sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

  67. güneşi yengeç olan biri olarak instagram'da hakkında yapılan capslara (gizlinot: yabancı hesaplar) aşırı gülerek hak veriyorum. tüm o drama düşkünlüğü, duygusallık vs o kadar iyi veriliyor ki zaten uzun süre önce ne olduğumla barışmıştım, o yüzden çok eğlenceli buluyorum. bu capslerde yengeç'den sonra en güzel gömülen burçlar kova ve koç bence. (biri "dahi" olduğunu sanıyor biri de burnuyla bile kavgalı ya, hep o kısımlar vurgulanıyor)

  31 mayıs 18:45

  66. Burcum yengeç,yükselenim balık. Ve bu durum beni zaman zaman çok yoruyor. Öyle ki geçen gün pilates dersimin son günü hocayla vedalaşırken gözlerim doldu. (12 seanslık bir dersti). O kadar da süper bi arkadaşlık kurmadık kendisiyle. Bu sebeptendir ki zavallı hocamın tuhaf tuhaf bakışlarına maruz kaldım. 

  Özetle yazılanların çoğu benim için doğrudur

  31 mayıs 18:29

  65. Benim korktuğum burç aşırı bir depresyona girmeye meyilliler ve çok ani duygu değişimleri yaşıyorlar.Ayrıca feci alınganlar arkadaşın dediği bir şeye gülmüştüm bir kız arkadaşım o sırada şarkı söylüyordu.Sesine güldüğümü sanıp alınıp cırladı sonrada odadan çıktı ağladı.Ağzım açık kaldı gerçekten ne oluyor diye.

  31 mayıs 14:16

  64. kimseye hiçbir zararı dokunmayandır. etrafınızdaki naif ve iyi niyetli yengeç kadınlarını seviniz, sevdiriniz.

  25 mayıs 00:18

  63. çoğu burç başlığına girdi yazdım fakat kendi güneş burcuma bir girdi yazmamıştım sanırım vakti geldi. (yazar: catmother)’ın yazdıklarına kesinlikle katılıyorum, ben de başak yükselen olduğum için “ben mi yazdım bunu?” diye de düşünmedim değil. objektif olmaya çalışarak biraz kendimden biraz tanıdığım yengeç kadınlarından katıp anlatmam gerekirse;

  -duygusal olduğumuz doğru. her şeye ağlamak ya da kırılmak değil ama çoğu insandan daha çok hissetmek diyelim buna.

  -daha önce de (no: 985213) yazdığım gibi balık burçlarıyla birbirimize çok benziyoruz. en çok da empati konusunda benziyoruz. karşımızdaki ne düşünür, ne hisseder diye çok düşünüp çoğu hareketimizi böyle gerçekleştiriyoruz. sanıyoruz ki herkes bizim gibi insanların davranışlarını çok önemsiyor, o yüzden ince ayrıntıları düşünüp insanları kırmamayı çok önemsiyoruz.

  -kesinlikle geçmişe takılıp kalıyoruz, bu ne yazık ki çok doğru. eski sevgiliyi uzun zaman unutamamak değil belki ama onun anısını hep yaşatıyoruz. hayatımıza aldığımız her insanı gerek iyi gerek kötü sık sık anıyoruz.

  -ne yazık ki kin tuttuğumuz da doğru. bunu yine duygusallığımıza bağlıyorum. çoğu insanın iki gün üzüleceği şeye biz iki yıl üzüldüğümüz için o kini de içimizden atmamız çok zor oluyor. affetmiyoruz örneğin, sineye çekiyoruz zamanı geldiğinde de o kini kusuyoruz. bu yönümü hiç sevmiyorum, değiştirmeye çalışıyorsam da pek başarılı olamıyorum.

  -güven konusunda sıkıntı yaşıyoruz. özellikle o insan geçmişte bize yanlış bir şey yaptıysa, bizi kırdıysa bir daha ona güvenemiyoruz çünkü dediğim gibi geçmişe takılı yaşıyor ve geçmişin tekrar etmesinden korkuyoruz.

