sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (5)

13. İlk yayınlandığında 7 yaşındayken tanıştığım, hala açıp açıp izlediğim hatta bazı bölümlerde ağladığım dizidir.

O evin kapı gıcırtıları, kokusu burnunuza gelen yumurtalı ekmekli kahvaltılar, mısır patlatmalı film keyfleri, banyo ve tuvalet sıraları, espriler, kahkahalar... 2000lerin İstanbul'u burnunuzun direğini sızlatır.

O dönem süslü sözlük olsaydı Ayten bacu kesin sözlüğe yazar olurdu.

14 temmuz 19:00 14 temmuz 19:05

12. Çok değil 15 sene önce insanlarda naiflik ve samimiyet olduğunu bana hatırlatan dizi.

1 mayıs 15:43

11. Hayatımı, bu diziyi izlerken benim gibi dizideki aileyi, arkadaşlığı, samimiyeti ve naifliği özlemle, hasretle arayanlarla paylaşmak istiyorum. Bu dizi benim küçüklüğüm, okuldan koştur koştur gelirdim tekrarları için. Bu dizideki anılarımda anneannemin sıcaklığı, çocukluğumun neşesi var, arkadaşlarım var. bugün çok duygusalım, daha fazla sümük akıtmayayım buraya. Neyse...

O değil de bir bu dizideki kadın erkek dostluklarına bakıyorum bir de günümüz dizilerine. Günümüzde resmen kadın erkek dost olamaz, tuttuğunu şey yapacaksın diyorlar. Misal eskilerden kavak yelleri. Maşallah 2 kız ve 2 erkek ile resmen matematikten kombinasyon permütasyon dersi verildi. Bi eşcinsel ilişki yoktu o da senaryoda, vardır da sansüre takılmıştır. Öyle bir hal. Cinsellik, dostluk, aile, arkadaşlık kavramlarının içini boşalttıkça boşalttılar.

Ya bunları geçtim bu dizide sabah kahvaltısı ve akşam yemeği var. Öyle iki zeytin ağza atıp "Hade çüüüüz" deyip zıplaya zıplaya evden çıkmıyorlar. Akşam yemeklerinde o gün ne yapıldı tartışıyorlar, birlikte hayatlarını paylaşıyorlar. Ve bunu nerdeyse her bölüm yapıyorlar. Neyse başlasam daha da duramam. Umarım bu dizideki gibi bir arkadaşlık, dostluk, aşk, evlilik, aile hayatı yaşarız.

1 mayıs 12:08 14 mayıs 18:15


10. Yıllar sonra tekrardan izledim. Yine ilk izlediğim yıllardaki sıcaklığını verdi bana. Favori karakterim ayten. Muhteşemsin ayten hll spr dvm:)

18 şubat 14:45

9. gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden biri. 2000'li yıllarda bugünlerimizden daha gelişmiş olduğumuzun göstergesi. Oyuncularda güzellik, beden vs kaygısı yok. kasıntı değiller, ekrana bakarken seksi bakacağım, yok erkeksi duracağım, yok dudaklarımı şöyle büzeyim falan diye bir dertleri yok. Diyolaglar muhteşem, senaryo, oyunculuklar doğal. O sıcaklığı neden kaybettik bilmiyorum.

Gerçek arkadaşlık, gerekçten kan bağı olmadan da aile olabilmek, aşk ama süslerle yapaylaştırmadığımız aşk. Bu dizi bunları anlatıyordu. Özlemle anıyorum.

18 şubat 10:21

8. İlkokuldayken izlemiştim detaylarını pek hatırlamıyordum (link: https://www.instagram.com/p/BedPj14goBW/ şu) fotoğrafın keşfette karşıma çıkmasıyla ara ara açıp izlemeye başladım. Bence türk televizyonunda bugüne kadar yayınlanmış en naif dizi. Ekranda şu an yayınlanan ve son yıllarda yayınlanmış dizilere bakınca Toplum olarak var olan birçok değerimizi kaybetmişiz ya da bu değerlerimiz unutturulmaya çalışılıyor gibi geliyor bana.

