yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  19. zevkler renkler tartışılır diye marka vermeyeceğim ama benden size tavsiye palet yerine tekli far almanız

  bugün 10:54

  18. wet n wild color icon 5'li far paleti

  18 eylül 14:13

  17. ben bütçeye göre iki alternatif ile geliyorum.

  1. makeup revolution redemption palette iconic 1

  2. the balm nude tude

  ben iki paleti de çok seviyorum. iki palet de hem gece hem gündüz makyajları yapabileceğiniz pigmenti fena olmayan paletler.

  içerisinde çok çok riskli mor, yeşil gibi renklerden ziyade daha natural, çalışması daha kolay renkler barındırıyorlar.

  bu iki palet ile renkli makyajlar hariç tüm makyajlarınızı yapabileceğinizi düşünüyorum. o nedenle yeni başlayanlara tavsiye ederim.

  bunlarla far kullanmayı öğrendikten sonra bence hiç yeni palet arayışına girmeden gidin kendinizi bir freedom palet yapın. freedom palet için de ekka ve inglot farlar güzel ve nispeten uygun fiyatlılar. özellikle inglot çok geniş bir renk skalasına sahip.

  5 aralık 2018 19:43


  16. essence in tekli farlarından bir palet oluşturmanızı tavsiye ederim.ben almadım ama isterseniz farları içine yerleştirmek için dörtlü boş far paleti de var.Geçtiğimiz kış Eve shopun indiriminden 3.95 e bir kaç tane aldım.Sanırım şu anda 10 liranın üzerinde bir fiyata satılıyor. Başlangıç için Miss foxy roxy, peach party, all i need ve mauve time renkleri çok doğal günlük hayatta kullanabileceğiniz renkler.

  5 aralık 2018 19:20

  15. Benim girdim uyarı niteliğinde olacak max factor farların ömürleri genelde 6 ay ile sınırlı oluyor, dikkat derim.

  5 aralık 2018 00:15 5 aralık 2018 00:16

  14. Ucuz bir palet alıp hangi renkleri sevdiğinizi ve hangilerine dokunmadığınızı keşfettikten sonra sadece favorilerinizin bulunduğu tekli, ikili veya dörtlü farlara yatırım yapın. mac’in kendi paletini kendin oluştur zımbırtılarından ufak bir iki tane yaparsanız zaten yeterli olur. 

  Far paletlerinin janjanlı dünyasında kaybolmaya gerek yok. 

  Şu an elimde bir urban decay naked, bir de mac princess bilmemne palet var. Her ikisinden kullandığım toplam renk sayısı 10’u geçmez. Diğerleri ziyan olmasın diye arada deniyorum ama sonuç hep hüsran. 

  Zaten paleti taşımak da zahmetli, seyahate, gün içi tazelemeye elverişsiz. Bir renk için koca paleti çantanın neresine sokacağız?

  4 aralık 2018 22:03

  13. Kesinlikle wet n wild comfort zone paletidir. Fırçayla gölgeyle uğraşmayayım diyorsanız açık renk olanlar parmağınızla pıt pıt pıt gözkapağınıza yayın. İsteğe göre eyeliner -ben hiç tercih etmiyorum- bi de rimel sürdünüz mü tamammmm. Zaten pırıltılı oldukları için uğraşılmış duruyor. Haa bi de tekli farlarından Nutty herkeste olması gereken bi far bence. Onu aynı şekilde uyguluyorum. Bazen de fırçayla sürüyorum. Yanarlı dönerli olduğu için 2-3 far sürülmüş gibi duruyor ve gerçekten tek farla muazzam kotarıyor göz makyajını süslüler

