sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (62)
 • medya (0)

62. 23 haziranda doğarak son anda yengeç olmuş bi yengeç kadınıyım ama ne yalan söyliyim eskiden yengecim ben ya nett derken şuan sanırım ikizler burcu özellikleri taşıyorum. 1 gün sonuçta etkilemiş olabilir :)

19 ağustos 21:17

61. Ben de bir yengeç burcu kadını olarak biraz bahsedebilirim sanırım bu kadınlardan. Yükselenim de aslan bu arada.

Yengeç burcu kadını için malzemeler

1 yemek kaşığı sanata ilgi

1 tatlı kaşığı ukalalık ve çok bilmişlik

1 tutam insanlara üstten bakmak

1 yemek kaşığı kindarlık

2 yemek kaşığı geniş espri anlayışı

2 bardak dışarıda neşeli ama geceleri

mutsuz bir psikoloji

Yarım bardak dedikoduculuk

Tüm malzemeleri geniş bir kaba koyup karıştırıyoruz ve kulak memesi kıvamına gelene kadar mükemmelliyetçi, mükemmelliyetçi diye fısıldayarak yoğuruyoruz. İşte! Yengeç burcu kadınımız hazır. Çiğ çiğ yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

19 ağustos 19:27 19 ağustos 19:29

60. Burçlara öyle aman vov inanmam ama, ortak özellikler olunca bazen inanasım geliyor. Ben de bir yengeç olarak en belirgin özelliğimiz anaçlık diyebilirim. Bu sadeve çocuk açısından değil, hatta ben çocukları, bebekleri sevmeyen, tatlı bulmayan biriyim. Ama çevremdeki insanlara o kadar anaç yaklaşıyorum ki. Mesela sevgilim hasta oluyor, annesi gibi bakasım geliyor ona. Arkadaşlarımla beraber kaldığımız zamanlar, anne rolünü üstlenen hep benim. Hadi kızlar şurayı toplayalım edelim vs.

Yengeçler çok duygusaldır evet ama o kadar içlerinde yaşarlar ki bunu. Duygularını dışa vuran yengeç görmedim. Ben de bir başkası üzüntümü görmesin diye hep kaçar, tek başıma yaşarım üzüntümü, insanlara aman şöyleyim böyleyim diye anlatmaktan nefret ederim. Sakinleşirim, o şekilde anlatırım. Kimsenin yanında ağlamayı sevmem, başka taraflara kaçarım.

Bencillik konusu doğru sayılır. Bende bencil olduğumu düşünüyorum. Aynı zamanda ukalalık söz konusu. İş kendi işim olunca mükemmel yapıp başkasının olunca biraz kıçımla yaptığım doğrudur :/

Yükselen de önemli sanırım. Yükselenim başak, etraf toplu olsun isterim, aynı zamanda temizlik yapmaktan nefret ederim sğdkdofösşsm. Genelde odam dağınıksa, benim de psikolojik sorunlarım vardır, hemen odama yansır:/

Ben 25 haziran' da doğdum, Michael jackson'un ve bihter ziyagil'in ölüm yıl dönümüyle aynı, o yüzden istemsiz bir burukluk oluyor :/ benle aynı gün doğanlar varsa mesaj kutuma beklerim, böyle aynı şeyleri paylaştığım insanları görünce anlamsız bir sevinç geliyor bana.

19 ağustos 19:11


59. Herkes iyi özelliklerini yazmış bende kötü özelliklerinden başlayayım.Aşırı benci olmaları bazı zamanlarda sıkabilir. Mesela senin derdini dinler ama önce benim derdimi dinle sonra seninkini hallederizcilerdir.Kendilerinde hiç sorun aramazlar hele alttan aldıysanız mağduru oynamayı çok severler.Aşırı takıntılıdırlar. Bunu neden dedi bunu niye yaptı uzun uzun düşünürler.Olayın basit tarafı yerine en uzak ihtimalli tarafını baz alırlar.

Edit:Bu yengeçler sana naptı diyecek olursa en yakın arkadaşlarımdan biri yengeç burcu diye kötü yönleri yok değil yaniii.

19 ağustos 18:44

58. annemdir benim.

her şeyini çocukları uğruna gözünü kırpmadan verebilir. bunu geçen haftalarda öğrendim. çocukken bale kursu diye ağlıyordum. başta olmaz dediler, bir hafta sonra ağlamalarıma dayanamayan annem yazdırdı. bileziğini satmış bunun için. bir hafta da şu yaşımda ağladım. ah benim annem. nasıl ödeyeceğim hakkını?

26 temmuz 11:35

57. Evcimen, sadık, sakin, altıncı hisleri çok gelişmiş kadınlardır. Balık burcu kadınıyla beraber combo yaparlar sezgiler konusunda. 