Şimdi bi dizide kızlı erkekli bir grup öğrenci ve ev sahipleri aynı evin içinde yaşayacak ve herkes sırayla birbirinin sevgilisi olmayacak, mümkün değil. Sanki bir kadın ve erkeğin bulunduğu ortamda duygusal ilişki ve cinsellik dışında arkadaşlık, karşılıklı saygı ve sevgi olamaz gibi işleniyor konular. En aklı havada ve en saf karakterler bile dolu dolu konusuyor. Ne entrika ne şiddet mis gibi dizi.

ilgili medya:
5
18 şubat 10:09 18 şubat 10:12

7. 7-8 yaşımdaydım. Okuldan gelir takılırdım işte kendi çapımda. Annem de bir süre sonra akşam yemeğini hazırlamayı bitirmiş olurdu. Geçerdik salona, bir koltuğa yanyana uzanarak izlerdik. Karakterler ve ev haricinde çok şey hatırlamıyorum ama beni çok eğlendirirdi, mutlu olurdum izlerken. O zamanlardan iki dizi var işte biri yedi numara, öteki de ayrılsak da beraberiz.

6 aralık 2016 22:08


6. vakti zamanında bayılarak, kahkahalara boğularak izlediğim müthiş esprilere sahip sıcacık dizi. Keşke yine olsa, yine izlesek. Her dönem kendini izletebilecek bir klasik olduğunu düşünüyorum. Her karakter kendi kendine başroldü resmen.

6 aralık 2016 08:00

5. en sevdiklerimdendi. artık başaramıyorlar böyle samimi, sıcak diziler yapmayı, orijinal karakterler, izlenilesi hikayeler yaratmayı. aslında yabancı dizilere bakıp aynısını yapmak yerine yedi numara, yeditepe istanbul, şaşıfelek çıkmazı gibi dizileri örnek alsa şimdiki senaristler çok iyi işler çıkabilir diye düşünüyorum.

izlemeyenlere şiddetle öneririm.

5 aralık 2016 17:39

4. Bence gençlere örnek teşkil eden sıcak bir aile dizisiydi. Okullarını bitirmeye çalışır,arkadaşlarına değer verir ve herşeylerini paylaşırlardı. Goçlar pilüçleri yatağa atma derdinde değildi.

Seksi tabi ki ayıplamıyorum ama kadınla erkeğin yan yana olduğu her an sevişme öpüşme sahnesi olmasından ben bıktım. Arkadaş ve kardeşçe duygular kalmamış artık dizilerde. Ki Haydar'ın o saygılı aşkına hayrandım. Berat bile yola gelmiş Asiye ile yuva kurmuştu.Birbirlerine tuzak kurmuyor gerektiğinde hepsi biri için seferber oluyordu

.

Ben bu sıcacık duyguları çok özledim. Çocuk için birbirini aldatan çiftlerden olmayan Vahit ve Zeliha'yı özledim. Cansu,Ayten,Rüya,Armağan dostluğunu özledim. Recep ile Haydar'ın kardeşliğini (kuzenler) köyden şehire adapte olurken kimliklerini,saflıklarını,ahlaklarını kaybetmemelerini özledim. Bu kadar da olmaz dedirten Meryem'i özledim.

Bu dizi şimdi olsa Vahit emmi o sapık bakkallardan olur kiracılarına göz dikerdi. Asiye ile yasak aşk yaşarlardı. Recep ile Haydar şerefsiz olurlardı. Kızlar birbirlerine tuzak kurardı şantaj yapardı. Beratın o zamanki kötülüğü şimdi o kadar masum kalıyor ki

Bende geçen sene tekrar başladım ama 30lu bölümde kalmıştım. Şimdi tekrar izlemeyi istiyorum. Onlarla o evde yaşamak isterdim bir süre. Entrikayı da severim ama ne olur böyle sıcacık aile dizisi yapsalar :( şuan hatırladım duygulandım gözlerim doldu inanır mısınız

5 aralık 2016 17:39