2.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar (1)
  • medya (1)

32. Adet dönemi öncesinde göğüslerim şişer, daha bir ele avuca gelirdi ve keşke normalde de böyle olsa derdim. Bu hap sayesinde artık hep böyle :) Tabii bu hoşuma giden tarafı, gelelim sorunumuza...

İkinci kutuya henüz dün başladım ama geçtiğimiz 1 ay içerisinde iştahım çook arttı. Ben bunun bahanesiyle önüme geleni yer mi oldum bilmiyorum da dlashdlajdlşa

Buna bir çözüm bulup yeme isteğimi dizginleyebilirsem, göğüslerimle mutlu mesut yaşatır beni!

12 mart 21:16

31. Dismenore ve adet düzensizliğim için eylül ayından beri kullanıyorum. Aynı zamanda adet kanamalarım normalden çok uzun sürüyordu. 1 yıl devam etmem gerektiğini söyledi doktorum. Kendisiyle oldukça iyi anlaşıyoruz çünkü hem şikayetlerime gerçekten iyi geldi hem de iştahımı açmasından başka bir yan etkisini görmedim. Bu da benim için problem değil açıkçası. Başka bir doğum kontrol hapı denemediğim için karşılaştırma yapmam mümkün değil ancak ben oldukça memnunum.

1 mart 15:41

30. adet düzensizliğim sebebiyle kullandığım doğum kontrol hapı. 2 yıl kullanıp olumsuz hiçbir yan etkisini hissetmedim, aksine göğüsleri dolgunlaştırıp, kilo verdirdi bana. hiçbir probleminiz yoksa doğum kontrol hapı kullanmayınız ancak piyasadaki en iyi, en az yan etkili dk hapı diyebilirim.

28 şubat 15:52


29. yazz24+4 ün bana göre tek güzel yanı bi sonraki kutuya hiç ara vermeden geçildiği için bi tık daha kolay bi kullanımı olması. ama ben (gbkz: diane) ve (gbkz: ginelle) isminde olan doğum kontrol haplarını devlet karşıladığı için bunları kullanmayı tercih ediyorum. unutkan bi tip olduğum için kutum bittiği zaman hemen 1 hafta sonrasının tarihini o kutunun üzerine yazıyorum. yeni kutuyu aldığımda o tarihten itibaren kullanmaya devam ediyorum. bu şekilde bi sıkıntı yaşamıyorum. bence boşuna bu markayı almayın derim. doktorunuza bi sorun. birçoğu o iki markayı devletin karşıladığını da bilmiyor ayrıca.

28 şubat 14:26

28. Pkos sebebiyle kullandığım kullandıkça da bağlandığım şeker gibi ambalajı olan doğum kontrol hapı. Yan etkilerinden bahsedecek olursak beni duygusal olarak çok yordu. Reklamlarda saçma sapan bir şeye duygulanıp ağladım aylarca. Bu 5 ya da 6.paketim olması lazım yan etkilerini 3. Aydan sonra hissetmemeye başlamıştım. Üstelik göğüslerimde acayip bir hassasiyet ve şişme hissi vardı ama inanın bana beybiler, bu sadece sevişirken işe yarıyor.  Onun dışında çok da bir yan etkisini hissetmedim hayatı çok zorlaştırmadığını söyleyebilirim benim için.

28 şubat 10:48

27. tamamen düzenli olan regl döngüsüne sahibim. Düşük dozlu ilaç olarak korunmak için doktorum önerdi. Çok tatlı bir ambalajı var. Kullanımı aşırı kolay ve 24 tane hormon içeren pembe hap sonrasında 4 tane demir hapı olan boş beyaz hap bulunuyor. Bu beyaz hapları kullanırken regl olunmaya başlanıyor. Beyazlar bitince de yeni kutuya geçiliyor.

