yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. hazırlıkları geçtiğimiz yıl kasım ayında, çekimleri ocak ayında başlayan ve bugün (bkz: blutv)'de görücüye çıkan dijital dizi. ilk iki bölümü yayınlanan dizinin yeni bölümleri haftalık olarak gelecekmiş. rejisörlüğünü (bkz: çağan ırmak)'ın üstlendiği projede (bkz: çağatay ulusoy), (bkz: selin şekerci) ve (bkz: afra saraçoğlu) başrolleri paylaşıyor. ulusoy genç bir prodüktör olan semih'i, şekerci ünlü bir oyuncu olan mine'yi, saraçoğlu yıldızı yeni parlayan/parlayacak olan tülin'i canlandırıyor. diziyi izleyenler, (bkz: hollywood(dizi)) ile benzer yönleri olduğunu söylüyorlar.

  ayrıca (bkz: şokopop) da blu tv için yeşilçam 101 isimli mini bir program hazırlayacakmış. (gizlinot: şoko ''bugünlerde yeşilçam unutulmaya yüz tuttu ve her geçen gün toplumsal bellekten kademe kademe siliniyor'' diyor. şokopop hafıza kurtarma timi varsa süslü sözlük ayağı benim, swh.) (gizlinot: influencerlara ve basın çalışanlarına yolladıkları sette yer alan oyun kartlarında gözüm ve ahdım kaldı valla, çok güzel bir set hazırlamışlar.)

  22 nisan 2021 23:36

  2. Çağan ırmak'ın yönetmen koltuğunda olacağına çok sevinip, yüksek bir beklenti içerisindeydim fakat hayal kırıklığına uğratan bir dizi oldu. Çekim açısını, renkleri, geçişlerini hiç beğenemedim. senaryo da içine almadı beni. kaliteli bir diziden ziyade reklam filmi benzetmeleri yapılmış, Herhangi bir milli bayram temalı iş bankası reklamı denmiş, çok doğru. Üzdü.

  24 nisan 2021 04:50 24 nisan 2021 11:44

  3. Blu tvye üye olmamı sağlayan dizi. 

  Çağatay ulusoy olmuş, kağıttan hayatlar filminde anlamıştım bu projede emin oldum. Oyuncu olarak gelişimi bence inanılmaz. dizi gayet sıcak güzel tam bir aile dizisi olmuş. Tek eleştirim çekim kalitesine olabilir. Onun dışında iki bölümü de gayet beğendim

  24 nisan 2021 19:34 13 nisan 09:57


  4. Yönetmen koltuğunda çağan ırmak oturunca bir hevesle başladım.Daha ilk bölümdeyim ama sıcağı sıcağına yazmak istedim.Ben dönem dizilerini çok seviyorum, ama üstteki süslünün dediği gibi bir olmamışlık var yani iş bankası reklam filmi benzetmesi cuk oturmuş.Çağatay Ulusoy çok yakışmış, yüzü daha bi oturmuş sanki çok beğendim.Ama bir o kadar beğenmediğim ise Afra saraçoğlu.sarışın, renkli gözlü olduğu için bizim ülkemizde bir adım önde tamam buna bir şey demiyorum ama bu kız güzel değil.Dizide de çok güzel, geleceğin starı diye abartılıyor da o bandanalar o saçlar ona hiç olmamış malesef.Yaşını da baya buyütmüş dizide güya 20 yaşında ama rol arkadaşı selin şekerci ondan daha genç duruyo bile denebilir.

  26 nisan 2021 11:39 26 nisan 2021 11:42

  5. Dizi için çok heyecanlıyım henüz izleyemedim başlayacağım ama izlediğim fragmanlardan bizim alaturka yeşilçama değil eski hollywood'un glamorous tarzına benzettiklerini söyleyebilirim. Bu açıdan biraz daha bizden gelen detaylar ekleyebilirlerdi diziye. Yine de asla önyargıyla yaklaşmıyorum umarım çok hoş bir dizi olur özlemiştik böyle dönem dizilerini<3

  26 nisan 2021 13:51 26 nisan 2021 13:52

  6. İlk iki bölümü sıksa da sonrasında hikaye insanı içine çekiyor. 5. Bölümünü izledim devamını merak ediyorum açıkçası. Dizide en çok selin şekerci'nin oyunculuğunu beğendim, döktürüyor resmen. Özgür çevik de kötü rolde güzel iş çıkarmış. Dizinin jeneriğini de beğendim kullanılan renkleri de beğendim. Sıcak olmuş. Kıyafetler de göz alıcı, özellikle selin'in giydiği elbiseler çok şık. Çağatay'ın ceketinin içine giydiği yeleği beğenmedim bir tek, dede yeleği gibi (gizlinot: Swh)

  Dizi, dönemdeki sansür ve film piyasası hakkında çok bilgilendirici. Siyasetin etkisi de çağan ırmak'ın diğer projelerinde olduğu gibi kendini gösteriyor. Bi kör kızın gözlerinin açılmadığı kalmış, o da olsa tam olacak.

  9 mayıs 2021 01:48 9 mayıs 2021 01:58

  7. 1960' lı yılların türkiye'sine ışık tutan, o zaman ki sinema sektörünün geçtiği aşamaları değilse de içinde bulunan durumu kısaca özetleyen, dönem dizisi olarak başarılı sayılabilecek bir yapım olmuş bence. kusursuz denemez ama daha çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum bu tarz yapımların. tarihsel dizi-film yapımlarında oldukça eksiklerimiz var. bunu görmüş olacak ki çağan ırmak, yine kendi çizgisinde bir yapıma imza atmak istemiş. sadece sinemaya değil, dönemin siyasi olaylarına da ucundan dokunup bilmiyorum ama belki de kendi yaşantısından izleri taşımak istemiş; iç savaş ile. gerçekten insan bir yönü ile o zamanlarda olmak istiyor; bir taraftan da saçma sapan bir kıyım içinde şahitlik etmediğine seviniyor. yetkin dikincilerileri sahnede de izlemiş biri olarak muazzzammm bulduğumu söylemeye gerek yok. o nasıl bir ses arkadaş ya... kötü bir karakter bir insana bu denli güzel yakışır.. çağatay ve selin üzerine çok da konuşmak istemiyorum aslında. gereği neyse yapmışlar. kadro geniş ve güzel; henüz ilk sezonda olmama rağmen yapabileceğim yorum şimdilik bu kadardır.

  ed: yıl.

  10 ocak 10:42 15 ocak 09:30