25 temmuz 17:31

56. Yükseleni başak bir Yengeç kadını olarak ben de burcumun birçok özelliklerini taşıdığımı düşünüyorum. Bilindik özelliklerden farklı olarak duygusallığımı insanlara göstermekten hoşlanmam. Hele birinin yanında ağlamaktan nefret ederim. Duygusal olarak çok fazla gelgit yaşıyorum ama sadece yakınlarıma yansıtıyorum ruh halimi. Genel yengeç hali böyle midir bilemedim. Bir de yengeç arkadaşlarımı da göz önüne alarak tespit ettiğim bi aşırı gururlu olma durumu var. Ödüm kopuyor gururum incinecek diye yani hiç hoş bir şey değil.

Boğaz düşkünlüğünde de boğalarla yarışırız ve bence biz alırız ajdjd

24 temmuz 21:55


55. Benim burcum, yükselenim de başak.

-Gayet derli toplu ve temiz bir insanım.

-Asla tembel değilim ama bazen üşengeçliğim tutabilir.

-Anaç bir yapım var.

-Asla unutmam, söylenen sözleri, iyi ya da kötü yapılan hiç bir şeyi, kesinlikle unutmam.

-Sevmediklerime karşı çok keskin ve sertimdir.

-Sevdiklerimi kırmaktan nefret ederim, içime dert olur.

-Asla ağlak veya alıngan değilim, kolay kolay ağlamam. Ağladığım zaman da tek başımayken ağlarım.

-Çok evcimenim, evimde hiç sıkılmam.

-Çalışkan ve hırslıyımdır ama hırsım kötü değil, kendi kendime gerçekleştirmek istediğim şeyler için hedefler koyup başarırım. Bu zamana kadar isteyip de yapamadığım hiç bir şey olmadı.

-Yavaş insanlardan hiç haz etmem.

-Sıkıntılarımı dışarıdaki insanlara asla belli etmem, kan kussam kızılcık şerbeti içtim derim.

-Asla kinci değilim, çabuk affederim ve bu yüzden genelde rahat, hafif ve mutlu bir kişiliğim var.

-Sezgilerim aşırı aşırı kuvvetlidir, insanların bir hareketinden o anki durumlarını anlayabilirim. Eşimi bu konuda çok şok etmişliğim vardır.

-Dışardan agresif görünürüm ama aslında içimde çok dingin ve uysalımdır ve tabii ki yine sevdiklerime karşı.

Bence tamamen bir yengecim.

24 temmuz 16:26

54. açılın benim de annem yengeç. hepsi mi böyle bilemiyorum belki benimkine hastır ama ben hayatımda bu kadar evci, aileci, hassas (sulugöz) insan görmedim. anaç olmasına çok anaç korusun kollasın beslesin büyütsün ama bir gıdım yanından ayırmasın. maalesef boğucu bir anaçlık bu kadarı. sürekli neredesin, kaçta gelirsin, yemek yedin mi diye sora sora delirtti beni :) bir de tatlı tatlı yapar kızamazsınızda. ama yayla yengeç olmuyor galiba, ben baskılardan bunaldıkça ergenliğimde sürekli evden kaçtım. yalan yok çok çekti benden, bende ondan tabi. çok kavgalı severiz biz annemle birbirimizi ne onla ne onsuz dersiniz ya o şekil. bir süslümün de dediği gibi özgürlüğümün her parçasını kavga kıyamet aldım kendisinden. 18' dim çıktım kendi evime dönmedim de bir daha. bu yazdıklarımdan annemle kanlı bıçaklıyız sanmayın ha çok severim tontişimi, sürekli görüşüyoruz ama bana o kadar bağlılık duygusallık gelmiyor napayım.

24 temmuz 15:47

53. çok iyi anne oluyorlar. (gizlinot: kendi annem diye demiyorum :)) aşırı fedakarlar. sorununuzun olduğunu söylemenize bile gerek yok o bir sorun varsa tespit eder, çözer siz daha ne olduğunu anlayamadan. aileleye çok düşkünler. çok kolay insan silmiyorlar. tahammül sınırları çok yüksek, hatta bu nedenden dolayı çoğu kez suistimal edildiklerini de düşünüyorum. ama o sınır geçildikten sonra da geriye dönüp asla bakmıyorlar.

çok çalışkanlar, hırslılar da, genel anlamda da koydukları hedefe ulaşıyorlar, başarılılar.

bir oğlak burcu olduğumdan sert konuştuğumdan ötürü bu burçla hiç yakın arkadaş olamadım. çok duygusal ve çabuk alınan bir yapıları var biraz da kinci olduklarından ötürü yıldızımız barışmıyor :)

çok sosyaller. ilk başta soğuk görünselerde sıcak kanlılar. çok yakını değilseniz o melankolik hallerine rastlamıyorsunuz. dışarıya karşı hep pozitif, şen şakrak insanlar olarak görünüyorlar.

24 temmuz 13:11