yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4067)
  • medya (54)

  4067. Yıl olmuş 2019 hala dışarda bangır bangır, davullu zurnalı “kız alma” merasimi var. Yolu da tıkamışlar araç geçemiyo. İki tane tanımadığım muhtemelen cahil iki kişi evlenecek diye benim baş ağrım nüksediyo. Sessiz sedasız yaparsın hadi gelenek diye gerçi o bile şu dönemde komik duran bi olay. Ama bunların yaptığı gürültü değil direkt huzursuzluk. tiplerinden çok belli yani insan uyarmaya korkar böylelerini. Gerçi çok modern diye geçinen tipleri de görüyoruz gelenek diye kırmızı kuşak takan. Neyse sizler eğitilmez medeniyetsizlersiniz keşke aynı topraklarda olmasaydık sizlerle

  bugün 13:31

  4066. Mutsuzluktan çok sinirlilik sebebim aslında.

  Annem ucuz diye öz sivas firmasından 22:30 didim arabasına bilet aldı. Sorunlarımız daha Otobüse binmeden başladı. sefer saati hiçbir şekilde haber verilmeden 23:30 olarak değiştirilmiş. Korkunç kısmı söylüyorum, sefere yolladıkları araç geçen hafta kaza yapmış ve tamire bile gitmemiş. Aracın kaputu yamulmuş, plakası düşmüş. Neyse, bekledik araç geldi, bindik, aynı koltuğu 2 kişiye satmışlar. Birisi muavin koltuğunda oturmak zorunda kaldı. Daha aştiden çıkmadan tamire girdik ve çıkabildiğimizde saat 12'yi geçiyordu. Fanlarda sorun varmış. Biz çıktığımız sırada ankara'da yağmur başladı ve araç su aldı. Üst kısmından aşağı damla damla su aktı. Gece 1'e kadar yol gidebildik ve olanlar oldu: aracın arka kısmından dumanlar yükselmeye başladı. Herkes panikledi. Bir şekilde aracı boşalttık ve gece soğuğunda dışarda beklemeye başladık. Olan şeyi söylüyorum, fanlar "yanmış". ne canımızın değerini bildiler, ne de hizmet edebildiler. o soğukta hiçbir şey ikram edilmeden dışarıda bekledi insanlar. Bu insanlar arasında en fazla 2 yaşında bir bebek ve 6-7 tane çocuk vardı. Yeni araba gelecek diye saatlerce beklettiler bizi. Bekledik bekledik gelmedi. Her geliyor dediklerinde bir başkası araba bulunamadığını söyledi. Saat 4 buçukta okul servisinden hallice bir araç gelebildi. Çalışmasının ilk anında motorda bir sorun oldu. Hala arada sırada duraklıyor, yavaşlıyor. Saat 05:33, biz ankaradan yeni çıktık, belki de hala buradayız bilmiyorum. Lütfen ama lütfen 5 kuruş daha az para vereceğim diye canınızın değerini bilmeyen firmalara para kazandırmayın. O kadar sinirim bozuk ki, ne diyeceğimi bile bilmiyorum.

  bugün 05:39

  4065. Korkunç bir baş ağrısıyla beraberim. Üç güne geçer diye umuyorum. Belirtilerine göre uyuyup uyansam dahi geçmeyecek gibi. (gizlinot: ağrı kesici işlemiyor :()

  dün 20:27

  4064. geç uyanmak.. artık asla erken kalkamıyorum :(((

  16 ağustos 11:56

  4063. yalnızım.

  16 ağustos 03:19

  4062. Az önce bir arkadaşımın instagram hikayelerinde, damat başta olmak üzere bir sürü erkeğin mezdeke ile şınav çektiğini gördüm. Hayır önce, elinde tesbih ağa gibi oturan damadın önünde dans eden gelini gördüm. Bir sonraki hikayede damadın gelinin karşında şınav çektiğini gördüm ve bir sonrakinde de damada katılan yirmi tane takım elbiseli yelekli adamın, ekose makosenleri ile şınav çektiğini gördüm. Orda bir ritüel mi dönüyor? Damat geline gece nasıl bir performans sergileyeceğini mi gösteriyor? Diğer adamlar herhangi bir acil durumda yardıma mı koşacaklar? Neden? (bkz: Mide özsuyunun ağıza gelmesi)Baya tat kaçırıcı görüntülerdi sözlük...

