarkılar tutup ağlamıyorum. Biliyorum ne sen bana döneceksin ne de ben sana. 

  dün 21:27

  4074. Normalde yağlı olan vücudum (yüzümde içinde dahil) pul pul dökülüyor kuruluktan. Hem de yazın ortasında. Ne makyajım güzel oluyor ne giydiğim kıyafetler güzel görünüyor çookk kötü (gizlinot: 😩😩) birde kuru cilt gururu başlığı var burda böyle bir cilde sahip olmanın neresinden gurur duyulur ki sürekli bakım ister.

  dün 15:03

  4073. Üç günlük tatilde yazlığa ailemin yanına gidip üç aydır göremediğim annemi görecektim ama gidemiyorum. çünkü beraber gideceğim akrabamız sabah yola çıkacakmış ve işten izin isteyemiyorum. Akşam için de biletler çoktan bitmiş. Artık kurban bayramını beklemek zorundayım

  11 temmuz 22:22

  4072. Kpss 3 gün sonra ve hala eksik konularım var. Deli gibi ders çalışıyorum. Ve her dakika bu sisteme lanet ediyorum. Yıllarca eğitimini al öğretmen ol, üniversite kapsamında çoğunu görmediğin derslerden sınava girip atanmayı bekle. O kadar mutsuzum ki.

  11 temmuz 14:36

  4071. Bugün doğum günüm. Ama ben hastanede koşturuyorum tek başıma ve hiçbir arkadaşım hatırlamadı. Son 3 yıldır düzgün kutladığımı hatırlamıyorum bile. Neyse Tek derdimiz bu olsun.

  11 temmuz 14:05

  4070. Üniversite diplomami kaybederek ne kadar sorumsuz bir insan olduğumu bir kez daha kanıtladım. Dikkatsizligime verip sağdan soldan bir yerden çıksın diye umuyorum. Yeniden çıkarma işlemleri, noter, öğrenci işleri... kâbus gibi.(gizlinot: Marmara öğrenci işleri sucks)

  11 temmuz 02:20

  4069. kendi ruh halim beni korkutuyor. endişelerim, tedirginliklerim, olumsuz düşüncelerim... hiçbir şey güzel olmayacakmış hissi var. iyi şeyler de oluyor oysa, kıymetini bilemiyorum. unutup gidiyorum güzel şeyleri.

  umutsuzum sözlük. neden bilinmez belki hayatın acımasızlığını deneyimlediğimden.

  10 temmuz 22:21

  4068. Mezun oldugumdan beri issizdim tam is buldum hersey guzel olacak derken basladigim 3 gundur resmen is arkadaslarim ve patronum tarafinda mobinge ugruyorum surekli bir laf sokma pesindeler . 1 sene sonunda hakkettigim bu olmamaliydi

  10 temmuz 19:42