girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (522)
  • medya (5)

522. Tam da bu mevsimlerde, içine yarım limon sıkılmışsa, e bir de kendin demlemişsem yavaş yavaş, daha ne olsun... ama poşet haldekileri de severek kullanıyorum işteyken özellikle. 

Yaz aylarına da Pinterest’te gördüğüm bi tarifi sizlerle paylaşmak isterim. Yeşil çay demlenir, buz kalıplarına doldurulur, her bir kalıba minik minik limonlar doğrayıp buzlukta bekletilir. Sonra bunlara matcha veya tarçın eklenerek, su ya da sütle içilir. 

bugün 09:49

521. Eğer benim gibi içmekte zorlanıyorsanız ve tarçın seviyorsanız tarçınlı suyla yapmanızı öneririm. Benim net bir tarifim yok ama 1,5 lt suya üç tane kabuk tarçın atıp kaynatıyorum. Bitki çayından hele ki yeşil çaydan nefret eden arkadaşım bile bu halini sevdi. Elimde yaseminli yeşil çay olduğu için bunu kullandım.

Herhangi bir zararı var mı bilmiyorum. Bilen varsa ve bilgilendirirse çok memnun olurum.

dün 22:12

520. Doğuş chai aromalı yeşil çayı harika. Sütle de güzel gidiyor.

dün 22:06


519. Liptonun naneli ve bergamotlu olanları oldukça başarılı...tadını ağır bulanlar için beyaz çayı tavsiye ediyorum..aynı familyadan sadece kurutma vb ısıl işlemler farkı var kafein oranı daha düşük içimi daha kolay ve oldukça faydalı..

dün 19:04

518. çaykur organik kadar hafif içimlisini görmedim. 2-3 yıldır fiyatı da değişmedi.

(link: https://www.caykursatis.com/organik-zumrut-yesil-cay-125gr-organik-cay-caykur burda)

dün 17:58

517. lipton moroccon mint naneli olan en sevdiğim. içemeyenler bu şekilde bir denesin tadı çok hafifliyor.

dün 10:12

516. lipton'un çay çiçeği aromalısını deneyin ve gelip girdimi favlayın.

dün 10:05


515. tatlandırmak istediğimde yediğim portakal,mandalina kabuklarını bir tabakta biriktirip kurutuyorum. bunları yeşil çayın içine atınca tadı çok ferahlatıcı oluyor.

dün 00:39

514. şu ana kadar hep aktarlardan aldım tadı konusunda da hiç sıkıntı çekmedim ya da garipsemedim ama hiçbir faydası yokmuş gibi sanki

12 kasım 22:41

513. Yeşil çay tadını sevmeyenlere limon sıkmalarını önerebilirim. Daha çekilebilir oluyor

12 kasım 22:36