yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (568)
  • medya (6)

  568. Tadı beni çok mutlu etmese de vücudumdaki etkilerini sevdiğim için zorluyordum kendimi ta ki yumuşak içimiyle karşılaşana kadar. Gerçekten tadı çok çok iyi marka vermeyeceğim ama illa ki bulursunuz. Bir de ek olarak ben buz, maden suyu ve limon ekliyorum demledikten sonra green tea fizz yapmış oluyorum kendi çapımda. Güzel bir içim zevki tavsiyemdir. 

  28 mayıs 15:06

  567. Tadına bayilmasam da ödem konusunda çok etkili olduğu için günlük tüketmeye başladım. Fark o kadar bariz oluyor ki içtiğim bir gün kardeşim burnumda ödem falan kalmadığını, küçücük olduğunu söyledi.

  Dipnot. Burun ameliyati sonrası.

  28 mayıs 14:49

  566. siyah çay ile aynı bitkiden elde edilse bile siyah çayı ne kadar sevmiyorsam yeşil çayı bir o kadar çok severim. kurutulma sürecinde yarı fermente bırakılması ve antioksidan oluşumu artırması sebebiyle de yıllardır hemen hemen her gün yalnızca bir fincan tercih ettiğim bana iyi geldiğini hissettiğim bitki çayı. ben genellikle yarım limon ve toz tarçın ekliyorum, lezzetli bir kombinasyon oluyor.

  15 mayıs 17:16


  565. Ronnefeldt'in morgentau çayını Çaykur'un organik zümrüt yeşil çayı ile zenginleştiriyorum.

  Karnımdaki o şişkinliği sertliği o kadar güzel alıyor ki artık kokusunu duyunca mutlu oluyorum.

  15 nisan 10:46

  564. Ben sabahları içmezsem sanki günüm güzel geçmeyecekmiş gibi geliyor artık öyle bağımlısı olmuşum. Çaykur'un toz şeklinde olan yeşil çayını üç dk demleyip içiyorum limonlu bir şekilde. Sayamayacağımız kadar çok faydası var en başta beynimize faydalı. Limonlu içildiğinde tadı da oldukça güzel. E daha ne olsun.

  15 nisan 09:41

  563. izlediğim birçok cilt bakımı youtuber'i cilt için etkisi kanıtlanmış nadir doğal içeriklerden biri olduğunu söylüyordu. ben de neymis bu kanıtlanmış etkileri diye pubmed'de ufak bir araştırma yaptım ve söyle bir review'a ulaştım: (link: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30813433 tık)

  Bu makale yeşil çay'in vücutta farklı mekanizmalar üzerine olumlu etkilerini gösteren deneysel araştırmaları bir araya toplayıp sonuçlarını özetlemiş. ben photoaging yanı güneş ışınlarına bağlı yaşlanmayla ilgili kısmını okudum. Araştırmalarda yeşil çayın içindeki polyphenollerin cildi güneşin yaşlandırıcı etkilerine karşı koruyabileceği düşünülmüş. Polyphenollerin cildi güneş ışınlarına karşı koruduğu zaten bilinen bir şey, bu yüzden özellikle kırmızı şarap yaşlanma karşıtı bir gıda olarak gösterilir; fakat yeşil çayın bu konuda etkisini görmek için uv-ışınlarına bağlı yaşlanmaya maruz kalmış farelere yeşil çay polyphenolleri verilmiş. yeşil çay ekstraktının farelerin cildinde uv-ışınlarına bağlı zararı azalttığı, elastin ve kolajen miktarını arttırdığı, kolajenin yıkımını yapan enzimin aktivitesini azalttıği gözlemlenmiş.

  bunun yanında insan deneylerinde yeşil çay derinin üzerine uygulandığında güneşten yanan cilt hücresi sayısında azalma görülmüş. makalede yeşil çay'in cilt kızarıklığını ve güneş ışınlarına bağlı dna zararını azalttığına, cildin görüntüsünü iyileştirdiğine dair çeşitli açıklamalar var. araştırmalarda yeşil çayın hem ağızdan alındığı hem de dışarıdan uygulandığı deneyler benzer sonuçlar gösteriyor gibi görünüyor.

  bu bilgilere dayanarak ben de sanırım düzenli içmeye başlayacağım.

  şimdi birazcık daha okudum sonuç kısmında büyük problemin bu faydalı etkileri görmek için alınması gereken optimal dozun hala tam olarak belirlenememesi olmasindan ve yüksek dozlarda kullanmanın faydadan çok zarara sebep olabileceğinden bahsediliyor. sanırım abartmadan kararında düzenli kullanmak en akillicasi olur.

  14 nisan 13:50 14 nisan 14:04

  562. ben yesil cayi demledikten sonra ilik sicak sut ile karistiriyorum, tadi tam matcha gibi oluyor.

  14 nisan 03:04


  561. yıllar önce diyet kafasında içmeye başladığım ama çabucak günlük rutinime de giren çay. ben bayıla bayıla içiyorum kendilerini. aktardan almayı tercih ediyorum çünkü en güvenilir ve sağlıklı onları buluyorum. ancak karantina bitiminde melez tea ve chado'dan denemek istiyorum. fazla demlenirse evet acıyabiliyor ama bu beni rahatsız etmiyor. son günlerde sürekli içesim geliyor.

  13 nisan 21:10 13 nisan 21:13

  560. tek başına tükettiğimde lezzetli bulmuyorum ama metabolizmayı hızlandırmak için mümkün olduğunca günde bir tane de olsa içmeye çalışıyorum. bu ara yeşil çayı açaili ananaslı olan şekliyle tüketmeyi seviyorum.denemeyenlere tavsiye ederim

  13 nisan 17:28

  559. Sallama olanlarını etkili bulmadığım çay. Kupa başına yarım limonla çok hoş bir tadı oluyor bence. Bazen kahvaltı sonrası bazen akşamları tüketiyorum gerçekten sindirime yardımcı oluyor.

  13 nisan 14:01