girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (0)

58. annemdir. çevremde karşılaştığım, ailemde gördüğüm annelerin içinde objektif söylüyorum en iyisidir. tek kötü yanı şudur ki, küçükken beni neredeyse bir fanusun içinde yetiştirdi. evet çok sevdi fanusumu hep çok güzel tuttu ama fanustu işte. büyüdükçe fanusun sınırları genişledi genişledi ve sonunda yok oldu. yani özgüvenimi biraz kendim savaşarak kazanmış oldum ben. bunu da kendi zamanına göre nispeten geç anne olup çok kötülük görmüş olmasına bağlıyorum. belki de en iyisini yaptı 

ha bir de eski en yakın arkadaşım yengeçti. duygusallığı onu o kıyıdan o kıyıya sürükleyip durdu, sadece duygularıyla karar verdi, iki okşayanı, mama vereni görünce sahibini bırakacak kıvama gelen bir kedi gibi oradan oraya attı kendini. umarım çok istediği o limanı bulmuştur ya da bir limana ihtiyacı olmadığını anlamıştır.

13 mart 16:47

57. (link: https://www.youtube.com/watch?v=MrsPwWDI3Rk yengec kadinini bir dakikada ozetleyen bir video.)

13 mart 16:05

56. açılın yükseleni de yengeç olan bir yengeç burcu kadınıyım.birincisi burda yazan çoğu şeye katılıyorum.zor insanlarız.yakın çevrem hep "ah başkası yapsa şu hareketleri ağız burun dalarım sen dua et şu tatlışlığına" diye seviyor swh.kesinlikle bir şeytan tüyümüz olduğunu düşünüyorum.ayrıca kendi adıma konuşmam gerekirse evet sinsiyim,içten pazarlıkçıyım ama sevdiğim insanlara karşı kedi olurum.birini sevmiyorsam benim için ne yaparsa yapsın sevmem ama seviyorsam da gözümde melektir,gözü kalpli emojiye dönüşürüm yanında.aileye düşkün değilim,ailenin yanında bunalan ama 1 ay görmeyince de duygulanan biriyim.zaten yengeç burcu "arada kalmış"tır.onun için bir şeyler olsa ayrı dert olmasa ayrı derttir.

çocuk sevmem,düğün sevmem,gelinlik sevmem,romantizm sevmem.ama bunları sadece şuan düşünmediğim için sevmem.ilerde evlenmeye karar versem mesela en güzel düğünü planlamalıyım diye geceleri uyuyamam,biliyorum.tam bir poker face olabiliyorum ama sadece isteğimde.ben istemiyorsam karşımdakinin duygularımı fark etmesi imkansızdır mesela.duygularımı insanlara açmayı da sevmem,ama sinirlendiğimde asla içime atamam.o an tüm öfkemi boşaltır rahatlarım,hayatımda hiçbir öfkemi içime atamadım vallahi.iyi mi bu kötü mü bilmiyorum.gizliden gizliye bir anaçlığım,koruyup kollama çabam vardır herkese karşı.yengeç burcu görüp görebileceğiniz en merhametli,en şefkatli insanları barındırıyor genelde.

kısacası asla kolay insanlar değiliz,herkesin seveceği insanlar hiiiiiçç değiliz.ama seven de çok seviyor.boğa erkeğiyle mükemmel bir ilişki yürütülebiliyor (1 yıllık hala da devam eden tecrübem var) balık erkeği görürseniz kaçarak uzaklaşın.çevremde deli bir kalabalık yok,olduğu zaman mutsuz hissederim zaten.az öz insanla karşılıklı sevgi ve saygıyla hayatıma devam eden bir bireyim.en yakın kız arkadaşlarımın hepsi yay,ya da yükselen yay mensubu.yengeç kadınının hayatında onu öyle kabullenen insanlar kalıcı oluyor,her haliyle kabullenilmediğini fark eden yengeç öyle gıcık birine dönüşüyor ki zaten insanı çileden çıkarabiliyor.ama kabullenip sevdiyseniz de gayet vefakar,kedi gibi insanlarız yahu.

21 ekim 2017 14:23


55. Burcum yengeç

Yükselenim başak

-Oda temizliği, titizliği konusu hak getire.

-Ailme düşkün değilim.

-Evcimen değilim.

-Parayı sıcakken severim, cimriliğim yoktur.

-Yüzüme sövseler alınmam, alıngan değilim.

Yani özetle demek istiyorum ki evet belki burçlar belli bir derece tutuyor olabilir ama insanları sırf burçları içinde sevmemezlik yapıp, sınıflandırmayalım.

21 ekim 2017 02:28

54. Bir yengeç kadını olan beni üzdünüz :( Astrolojiye zerre inancım yok ama bu burcun söylenilen bütün özelliklerini gösteriyorum.Kaderin cilvesi bu sanırım.Evi seven,duygusal,anaç ve geçmişe bağlı insanlarmış yengeçler..

20 ekim 2017 17:58

53. Şıpsevdi.

20 ekim 2017 08:46

52. Drama queen dedikleri şey var ya o şey eşittir yengeç burcu kadini.

19 ekim 2017 21:30


51. yüksek doz 6. his, melankoli, kedi kalplilik,anskiyete..

19 ekim 2017 15:38

50. Sanatsal faliyetler ortak sanırım bende de çokça var.çok iyi resim cizerim. Görsel sanatlar lisesi kazanmıştım.babam sağolsun gidemedim.içimde kaldı hala cizerim . herkes bayılıyor cizimlerime ama ne anlamı kaldı ki artık.çok takintili olduğumda doğrudur.ama hep kendime ediyorum yeminle bak.her şeyi kafama takarim.kolay arkadaşlık kuramam.kurdum mu da bırakmam asla.ama karşı taraftan aynı samimiyeti gormezsem en ufak bu davranıştan bile kırılırım.kırıldığımı kolay kolay belli etmem. İçime atarım herşeyi.21 yaşında kafayı oynatma durumuna getirebilen bir burctur.

19 ekim 2017 13:36

49. 1 hafta sonra 21 yıldır uyuyor olacağım tanım. tek bir sözünüzü, öylesine yaptığınız bir hareketi bile 5 gün düşünüp üstüne bi de üzülebiliyorum, hoş değil bence.

16 haziran 2017 00:13