yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4113)
  • medya (57)

  4113. dünkü kadın cinayetinden sonra psikolojim yerlerde olarak dolaşıyorum. en sonunda patladım otobüste birden kalbim sıkıştı, nefes alamadım, gözüm de kararınca anladım bayılacağımı ilk durağa kadar dayanıp kendimi kaldırıma attım. Bir taraftan nefes almaya çalışırken diğer taraftan yeter artık diyorum. dayanamıyoruz artık. cidden yeter!

  dün 23:49

  4112. Şu son iki günde yaşanmış vahşi kadın cinayetlerine verilen olumlu tepkiler beni hayattan soğuttu! Twitter empati kurmaya çalışanlarla dolu. Boşanmış güya mağdur babalar hesapları helal olsundan aferinden geçilmiyor. Açtım face bunların sayfalarına tek tek baktım. Boşanmış babalar yok nafaka mağdurları bilmem ne. Adama helal olsun diyen mi dersiniz, az kaldı bende oyle yapacağım diyen mi, başka bir cinayet teşebbüsünde kadın ölmedi diye "adam işi yarım bırakmış keşke tamamlasaydi" diyen mi ararsınız. Yok yok. Kadın boşanmak istiyorsa öldürmeye haklı adam. Neden? Çünkü kadın aile birliğini bozuyor.

  Kadın şiddet gördüğü için uzaklaştırma kararı aldırıyor ise adam öldürmeye haklı. Neden? Bir adam nasıl evden uzaklasabilir? Nerde kalsın otel pahalı (gizlinot: Gerçekten de bunların hepsini yazmışlar ) kadın dayak yiyip yemediği zerre umurlarında değil. Nasıl çamaşırlarını yikasin? Ya offf

  Ha de boşandılar diyelim. Kadının asla ama asla evlenmeye hakkı yok! Kesinlikle yok. Kadın nisanlaniyor adam kriz geçiriyor öldürüyor. Bunun üstüne söyledikleri "helal olsun kadının dostu varmış namusunu kurtardi" lan şerefsiz. Kadının nişanlısı o! Bir kadın senin malın değil. Hele boşanmış ise hiç mi hiç değil! Egitimlisinden egitimsizine çoğu bu kafada. Daha ekşide vardı bir başlık adamın biri çocuklu kadının evlenmesine şiddetli karşı çıkmıştı. Yüzlerce fav almıştı. Öyle bos beleş insanlarda değildi üstelik. Bu ülkede aklı başında erkek sayısı bir avuç. Geri kalanlar ise çok güzel rol yapıyor ve ben bu şartlarda yaşadığım için, insan olma hakkim her daim tehlikede olduğu için, üstüne üstlük kadın cinsiyetine sahip olduğumdan dolayı bu ülkede insan gibi istediğim gibi yaşayamadığım için çok mutsuzum!

  dün 23:39

  4111. her geçen gün biraz daha azalan umudumu sanırım bugün kaybettim. henüz birini öldürmenin koşullar ne olursa olsun yanlış bir şey olduğunu anlatamadığımız bu ülke insanları bitirdi umutlarımı. bir canı almanın doğru olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. biz bu insanlık tanımının henüz ilk kelimesini bile öğrenememişiz. bu içleri pislik dolmuş insanlarla hergün yan yana yürüyoruz, aynı marketten alışveriş yapıp bazen günaydın deyip yanlarından öylece geçiyoruz. paranoyak oldum. bu saatten sonra burada nasıl yaşanır bilmiyorum. gidemediğim ve tıkılıp kaldığım bu ülke sınırları bugün benim mutsuzluk sebebim. 

  dün 23:38

  4110. Canım acıyor.

  Her minibüse bindiğimde içimden bildiğim tüm duaları okuyorum. Her gece evime dönerken kulaklığımın tekini çıkartıyorum. Eve bir tamirci gelecekse tek olmak istemiyorum. Yanımda çakı taşıyorum herhangi bir şey olursa diye(gizlinot: sanki kullanabilecekmişim gibi) Ben artık bu korkularla yaşamak istemiyorum.

  Takım elbise giydi diye indirim yapılmasın istiyorum. Her suçlu hak ettiği cezayı alsın istiyorum. . Hiçbir kadın bir daha "ölmek istemiyorum” diye haykırmasın istiyorum. Hiçbir anne-baba, oğullarını kızlarından üstün tutmasın istiyorum.

  Çok mu şey istiyorum?

  dün 20:18 dün 20:23

  4109. Şimdi gördüğüm bir haber içimi dağladı. Benim de aynı yaşta bir bebeğim olduğu için oturdum hüngür hüngür ağlıyorum. Nefes alamıyorum şu an. Gündem yaratabilmek adına buraya da yazıyorum.

  Bundan 1 hafta önce ateş ve öksürük şikayetiyle doktora giden 7 aylık Ali emir doktorun yanlış tedavisi yüzünden vefat etmiş. Doktor yabancı uyruklu bir doktormuş. 

  Annenin instagram hesabı beni mahvetti. Göğsüme bir yumru oturdu. Medya ekleyeceğim.

  Anne change.org’da imza kampanyası başlatmış. İmzalarsanız annenin acısına bir damla olursunuz. Ben imzaladım. 

  #aliemiriçinadalet

  ilgili medya:
  1
  22 ağustos 23:37 22 ağustos 23:40

  4108. Genel bir ne yapacağını bilememeden kaynaklanan ruh hali benimkisi. olduğum kişiyle olmak istediğim kişi arasındaki fark bayağı açılınca insan çoğunlukla mutsuz oluyor sanırım. Göçmen kuşlar gibiyim, nereye konarsam konayım mutlu olamıyorum. Gitmek istediğim yere de gidecek gücüm kalmadı artık. O yüzden mevcut durumumu sevmeye çalışmaktan başka çarem kalmadı. Biraz iç dökme gibi oldu ama olsun.

  22 ağustos 19:54

  4107. Annemin zoruyla teyzemlerin yazlığına tatile geldik. Burada hiç arkadaşım yok ve inanılmaz sıkılıyorum. Ayrıca birazdan yine denize gideceğiz ama ben denize girmekten ve güneşlenmekten nefret ediyorum nefrett. (gizlinot: Kumsalda oturup telefona bakacağım yine, müthiş bir tatil gerçekten 10/10)

  22 ağustos 14:21

  4106. Kırıkkale de boşandigi eşi tarafından kızı önünde öldürülen kadının videosunu izleme gafletinde bulundum. O kadının ölmek istemiyorum demesi,kızının anne diye feryadı. Kadına yardım etmeyen bir grup yavşak... Ölüp giden bir kadın,tüm bu vahşete şahit olmuş kızı. Yani resmen sokak ortasında ağlamamak için kendimi zor tuttum. Şimdi bu katil,yaratık içeri girecek,belki hasbel kader çıkacak. O kız nasıl unutacak bu anı? Ben bile gözümün önünden silemiyorum. 

  22 ağustos 13:27

  4105. Her gün bir şekilde mutsuzluk sebebi oluşuyor ve bu sıktı vallahi.

  Bugünün mutsuzluk sebebim de annemin çocukken ilk maaşıyla aldığı hediye küpemin tekini kaybetmiş olmak. Normalde küpe takmayı sevmiyorum ama belki bi şans getirir diye takmıştım dün ama düşmüş bir tanesi ve hiçbir yerde bulamadım. Gerçekten ne kadar şanssız olduğum böylelikle bir kere daha ortaya çıktı. Teşekkürler hayat. 

  22 ağustos 13:07

  4104. okeyde yenilmem ve mecburen hesabı ödemem.

  21 ağustos 22:27