  -gerçekten merhametliyiz. bu özellikle bizden aciz canlılara karşı oluyor. sürekli bir anne içgüdüsü mevcut. hayvanlara, çocuklara, yaşlılara karşı elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz bu da bizi çok yoruyor.

  -gördüğüm her yengeç kadını sözünü tutar, söze çok bağlıyız. iki elimiz kanda olsa bile sırf söz verdik diye gerçekleştirdiğimiz şeyler oluyor.

  -bir süslü de yazmış anksiyete bizde çok sık görülüyor. bipolar da öyle. mutlu olduğumuzda herkese çiçekler saçıyoruz, mutsuz olduğumuzda ise etrafımıza da çok kötü bir enerji yayıyoruz. 

  -garip bir şekilde insanlara güven veriyor yengeç burcu kadını. çok az tanıdığım insanlar bile gelip bana kimseye anlatmadıkları sırlarını anlatır. diğer yengeç kadınları da bunu çok sık yaşıyormuş.

  -evimize gerçekten çok bağlıyız. zamanımızın çoğunu evde geçirmeyi seviyoruz. çünkü evlerimiz çok rahat ve güvenli, neden evde olmayı sevmeyelim ki? üstelik yalnızca bizi mutlu eden insanları içeri alma gibi bir lüksümüz var.

  -bağlanacak bir şey arıyoruz genelde. bu bir insan olmak zorunda değil; bir kedi olabilir, bir köpek olabilir, bir çiçek olabilir. kendimizi bir şeylere adama ihtiyacımızdan kaynaklanıyor bu da.

  -mükemmelliyetçi olduğumuz da doğru. bir iş yapılacaksa en iyisini yengeç kadını yapmalı, yoksa içi rahat etmez. bir şeyi yanlış ya da kötü yaparsa gelen yorumlara çok kırılır, bende bu durum bundan kaynaklı gibi geliyor, diğer yengeçler de böyle mi bilemiyorum. yengeç kadınları düşüncelerini yazarsa sevinirim.

  -değer verdiğimiz insanlar için çok şey yapıyoruz. elbette ki herkes yapıyordur fakat yengeç kadınları bir tık daha fazla. doğum günü partileri hep yengeç kadınları tarafından düzenlenir mesela. en sevdiğimiz aktivitelerden biri sevdiklerimizi mutlu etmek olduğu için en güzel partiyi düzenliyor en sevilecek hediyeyi alıyoruz. hediyelerimiz de genelde düşünülmüş, hediye edilecek kişinin isteği ya da ihtiyacı doğrultusunda alınmış hediyeler oluyor. şunu da eklemeliyim ki tanıdığım yengeç kadınları çok değer verdiği insanlara asla hediye almadı, hediyeyi hazırladılar. sevdiklerimize hislerimizi en çok el emeği hediyelerle belli etmeyi seviyoruz. 

  -bir ilişkide aradığımız temel şey güven. hem duygusal anlamda hem de fiziki anlamda bir güvenden bahsediyorum. “onun yanında bana kimse bir şey yapamaz.” dediğimiz kişilere çok bağlanıyoruz. 

  -biraz dağınık oluyoruz ama temiziz. dağınıklık ve temizlik arasında çok ince bir çizgi var, pislik çizgisine neyse ki geçmiyoruz.

  -evde zaman geçirmeyi sevdiğimiz için yemeklerimizi de genelde kendimiz hazırlıyoruz ve bu konuda da marifetliyiz. hiç kötü yemek yapan yengeç kadını tanımadım.

  -su grubunun hisleri hep kuvvetli fakat bundan nasibini en az alan burç yengeç, yine de hislerimiz kuvvetli tabi. 

  şimdilik aklıma gelenler bunlar. yine aklıma gelen bir şey olursa eklerim. seviyorum bizi yengeç kadınları.

