yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  33. getir, zaten yemek sepeti'ne ağır darbe vurmuştu. bir de sürekli çıkan bu hack haberleri kendilerini iyice bitirecek.

  28 kasım 2021 14:25

  32. hackerler Yemeksepeti’ne kayıtlı 20 bin kişinin verisini herkese açık şekilde paylaşmış. paylaşılma gerekçesi ise Yemeksepeti’nin hackerlara ulaşan gazetecilere dava açması.

  Tam bir klasik Türk şirketi, bilgiye ulaşmaya çalışan kişiyi düşman kabul ediyor.

  27 kasım 2021 20:29

  31. CEO'su nevzat aydın istifa etmiştir. İstifa ederken bile egosuna engel olamamış. Kendisini jeff bezos ile karşılaştırmış.

  4 kasım 2021 19:57


  30. Sahibinin Akp ile ilişkileri olduğunu öğrenir öğrenmez sildiğim uygulama.

  13 haziran 2021 17:44

  29. Siber saldırıya uğrayıp kendisine duyulan tüm güveni kaybetmesinin ardından 1 dk arayla reklamlarda olmasını komik buldum

  5 nisan 2021 16:24

  28. siber saldırıya uğradığını ve çaldırdığı bilgilerin içeriğini mail yoluyla kullanıcılarına bildiren site. bu girdi biraz güvenlik süreçleri ve kendinizi güvenceye almanın yollarını anlatan, uzun bir girdi olacak.

  öncelikle bilişim sektöründe çalışan ve bilgi güvenliği protokolleriyle ilgili az çok bilgi sahibi olan birisi olarak söylemem gerekir ki, böyle müşteri bilgileri, kredi kartları vb. hassas bilgiler barındıran siteler çok sıkı denetimlerden geçiyorlar. o kadar suyunu çıkarıyorlar ki güvenlik şartlarında, benim bir bilgisayar mühendisi olarak yuh dediğim şeyler olmuştur. yani yemeksepeti çapındaki bir sitenin bu denetimlerden geçmemiş olmasının imkanı yok.

  bir diğer konu ise bilişim sektöründe ne kadar güvenlik önlemi alırsanız alın, hackerlar bir şekilde güvenlik açığı bulup yine saldırılarını gerçekleştirebiliyorlar. bugüne kadar yemeksepeti gibi pek çok büyük sistem saldırıya uğradı. facebook bir örneği. yani demem o ki, nasıl güvenlik sistemleri gelişiyorsa, hackerlar da yöntemlerini geliştiriyorlar. bu savaş hep olacaktır.

  bunu yazıyorum, çünkü yemeksepetinin göz göre göre bilgileri çaldırmış olduğu, gerekli güvenlik önlemlerini almadığı gibi bir algı var. eğer öyle olsaydı, bu olay daha yıllar önce gerçekleşirdi. ben 10 seneyi aşkın süredir yemeksepetini aktif olarak kullanıyorum ve ilk defa böyle bir haberlerini aldım. ayrıca belirtmek isterim ki ben yemeksepeti çalışanı değilim, bankaların hazine bölümlerine yazılım hizmeti veren bir 3rd party şirkette çalışıyorum. yemeksepetinin propagandasını yaptığım sanılmasın lütfen. sadece bu işlerin iç yüzünü biliyorum.

  önlem olarak özellikle internet alışverişlerinizde sanal kart kullanımını tercih etmenizi öneririm. kredi kartı bilgilerinizi asla ama asla bir yere kaydetmeyin. bir diğer önerim de mail adreslerinizin şifrelerini her zaman diğer sitelerdeki kullanıcı şifrelerinizden farklı tutmanız ve mümkün olduğunca karışık, tahmin edilemeyecek şifreler kullanmanız. mesela benim 2 ana mail adresim var: alışveriş sitelerine verdiğim hotmail adresim ve diğer özel işlerimi hallettiğim gmail adresim. bu ikisinin şifresi birbirinden ayrıdır. diğer bütün siteler için de genelde aynı şifreyi kullanıyorum ve yine mail şifrelerimden farklı.

  umarım böyle bir durumu tekrar yaşamayız. kendi önleminizi sonuna kadar alın ve güvenle kalın.

  5 nisan 2021 09:04

  27. Bir sürü insanın şifrelerini çaldıran site, yaklaşık 10 dk. Önce hepsiburada.com dan hesabınızda değişiklik yapıldı siz değilseniz şifrenizi değiştirin diye mesaj geldi. Bunların yüzünden olduğunu düşünüyorum Allah'tan kredi kartlarını vs. Hiçbir yere kaydetmek gibi bir huyum yoktur ama şimdi oturdum sırayla bütün şifrelerini değiştiriyorum. Size de aynısını öneririm.

  5 nisan 2021 01:29


  26. Google bildirimi gelmiş şifrenizi internette bulduk değiştirin diye. Neden ? Çünkü siber güvenlikten bir haber işgüzar bir site yüzünden şifrelerim çalınmış. Çok sinirliyim gerçekten.

  29 mart 2021 14:19

  25. bravo nasıl oldu da hacklendiyseniz helal olsun

  milletin kredi kartları adresleri kim bilir kimin elinde

  28 mart 2021 18:56

  24. Mail gelmiş, adınız soyadınız, adresiniz, doğum tarihiniz, e posta adresiniz, şifreniz ele geçirilmiştir diyorlar, hemen ardından kredi kartı bilgileriniz güvendedir geliyor shsjd herhalde şeffaflık için takdir ve teşekkür de bekliyorlardır bizden. Sayelerinde bir daha hiçbir siteye kredi kartı bilgilerimi kaydetmiycem.

  27 mart 2021 23:23