yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4218)
  • medya (58)

  4218. Eski mahallemdeki komşumuzun vefatı, topumuz bahçesine kaçtığında kızmayan, pazardan dönerken poşetlerini taşımaya yardım ettiğimizde çikolata parası veren tonton ayça teyzem.

  13 ekim 23:14

  4217. Malesef insanlar araç kullanırken araçlarına gösterdiği özeni başka hiçbir kimseye veya hiçbir şeye göstermiyor. Aracımız önemli çünkü para verdik de aldık, ama kalan hiçbir şey önemli değil. Çünkü hayat nasıl olsa bedava, hele ki bize ait değilse.(!)

  Bugün sabah kısa mesafeli bir şehir dışı yolculuğum oldu. Sabah giderken yol kenarında görünce keyiflendiğim çok tatlı yavru köpekler vardı anneleriyle birlikte. Öyle güzel bir şekilde oynuyorlardı ki kendi hallerinde, terapi gibiydi. Ne yazık ki akşam aynı yolun ters istikametinde dönerken o yavrulardan ikisine araba çarpmış bir vaziyette gördüm. Üstelik yeni olmuştu ve ikisi de farklı yerlerdeydi, muhtemelen iki farklı araba ile kısa aralıklarda gerçekleşmiş kaza.

  Birileri durup o yavrulara baktı mı benden önce bilmiyorum. İndim ve baktığımda çok geçti... Annesi birinin başına gelmiş ve onu kokluyordu. Sanırım en son kaza geçiren oydu.

  Kendi aracımıza bir şey olmasın diye tümsek ya da çukur önümüze gelince yavaşlarız. Ama bir canlı önümüze gelince bilinçli ve dikkatli bir sürücü değilsek umursamadan geçeriz. Ne de olsa ölen sokak köpekleri değil mi? Sahibi de yok, hesap soran da.(!)

  Aniden de onlar atlamış olabilir yola, durma şansları da olmamış olabilir. Ama inip yapılabilecek bir şey var mı diye bakmak ve elinden geleni yapmak, yapacak bir şey yoksa da daha fazla eziyet olmasın diye yolun kenarına olsun almak yerine öylece çekip gitmek nedir?

  Vicdan ekstra bir özellik değil; olması gereken, insani bir özellik bana göre. O yüzden de böyleleri insan değil. Bir taşa çarpsa arabama bir şey oldu mu diye durup bakacak insanlar bir hayvana çarpınca durmuyor ya hani, işte orada insanlık bitiyor.

  13 ekim 22:57

  4216. Binanın arka bahçesinde baktığım ufacık bir yavru vardı. İki aylık kadar bir sarmandı. Öyle küçüktü ki her gün kaç kere gidip ellerimle besledim. Babamla sitelere gidip kulübe bile yaptırmıştık. Babam ve kardeşimin astımı olduğundan eve alamadım ama elimden geleni yaptım baştan beri. Ama bugün... bugün ben yokken, gündüz vakti, binamdaki Suriyeli çocuklar -ki çocuk demeye bin şahit ister- kolunu bacağını kuyruğunu kopararak öldürmüşler yavrumu. Parçalarını da gömmüşler, sadece kuyruğunu bulabildim. Öyle küçüktü ki yavrum... içim yanıyor. Bizim askerimiz orada bunların vatanı için can verirken bunlar burada fantezi olsun diye can alıyor. Yazıklar olsun.

  11 ekim 17:23

  4215. Bugün yürürken bi apartmanın bahçesinde yerde yatan yavru kedi gördüm,çok halsizdi.ordaki kadınlara sordum,ay bize yaklaştırma hasta o,bize de bulaşır dediler.hemen aldım kucağıma veterinere götürdüm.biraz önce aradılar ve %70 ölecek,viral enfeksiyonu var,iyi değil dediler.çok üzgünüm dualarınızı bekliyorum

  Edit:dün gece ölmüş,içimden bi parça koptu.birkaç saatte bile o güzel suratına bağlanmıştım,kendini ellerime teslim edişine..

  ilgili medya:
  1
  9 ekim 20:55 11 ekim 12:34

  4214. Para çekmek için atm'ye gittiğimde kekonun teki "sırı vır yılnız" deyip önüme atladı. Öyle ani oldu ki mala döndüm o an, ağzımı açıp pardon diyebildim sadece. Yoğun bir İş günü üstüne onca yoldan sonra sıramın yendiğini, o dallamanın sırada falan olmadığını sonradan idrak edebildim. Böyle gerizekalılıklarım da vardır.

  8 ekim 19:36

  4213. Dün’ tırnaklarım ne güzel uzadı ya’ dedim bugün üç tırnağım kırıldı.Ama bir tane etimden kırıldı.Çok çok acıdı.nazarım değiyor herkese ve her şeye.

  8 ekim 14:41

  4212. Hastalanıp yataktan kalkamamama mi üzüleyim yoksa özel hastaneye 300 lira verdiğime mi?

  8 ekim 14:29

  4211. Kendimi bildim bileli, jenerik müziklerine karşı hep ayrı bir ilgim olmuştur.

  Sabah iş yeri servisindeyken gene düştüm bu çukura.

  Hanımın Çiftliği, Kısmet, İffet, Öyle bir geçer zaman ki, Gönülçelen, Binbir Gece, Asi, Kurt Seyit ve Şura, Adına Feriha Koydum, Annem, Karagül, Muhteşem Yüzyıl ve Beyaz Gelincik.

  Kıraç, Toygar Işıklı, Nail Yurtsever, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Fırat Yükseli, Aytekin Ataş ve daha ismini bilmediğimiz onlarca müzisyen ve ekip arkadaşları. Türk sinema ve dizi sektörünü milletçe yersekte çok başarılı projelere imza atmışız. Diziyi, sahneyi kendisi yapan yine bu bestekarların eserleri olmuş.

  Derdimi seveyim ama ben oturdum hanımın çiftliği jenerikte ağladım yahu.

  Nerede eskiler, nerede şimdi çilekli reçelli diziler.

  7 ekim 08:39

  4210. Babamın iki gün yoğun bakımda kalıp bir hafta serviste kaldıktan sonra, taburcu olacağı gün kızım böyle böyle oldu ama çok iyiyim şimdi diyerek araması.

  17 ve 21 yaşındaki kardeslerim, annem bilirken, uzaklardaki kızı üzülmesin, her şey olacağına varır diyerek saklamak istemesi.

  Öğrendiğimden beri uzaklarda hep kotu bir sey oluyormuş, olacakmış hissi içimi kemiriyor.

  6 ekim 21:30

  4209. Bugün doğum günümdü ve babam ikinci kez unuttu. Daha çok üzense söylediğimde yalan söyleyerek gönlümü almaya çalışmasıydı.

  6 ekim 21:22