  24 mayıs 15:55 24 mayıs 16:30

  62. Tüm girdileri okudum.Çoğunda kendimden birşey buldum.Demek ki burçlara genel olarak inanabiliriz :)

  Fazla detaycılardır.Kimsenin görmediği söküğü,deliği,delili bulmada üstlerine yoktur.

  Aşırı merhametten bir gün ölebilirler.Bu bende daha çok hayvanlar üzerine yoğun olduğu için daha şanslıyım heralde.Çünkü onlar kötülük nedir bilmiyor.

  Sevdikleri için herşeyi yapabilecek kadar fedakardırlar aynı zamanda.

  Fazla düşünmekten (gizlinot: olayın daha başlamadan en kötü senaryolarından en iyisine doğru olarak) yaşam kaliteleri düşüyor bence.

  Evlerinde düzen ve intizam isterler.Dağınık olduğunda ruh hallerini etkiler.Bu benim yükselen burcumun başak olmasından da kaynaklanıyor olabilir.(gizlinot: 23 haziran)

  Çoğu şeye duygulanıp gözleri dolar yerli yersiz.Ve bu huyumu hiç sevmiyorum.

  dışardan soğuk görünür tanıyınca hiçde öyle olmadığını anlarsınız.

  Koruma içgüdüsü en çok gelişmiş burç olabilir bence.Hiç tanımadığım birine bile bu şekildeyim.Haksızlığa asla gelemiyorum.

  Zaman zaman bencil oldukları söylenebilir ama bir o kadar da sorumluluk sahibidirler.

  Kendilerinden çok sevdiklerini düşünür öyle mutlu olurlar daha çok.

  Gizemi sevme konusunda yazanlara hak veriyorum.İsimlerinde insanı etkilediğine inanan biri olarak nerde sezgisel birşey var biz ordayız.Çoğu zaman hissettiklerimiz çıkar.

  Kah ağlar kah güleriz,Hayalgücünün insanı götürdüğü binbir çeşit yerde olabiliriz.Bazen paranoyak çoğu zaman mükemmelliyetçiyiz...

  tüm yengeçlere selam olsun :)

  22 mayıs 15:20

  61. Yengeçin son günü doğmama rağmen hayatımın 25 yılını derdoluktan kurtulmaya çalışarak geçirdim.

  Karakter özelliklerimizi geçersek, bir de gerçekten anlamadığım bir şekilde çoğu yengeçi bulan hastalıklar var.

  -Anksiyete

  -Gastrit, ülser, reflü vb.

  -Diş hassasiyeti

  22 mayıs 14:27

  60. imkanı olsa tüm dünyayı kucaklayıp, sarılıp, ağlamak ister. öyle de güzel bir burç. (gizlinot: ama sadece iyiyken)

  not:ben

  22 mayıs 00:18 22 mayıs 00:19

  59. 23 haziranda doğarak son anda yengeç olmuş bi yengeç kadınıyım ama ne yalan söyliyim eskiden yengecim ben ya nett derken şuan sanırım ikizler burcu özellikleri taşıyorum. 1 gün sonuçta etkilemiş olabilir :)

  19 ağustos 2018 21:17

  58. Ben de bir yengeç burcu kadını olarak biraz bahsedebilirim sanırım bu kadınlardan. Yükselenim de aslan bu arada.

  Yengeç burcu kadını için malzemeler

  1 yemek kaşığı sanata ilgi

  1 tatlı kaşığı ukalalık ve çok bilmişlik

  1 tutam insanlara üstten bakmak

  1 yemek kaşığı kindarlık

  2 yemek kaşığı geniş espri anlayışı

  2 bardak dışarıda neşeli ama geceleri

  mutsuz bir psikoloji

  Yarım bardak dedikoduculuk

  Tüm malzemeleri geniş bir kaba koyup karıştırıyoruz ve kulak memesi kıvamına gelene kadar mükemmelliyetçi, mükemmelliyetçi diye fısıldayarak yoğuruyoruz. İşte! Yengeç burcu kadınımız hazır. Çiğ çiğ yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

  19 ağustos 2018 19:27 19 ağustos 2018 19:29