Hiç bir yan etkisini yaşamadım ve gayet mutlu mesut devam ediyordum. Hatta cildim düzeldi, sivilcelerim geçti. Saçlarım ve t bölgem yağlanmamaya başladı. Fakat birkaç ay sonra regl olmamaya ya da çok çok az birkaç damla olmaya başladım. Normalde de 3-5 gün süren kanamalarım olduğu için doktorum normal olduğunu söyledi. Rahim duvarları inceldiği için görülen bir durummuş. Yinede ilaç değişikliğine gittik.

26 eylül 2017 11:30 26 eylül 2017 11:31

26. pcos sebebiyle 15 yaşında başladığım ilaçtır kendileri. her doğum kontrol hapı gibi kullanıldığı sürede etkilidir. bırakıldığında ise tekrar başa sararsınız...

25 eylül 2017 01:04


25. 5 sene düzenli kullandım hicbir sıkıntı ile karşılaşmadan. 6 ay önce vücudumu dinlendirmek için bıraktım ve dun tekrar başladım doktor tavsiyesi ile. Sabah bir uyandım kașınıyorum süslüler ama öyle boyle değil daha fenasi elimin değdiği yer kabarıyor, 10 dakika sonunda gerçek anlamda vücudumda kabarmayan yer kalmadi. Herhalde ölüyorum dedim öyle saçma bir panikle senelerdir tanıdığım bir eczacı arkadaşımı aradım anlattım durumu. İlacı kullanma bir daha dedi, bu durum seyrek görülen ama çok ciddi bir yan etkiymiș. Alerji hapı almama rağmen 2-3 saatte bir kaşıntı atağı yapıyor. Sayesinde gecenin bu saatinde ayakta kasiniyorum.

Önemli edit: bu sabah da sol elim balon gibi şişmiş vaziyette uyandım. Vasiyetimde ne yazsam diye dusunerek acil servisin yolunu tuttum. Serum ilaç derken düzeldi ama bu durum çok ciddi bir olaymış. Ben bir iki gün bakayim, gözlemleyim geçmezse öyle giderim demiştim ama ilaç alerjilerinde muhakkak en kısa sürede doktora gorunmek gerekiyormus. Hani olmasin da başına boyle bir durum gelen buraları okuyan bir süslü varsa beklemesin , hemen gitsin doktora.

24 eylül 2017 01:21 24 eylül 2017 22:00

24. Pcos için doktor yasmin yazmıştı. Yasmin beni dev bir drama queen'e çevirdiği için illallah edip tıp okuyan arkadaşımın tavsiyesiyle yazz'a geçtim. 2 haftadir kullaniyorum. İzlenimlerim:

1) libidom aldı başını gitti. Dağa taşa hallenir bir durumdayım. Bence bu yorucu bir şey, yine de cinsel isteksizlik yapmasından iyidir.

2) iştah açtı. Sürekli bir şeyler tıkınıyorum.

3) ruh halimi etkilediğini söyleyebilirim. Özellikle son birkaç gündür sadece yatakta uzanıp mal gibi tavana bakmak istiyorum. Yine de yasmin kadar şiddetli etkilediğini söyleyemem.

Artık ne gibi yan etkisi olursa olsun bırakmıycam çünkü pcos yüzünden kıllanmak, sivilcelenmek, aylarca bir türlü regl olamayıp haftalar boyu o şişkinlikle ve stresle gezmek çok daha kötü.

Arkadasim bu yan etkilerin bir süre sonra azalacagini soyluyor. Hadi bakalim.

Edit: 4 aylık düzenli kullanımın sonunda ciddi depresyon belirtileri göstermeye başlayıp bıraktım. Bir dönem gün boyu yatakta oturup ne kadar kötü hissettiğimden başka hiçbir şey düşünemiyordum. Bıraktıktan sonra o nedensiz depresif ruh hali gecti. 

30 mayıs 2017 18:54 25 eylül 2017 15:22

23. Ben bu ilacı sivilce için kullanıyorum ama bir buçuk ay oldu çıkmayan kistik sivilcelerim çıkmaya başladı.

6 nisan 2017 16:13