  16 ağustos 02:56

  4061. dün ilk web sitemi açtım. ilk söylediğim kişi de ayrılalı bi ay olan eski sevgilim. barışma ihtimalimiz var, arada görüşüyoruz. görüşüyoruz dediysem de farklı şehirlerdeyiz arayıp soruyoruz birbirimizi. 

  açmışken içine onu mutlu edecek bir şeyler yazdım. siteyi açacağımdan haberi olduğu için direkt linki attım çocuğa “bak bakalım olmuş mu” dedim, cevap bekliyorum.  saatler geçiyor cevap yok. sabah olunca görür herhalde diyorum, yok. bakıyorum mesajı da görmüş ama açmamış. koca bir gün geçiyor üstünden.

  bakın bu kısım önemli. bir gün. yahu şirket maili mi attım sana? sevmediğin uzaktan akraban mıyım ben senin? az samimi olduğun not isteyen sınıf arkadaşın mıyım? ne diye bekletiyorsun beni? işi var desem hayır, yok biliyorum.

  bir gün geçiyor üstünden arıyor beni. belki şu anda gördü, teşekkür etmek için arıyor diye açıyorum. ama arapça konuşuyorumuşum gibi tepki veriyor. neden bakmadın mesaja diyorum, dalgınlık ya falan diyor. kafamdan aşağı kaynar sular dökülüyor. kendimi o kadar değersiz, o kadar aptal, o kadar boş hissediyorum ki.

  ne zaman birini sevsem arkadaşım, kardeşim fark etmez ona pastalar, börekler yapasım geliyor ki üşengeçlikten kalkıp kendine bir bardak su almayan biriyim. bu seni seviyorum demeden birinin sevdiğini anlatma hali. onun için bir şeyler yapma hissi bu. ama buna değer verilmediğini ne bileyim küçük bir teşekkür edilmediğini görmek çok canımı acıtıyor. minicik bir mesele ama kalbim çok kırıldı. 

  çıtkırıldım, çıtkırıldım diye powerpuff girls karakteri gibi oturup ağlayasım var. daha sonra bakıp çok mutlu olduğunu söyledi, özür de diledi. ama bir kaç saat falan değil, bir gün sonra bakması -ayrı şehirlerdeyiz, bütün iletişimimiz o telefon- biraz koyuyor. 

  yani kendi başına bu olay değil koyan, değersizlik hissi.

  16 ağustos 02:35

  4060. bir buçuk ay önce mahallemizden 19 yaşında bir genç kız vefat etti ablasının mezuniyetinden dönerken. bugün o kızın bir yakının paylaştığı fotoğrafa rastladım. ailesiyle çimlere bir kilim sermişler bir şeyler yiyorlar. o fotoğraf o kadar ben, o kadar benim ailemdi ki... kendi annemi gördüm mesela annesine bakarken. hiçbir fark yoktu. belli ki bir yere giderken mola vermişler, anneleri büyük ihtimalle bir gün öncesinden hazırlamış yiyecekleri. aynı anne. benim annemden hiçbir farkı olmayan anne. ve o anne şimdi çok çok büyük bir acı yaşadı. ben o acıyı annemin yaşadığını düşündüğümde bile canım bu kadar acıdıysa o annenin canı nasıl yanmıştır kim bilir.

  16 ağustos 01:34

  4059. Yedi yıldır hayatımda olan can kuşumu kaybettim. Benden önce birinde kalmış yani on bir yıllık hayatı bugün sona erdi. Taşkın sen benim için eşsiz bir kuştun. Evet bir kelime bile söyleyemedin ve bunun için senle çok tartıştık biliyosun :) ama çok iyi bir bağ kurduğumuza inanıyorum. Her sabah seni görerek güne başladım. Bir gün bile unutmadım seni yoklamayı. Akşamları kontrol ettim yemeğin tam mı. Camlar kapalı mı diye. Bunları ben iyi bir ebeveyndim demek için söylemiyorum. Seni çok sevdiğimi hisset diye yazıyorum. Bence sen yok olmadın. Sen beni şuan görüyosun hissediyosun. Kuşşşuuuuum diye bağrıyodum sinir oluyodun. Sende beni seviyodun ama. Çünkü enseni öptüğümde hiç sesin çıkmıyodu. Neyse şuan boş yere birşeyler zırvalıyorum. Kendimi sakinleştirmeye çalışsamda olmuyo işe yaramıyo. Şimdiden seni çok özledim. İyi ki döktüğün kuyrukları saklamışım. Biri elimde ve ona dokunmak bana çok iyi geldi. Seni çok seviyorum. Çooooooook seviyorum

  ilgili medya:
  1
  16 ağustos 01:15

  4058. Paketim bu gece yenileniyor sanıp internetimi bitirmiştim, 6 dakika geçti hala yenilenmedi. Fatura kesim tarihini unutmak pişmanlıktır. (gizlinot: :( )

  16 ağustos 00:07