yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4281)
  • medya (58)

  4281. bir kadına şiddet haberi ile yatıyorum, bir çocuğa şiddet haberi ile uyanıyorum.

  bursa inegölde 10 yaşındaki çocuğu istismar eden yaşlı başlı adam, linç edilirken diyor ki "ihtiyacı varmış öyle dedi."

  10 yaşındaki kız cocugu icin bunları soyluyor. sinirden elim ayağım titriyor. kafayı yemek üzereyim gerçekten.

  bu ülkede hayvanları ve çocukları nasıl koruyacağım diye düşünmekten kafayı yedim ben ya. neden ya neden? neden hayvanları ve çocukları koruyamıyoruz biz ya? neden dünyanın en masum iki şeyini koruyamıyoruz?

  çıldırıcam ya gerçekten. bıktım artık.

  22 dk önce

  4280. Sabah sabah kadına şiddet haberi okumak. Daha güne yeni başlamışken moralim sıfırın altına düştü.

  bugün 08:06

  4279. istenmemek o kadar kötü bir his ki, kabul etmesi çok zor. neden istemesin? diyorsun önce, sonra düşünüyorsun "istese yapardı", "istese derdi", "istese gelirdi". istemedi, yapmadı. istemediğini yüzüme bile söylemedi. daha da kötüsü ima edip ilgisiz, sevgisiz bırakmak. her gün bir gram sevgi için sahneye çıkıyor, eleştiriyle iniyordum sanki. sonunda isyan ettim. isyanım bitiş oldu. istenseydim olmazdı, istenmediğimi biliyordum da, karşılaması zormuş. insan buna hiçbir zaman hazır olmazmış.

  dün 19:16


  4278. derdini seveyimlik bir mutsuzluk sebebi olabilir ama gayet sinir bozucu iki olay yaşadım.

  Terziye bir çantamın fermuarı çekme yeri kırıldığı için çantamı götürdüm. yanına da iki tane kemer götürdüm delik açması için. terzi açarım tamam dedi. ben nerden bileyim delik açma makinesinin olmadığını. delikleri yamuk ve orantısız aralıklarla açmış ve 2 delik dediğim halde 3er delik açmış. wtf. hadi belli olmaz dedim geçti.

  onlinedan almış olduğum bir başka çantamın da askısı dönük şekilde dikilmiş olarak gelmişti. askı hiçbir zaman düz durmuyor. terziye bunu yapabilir misiniz dedim ayakkabıcıya yönlendirdi. yaşlı ayakkabıcı tamam hanım kızım hallederim ama 3 gün sonra gel dedi. bugün gittim çantanın sapını söküp dönük kısmı düzeltip uzunluğu ayarlama yerine dikeceğine çantanın sapına dikmiş. bu şekilde biraz karışık olmuş ama adam öyle bir yeri dikmiş ki çantanın askısının uzunluğu ayarlanamıyor :,) sabit. sizi de yapacağınız işi de deyip çantanın askısını söktüm. bir de süet çantayı diktiği yanlış yer tutsun diye yapıştırıcı sürmüş. kısacası çantanın askısının her yerini bellemiş. çok şanssızım bu aralar.

  dün 16:46

  4277. 1.5 sene önce ameliyat olmuştum(rinoplasti), pandemi falan derken bir süredir kontrollerime gidemiyordum. Ben kilo verdiğim için ödemler daha çok ortaya çıktı sanırken meğer kemik reaksiyon vermiş ve o şişlik kalıcıymış. Doktor tekrar ameliyat diyor, hiç istemiyorum... bir yandan da hazır evden az çıkıyorken olsun bitsin diyorum kafam çok karıştı (gizlinot: :( )

  dün 08:57

  4276. Derdini seveyim butonluk bir şey. Derdimin küçük ve saçma olduğunun yüzde yüz farkındayım. Neden biri bana karşı bir geri adım attığında ona koşmak istiyorum? Bana karşı mesafeli davranan birine hem soğuyup hem de onu kendime çekmeye çalışmak neden? Bu ne aşk, ne hoşlanma farkındayım. Platonik bile denemez. Neden bu kadar kendimi mahvetmeye eğilimli duygular içindeyim? Neden kendime iyi gelen, kendime saygılı ve değer veren davranışlar içinde değilim? Tanımadığım biri için bile bunca kafa yormak neden?

  dün 03:05

  4275. Asla bitmiyor, ilkokulu oku liseye giriş sınavı var hadi bunu halledeyim lisede rahatım diyorsun. Liseyi bitirirken hop bir sınav daha üniversite sınavı. Bi üniversiteye kapağı at rahatsın diyorlar, başarıyorsun. binbir zorlukla üniversiteyi bitiriyorsun, Kpss çıkıyor karşına diyorsun ki tamam son düzlük bitti ya. Gülüyorlar ama biz birde mülakat yapacağız diyorlar. Tamam diyorsun kendime güveniyorum sorun bakalım. Hadi diyorlar tamam atadık seni öğretmen oldun. Seviniyorsun ama onlar durmuyor, onca sınav ve ölçme yetmez, aday öğretmen olacaksın biz seni bir daha adaylık kaldırma sınavına sokacağız diyorlar. Ben de onlara gülümsüyorum sıyırmama ramak kala :)

  Adaylık sınavım varmış süslüler, az önce açıkladılar uyku uyuyamayalım diye.

  dün 02:51


  4274. Keşke sadece bugünkü mutsuzluk sebebim olsa ama maalesef aylardır psikolojik olarak çökmeme sebep olan ve 5 ay daha devam edecek olan kpss süreci. Ben hayatımda böyle bi dönem yaşamadım gerçekten çok farklı bi duruma sokuyormuş insanı. Umarım kimsenin yolu bu sınavdan geçmez süslüler, düşmanımın başına bile gelmesin öyle bi çile.

  dün 00:35

  4273. işten sonra rahatlayamamak,kafamda işin olması,iş dışında bir şeye odaklanamamak.

  5 mart 23:47

  4272. Birini çok seviyor olmak, kendimi kötü hissettiren davranışlarını kabul etmemi mi gerektiriyor? 

  Çok yoruldum çok. İçim paramparça. Kırgınlıklarım birer birer artıyor, ama o asla görmüyor. Bi kerecik ya bi kere hatanı kabul et. Beni kaybetmek, bizi tüketmek hiç mi umrunda değil?

  Artık dayanamıyorum. Kestirip atmak istemiyorum, ama ondan olumlu bi ışık da görmüyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

  5 mart 23:02