yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. zorunda mıyım?

  edit: bazen birşey yazarsın sana göre o mutlak doğrudur.başkası o yorumda senin görmediğin bir çelişki görebilir.o sorudaki ne özgüven o.

  edit: gerçekten doğum kontrol hapının bacaklarımda morluk oluşturduğunu yazdığım girdinin eksilenmesi çok iyi oldu arkadaşlar.bunu yapan arkadaş bana hayatım boyunca unutamayacağım çok iyi bir ders verdi.töbe ediyorum şu an bunu yazdığıma o derece.:)

  ben yine zorunda mıyım diyorum.ha zorundamıyım lafını ota b.ka eksi basarım olarak algılayanlar olmuş,ilginç.bilgi ve deneyim içeren durumlarda veya kabine şikayet edilecek durumlarda eksileyenler var.onun dışında herkesin eksi hassasiyeti aynı olmak zorunda değil,derdini paylaşan birine bunu faydasız bulup bu ne şimdi diyip eksiyi basan olabilir,sözlükte bunları görmek istemiyordur belki.mesela ben de bir sayfa toplumsal sorunlara değinen yazı yazıp siyaset yapıp duyarlı geçinip bunu beğenmeyen olamaz kafalarıyla edit yapanlara da eksiyi basarım.kimi de der ki "ben aşırı ters bir düşünce olmadan eksilemem".bu kişisel bir durum.

  not: bu girdiden sonra hırs yapıp benim düşünceme katılmayan biri tarafından gündem dışı eski girdilerim biranda ardarda eksilendi. böyle de kendi savunduğu şeylerle çelişen insanlar var mesela.

  28 nisan 2016 12:45 28 nisan 2016 18:10

  2. "dünya dönüyor" dese eksileyecek "küçük bir potansiyel grubun" varlığının henüz farkına varamamış yazardır.

  O bendim evet :) artık büyüdüm ve onları olduğu gibi kabul ediyorum :)

  28 nisan 2016 12:56

  3. girdinin içeriğine göre benim de hak verdiğim yazar. kimi zaman eksilenen girdiye göre ben de soruyorum bu soruyu. burada birbirinden farklı birçok yazar var, herkesin bakış açısı, değerlendirmesi, zevkleri doğal olarak farklı, normali de bu. ama şahsen bir kişi bir ürün hakkında şu sebepten memnun kalmadım, benim başıma şöyle birşey geldi yazmışsa ben aksini düşünsem bile eksilemiyorum (gizlinot: genel olarak da eksilemiyorum ). o öyle tecrübe etmiş o şekilde yorumlamış, herkes seninle aynı fikirde olsa zaten burada paylaşım yapmanın anlamı kalmaz.

  onun dışında normal hayatta olduğu gibi burada da gak deseniz beğenmeyecek, guk deseniz beğenmeyecek tipler illa ki vardır. bu konuda kimi hangi sebepten kaale alıp almayacağınızı aynı normal hayatta olduğu gibi bilirsiniz zaten.

  sadece 'beğenmek zorunda mıyım?' diye beğenmemek sebep oluyorsa eğer buna karşılık olarak 'beğendirmek zorunda mıyım?' sorusu da çok doğal olarak gelir.

  ne sebepten olursa olsun kimse tabi ki herşeyi beğenmek zorunda değil, ama bir yerde bunun mantıklı gerekçeleri olması da gerekiyor bence. benim en anlam veremediklerim kullanılan parfüm, yaptığın makyaj uygulama sıralaması vb başlıklara yazılanların eksilenmesi. parfümü beğenmiyorsun diyelim tamam olabilir, peki benim kullanıyor olmam eksilenmeyi gerektiriyor mu, parfüm mü değiştireyim onu mu demek istiyorsun? ya da makyaj uygulama sırasını beğenmemek mesela. fondöteni fardan sonra sürmem mi rahatsız etti? saçma geliyor. herkesin kişisel tercihi. benim için önemli olan ürün yorumları, bir kozmetik ürünü satın alırken en azından deneyimler hakkında fikir sahibi olabilmek ve kendi tecrübelerimi paylaşmak. bahsettiğim tarzdaki girdilerin eksilenmesine yukarıdaki sebeplerden dolayı takılmıyorum.

  28 nisan 2016 13:27 28 nisan 2016 14:36


  4. bazı ürünlerin satıcılarının ya da bazı şahısların fanlarının bu sözlükte kayıtlı olduğunu bana düşündüren durumdur. herkes her şeyi beğenmek zorunda değil tabi ki ama bazı yorumlar o kadar yargısız ve objektifçe yazılardır ki onların nelerini neden beğenmediklerini anlamam..

  28 nisan 2016 13:40

  5. İndirimleri haber verdiğimizde bu neden eksilenir ben çok bunu merak ediyorum.

  Onun dışında geçen sene annemin ayagı kesilebilirdi yaz boyu hastaneye taşıdım annemi tedavi olsun diye ve sonunda alalha şükürki kesilmedi. Bu benim için mutlu bir haberdi bunu paylaştım onu bile eksileyen oldu. Ben anlamıyorum bunun nedenini. Annem için o korkuyu yaşamak çok zordu uzun süre ayakta kalamıyordu babasını yeni kaybetmişti ve o ayağın kesilmemesi benim için ozaman alabileceğim en güzel haberdi.

  Tanım: gereksiz eksilemelere karşı doğru şeyi diyen yazardır.

  28 nisan 2016 13:59 28 nisan 2016 16:06

  6. tanım: yerine göre haklı olan yazardır.

  konudışında fikir farklılıklarından eksileyen olabilir ama süslü kısmında yazdığınız fikir bile içermeyen cümlelerin eksilenmesi normal değildir yani.

  28 nisan 2016 14:05 28 nisan 2016 15:24

  7. Yazdığının nesinin beğenilmediğini anlamayan yazardır.

  28 nisan 2016 16:55


  8. (bkz: beni beğenmiyor musunuz) (:

  28 nisan 2016 19:57

  9. Seri eksicim olduğu için bazen dayanamayıp ben de o yazarlardan oluyorum. Gerçekten en olmayacak girdilerimin eksilendiği oluyo. En çok da takas başlığının eksilenmesi ayar ediyo beni.

  20 mayıs 2016 03:15

  10. bazen son derece hak verdiğim ve ara ara olduğum yazar. görüş farklılığını anlarım ama mesela, bu ürünü ben sevdim diyeni, göz makyajı başlığındaki 'bakın şunu yaptım' diye fotoğraf koymuş insanların entrylerini, ya da ne bileyim, az önce başıma geldiği gibi süslülerin giyim tarzı başlığındaki entrylerileri gayet normal 'benim tarzım bu' diye açıklama yapmış arkadaşların entrylerini eksilemek neyin kafasıdır onu çözemiyorum.

  zaten kimse kimseyi bir şey beğenmeye zorlamıyor, ben koyu makyaj seviyorum diye sen de sevmek zorunda değilsin tamam, ama neden eksiliyorsun arkadaşım, sana ne zararım var benim yani..

  18 mayıs 2018 21:14