girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (486)
  • medya (4)

486. Sağlıklı olan çaydır. Bir tek bana mı balık balık kokuyor bu anlamadım. Sağlıklı olan her şeyin tadı kötü.

11 ağustos 01:14

485. ilk içtiğimde tadı çok garip gelmişti şekerle falan içmiştim ama insan içtikçe alışıyor. doğal antioksidan ve demlenmiş yeşil çayınızın poşetini dolapta biraz bekletip arpacık vb. şişlikler olduğunda gözünüze koyarsanız gerçekten iyi geliyor.

10 ağustos 14:27

484. İçine bol limon sıkıp içmeyi çok seviyorum. Belki mahvediyorumdur aromasını ama sanki içine limon sıkılması gereken bir şeymiş gibi geliyor bana :))

Şu an elimde twinnings- gunpowder green var bayağı lezzetli. Öncesinde de chado- kukicha içiyordum. Ikisini de öneririm gözüm kapalı.

Bir de nerede gördüm ya da duydum hatırlamıyorum ama uyumadan önce yeşil çay içmek kilo vermeye yardımcıymış. Doğruluğundan emin değilim fakat az kafein uykunuzu engellemiyorsa deneyebilirsiniz.

9 ağustos 18:18


483. genelde demleme olarak  tercih etsem de, pratiklik açısından buradaki süslülerin tavisye ettiği ananaslı yeşil çayı bayılarak içiyorum. öyle yumuşak bir içimi var ki, demleme yeşil çay çok acı gelmeye başladı.  günde 2 bardağı geçmemeye çalışarak, severek içtiğim içecek.

9 ağustos 17:17

482. Dün kahvaltıda bir bardak içip üzerine hardcore spor yaptım. Sırasıyla tansiyon düşmesi, baş ağrısı, ateş ve nefes alamama gibi problemlere sebep oldu. Sabaha kadar sistit mi oldum, 20lik dişim mi çıkıyor gibi düşüncelerle kendimi rahatlatmaya çalıştım ama gerçekten ateş çok kötüydü. Bugün sadece baş ağrısı kalmış durumda. Eğer tlcdeki içimdeki canavarlar tarzı bir olay yaşamadıysam spor öncesi yeşil çay çok ciddi tehlike.

9 ağustos 16:13

481. Doğadan markasının ananaslı yeşil çayının kokusu yaz mevsimi gibi <3 severek içilendir.

3 ağustos 17:20

480. en çok kahvaltıda tüketmeyi seviyorum. yazın da bir çay bardağında sıcak su ile demleyip büyük bardağa alıp üstüne soğuk su ve buz ekliyorum, biraz da limon. ferah ve güzel oluyor

3 ağustos 12:50


479. ofiste her sabah düzenli olarak tükettiğim çay. kışın hadi içim ısınsın diye içiyorum ama yazın o çay soğuyana kadar yudum almıyorum. ben lipton sallama sade yeşil çay içiyorum. çok fazla içinde bekletmemek gerek acımsı bir tad bırakıyor. gerçi ben tamahkarlıktan öleceğim için o tada bile eyvallah diyip yutuyorum asdfsfg

düzenli olarak tükettiğim için söyleyebilirim içtiğim zamanlarda sindirim sistemim çok daha güzel çalışıyor. ama çok fazla tüketmemek gerek gerçekten. yağ yakıyor vs diye çok yüklenmeyin lütfen. inanın çok zararı dokunabiir.

3 ağustos 11:22

478. çok seviyorum ama yazın hiç gitmiyo bende. favorim bergamot aromalı olanlar olsa da en sağlıklısı demleme olanlar. başta çok kötü gelebilir tadı ama sonra zevke dönüşüyo içmek. 

3 ağustos 03:44

477. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olan aynı zamanda antioksidan içererek radikallerle savaşan, tadını benimsediğinizde siyah saça tercih edeceğiniz yegâne çay türüdür.

 

Belli bir rahatsızlığı olanların doktora danışarak kullanmasını tavsiye ederim. 

 Not: Yine de günde 2-3 bardağı geçmemekte fayda var. Azı yarar, çoğu zarar efendim, saygılar. 

2 ağustos 17:32