yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  45. 50lira tutarında. Yuh ya gerçekten

  27 haziran 12:39

  44. 4 ay boyunca korunma amaçlı kullandığım fakat vajinam çöle dönünce kuruluk nedeniyle bıraktığım doğum kontrol hapı.

  30 mayıs 19:20

  43. Bugün itibariyle başlamış bulunuyorum. Şiddetli regl ağrısı sebebiyle başladim, düzensizliğim yoktu. +Prolaktin yükseklgi sebebiyle dostinexe de basladim.

  İnşallah çok yan etkileri olmaz bunyeme .

  Hormonal sivilcelerimden de kurtulurum.

  30 mayıs 18:41

  42. Bir aydır kullandığım son 1 haftaya kadar pek bi sorun yaşamadığım ilaç. Son bi haftadır baş ağrısından uykusuzluktan ve böyle kolda hafif sızı gözümde kuruluk gibi alakasız şeylerden yakınıyordum. Kadın Doğum stajında olan arkadaşım hocaya sormuş. Hoca bunlar bağlantılı şeyler ve ilaçla alakalı derhal pazartesi kontrole gelsin ilacı da kessin demiş. Ben iyi anlaştığımızı düşünmüştüm başta ama olmamış. Yine de gerçekten -ilk 3 hafta için- az yan etkili güzel bir ilaç olduğunu düşünüyorum.

  16 kasım 2018 17:05

  41. bu tür medical ilaçların kesinlikle başkası kullanmış iyi gelmiş ben de deneyeyim diye alınmaması gerektiğini düşünüyorum. mutlaka doktorunuza danışınız.

  adet düzensizliğinden dolayı 8 yıl önce doktora gittiğimde yumurtlama sorunu olduğunu söyleyip doğum kontrol hapı olarak bunu önermişti, reçeteli alınmadığından ya da sigorta karşılamadığından yalnızca ismini söylemişti hatta yazz 24+4 veya yasmin kullanabilirsin yan etkileri en az olan bunlar şeklinde.

  yani yaklaşık 8 yıldır düzenli olarak kullanıyorum bu hapı, başlarda bir yan etkisi olduysa da ben hatırlamıyorum. sonradan da büyük ihtimal vücudum alıştı. şimdilerde yılda sadece 1-2 ay ara vererek kullanıyorum, 3. aya sarktığında yüzümü inanılmaz sivilce basıyor toparlamak için çok uğraşıyorum o yüzden bırakmayı hiç düşünmüyorum. bu 8 yılda 2 kez uzun süre ara verme gafletinde bulundum, birinde yurt dışındaydım reçetesiz alamadım, diğeri de bu senenin başında umursamazlığıma geldi almadım, ard arda 3 ay kullanmadım. ama çene ve boyun bölgemi basan sivilceleri ve izleri toparlamak için acnelyse, expigment ve hipokort karışımını yapmak zorunda kaldım, bilen bilir leke için çok etkilidir ama bir hafta falan insan içine çıkılmaz seviyeye getirir.

  benim için olumlu yanları; reglimin hangi gün hangi saatte olacağını biliyorum, bu hapı kullandığım sürece hiç şaşmaz çünkü, 3. beyaz hapı yuttuğum gece uyurken reglim başlar. 3 gün sürer, ilk 2 gün normal 3. gün lekelenme şeklinde. reglimden bir kaç gün önce başlayan tatlı krizi ve biraz gereksiz duygusallık haricinde asla pms vs yaşamam. hatta nasıl geldi nasıl geçti anlamam. tüm bunların yanı sıra yukarıda da bahsettiğim gibi cildimi hormonel sivilcelerden de kurtarmış oluyorum otomatikman.

  iştah, göğüslere büyüme, mide bulantısı gibi etkilerini uzun zamandır düzenli kullandığımdan hissetmiyorum. şimdilik tek eksisi fiyatı, döviz arttıkça fiyatı artıyor maalesef.

  eğer adet düzensizliğiniz varsa ve hormonel kaynaklıysa doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

  24 ekim 2018 18:07

  40. Bir sene aralıkla toplam 2 sene kullandığım ve 3 hafta önce bıraktığım doğum kontrol ilacı. Bırakmamın en önemli sebebi hapı kullanmaya başladığımda ortaya çıkan migrenimin sıklığının ve seviyesinin giderek artması. Bende migren dışında burada bahsedilen ne psikolojik ne de fiziksel hiçbir olumsuz yan etki yaratmadı diyebilirim. Hatta saç ve cilt sağlığıma olumlu etkileri oldu. Şimdiden saçımda yağlanma ve dökülme artışı gözlemlemeye başladım:( Migren ataklarında bir azalma gözlemlemezsem tekrar başlamayı düşünüyorum.

  13 eylül 2018 11:43

  39. Geçen yıl 3 ay kullanıp hiçbir sorun yaşamadan bırakmıştım. Bu yıl tekrar kullanayım dedim ve 15 gün kullandım. 15 günde alnımda ve yanaklarımda inanılmaz derecede kapalı komedona sebep oldu. Rutinimde hap hariç hiçbir değişiklik yoktu o yüzden buna bağlıyorum. Suratımı o hale getirince hemen bıraktım ve 15 günde 2 kez regl oldum. Hem regl düzenimi hem de cildimi bozmuş doğum kontrol hapıdır.

  28 ağustos 2018 20:57

  38. bir dönem hızlı ve sağlıksız kilo kaybından dolayı 1 seneye yakın regl görememiştim. doktor bunu kullanmamı istedi mecbur vücut döngüye girsin diye. ödem atma etkisi vardı hatırladığım kadarıyla ve sık sık tuvalete götürtüyordu beni. ha sonra vucüt alışınca o etkisi kalmıyor ancak ben kullanırken çok severdim, belki regl olduğum içindir bilemiyorum :d kilo aldırmadı aksine 2 3 kilo vermiştim, ve doktorum kontrolünde planlı kullandığım için düzenli regl olmaya başlamıştım bıraktıktan sonra.. o yüzden bu ilacın bende yeri bambaşka, evlenince de yazz kullanarak korunmayı düşünüyorum

  28 ağustos 2018 11:55

  37. bir senedir pcos için kullanıyorum, bi sorun yaşamadım ve kistlerim küçüldü. mide bulantısı yapmaması için geç saatte tok karna ve bol suyla içmenizi tavsiye ederim

  26 ağustos 2018 13:14

  5

  36. Son 6 ayda regl kanamam inanılmaz azalmış durumdayken gittiğim doktorun çeşitli tetkikler sonucu yumurtalıklarımda kistimsi minik şeyler olduğunu,istersem kullanabileceğimi söyleyip yazdığı doğum kontrol ilacı,hormon hapı artık adı her neyse.bir kutusu bitti hatta ikinci kutuyu alacağım bugün,ilk 3 gün deli gibi mide bulantısı yaptı ama çörekotu yağıyla tamamen kurtuldum bundan.hafif asabiyet yaptı,regl kanamam şaşırtıcı şekilde bayağı düzeldi ilk kutudan beklemiyordum bunu.kilo da aldırmadı.yani benim bünyemde hiçbir olumsuzluk yaratmadı sayılır 

  25 ağustos 2018 17:10