  4 aralık 2018 20:31


  12. Makyajda en sevdiğim malzeme her zaman fardı ve makyaja başladığımdan beri aldığım far paletinin haddi hesabı yoktur. Ama zaman geçtikçe fark ettim ki far paletlerini sadece 2-3 renk için alarak paleti bildiğiniz ziyan ediyorum. Zaman geçtikçe paletleri elimden çıkararak her rengini kullanacağıma emin olduğum 2 far paleti ve birkaç tekli far kaldı elimde. Bu yüzden tavsiyem gerçekten yeni başlıyorsanız far paleti almamanız yönünde çünkü insan makyaja yeni başladığı zaman aldığı çok renkli far paletlerini iki ya da üç rengi için alıyor ve diğer renkler resmen kullanılmamak üzere kalıyor. Hiç mantıklı bir alışveriş olmuyor bu açıdan. Uygun fiyatlı ve pigmentasyonları gayet iyi olan tekli birkaç farklı renkte far alıp hangi rengi sürdüğünüzde daha hoşunuza gittiğini, kendinizi daha iyi hissettiğinizi belirleyin. Marka olarak da kiko, nyx ve wet n wild şahane bence. (Wet n wild’ın 3’lü paletleri de çok mantıklı ama her rengi kullanacağınıza eminseniz alın onu da) Zamanla kendi zevkinizi ve kendinize yakışan makyajları yaparak keşfedeceksiniz ve zaten far paleti seçme konusunda kendi uzmanınız olacaksınız ahahah :) 

  4 aralık 2018 16:14

  11. Herkesin cilt tonu, cilt alt tonu, saç rengi, göz rengi, göz şekli farklıdır. Dolayısıyla insanın kendisine yakışan tonları bulması uzun, upuzun bir süreçtir. Buna bir de zevklerin farklılığını eklemek lazım. Kimisi mat far sever kimisi ışıltılı, kimisi tek renk far sürmeyi sever kimisi farları karıştırmayı. Tabii bir de krem far - toz far meselesi var. Yani yeni başlayanlar için far seçmek bir serüvendir. İdeal far sayısız deneme yanılma sonucu bulunur.

  Hal böyle olunca yeni başlayanlara tavsiyem minimum parayla maksimum sayıda far denemeleri olur. Rival de loop markasının xxl far paletlerinden başlanabilir örneğin. En son rose, bronze, nude, smokey, glam olmak üzere 5 çeşidi vardı. Her bir palette 12 tane far var. İndirimde 15 tl gibi bir fiyata rossmann'dan satın alınabilir. Tabii hepsini aynı anda almaya gerek yok. Bir tanesi ile başlanıp, renklerden memnun olunmadığı fikrine varıldığında diğeri alınabilir. Ama hesaplayın, olmaz ya hepsi alınsa bile 75 tl harcanmış olur ki bu fiyat indirimde tek bir the balm paleti fiyatına denk gelir. Başlangıç paleti olarak da rose olanını tavsiye ederim, en fazla sayıda farklı makyaj onunla çıkıyor.

  Tek bir far paletiyle en fazla farklı tonu denemek isteyenlere ise ben de revolution sophx paletini öneririm. Ama extra spice olanı değil, ilk paleti. Hem sıcak hem soğuk, hem ışıltılı hem mat farlar var. Bazı renkleriyle kaş da doldurulabiliyor. Bunu da mutlaka indirim dönemlerinde almak gerekir, indirimsiz fiyatı bütçe dostu olmaktan çok uzaktır. Ben son zamlardan evvel indirimde 50 tl'ye almıştım. İndirimsiz 75 tl'ye satıyorlardı. Fiyatını hak eden ömürlük bir palet.

  Wet n wild tekli farları da far paletleri de güzeldir ama farklı tonları barındıran tek bir palet benim bildiğim kadarıyla yok.

  Kendi paletini oluşturmayı da yine dediğim tecrübesizliklerin sonucu para kaybına yol açacağını düşündüğümden kesinlikle tavsiye etmem. Farklı farklı farlari deneyip neleri sevdiğini bulduktan sonra ise kendi paletini oluşturmak çok mantıklı bir hareket olacaktır.

  Yeni başlayanlara high end paletlerle başlamamalarını tavsiye ederim. Dediğim gibi insan ne sevdiğini anlayana kadar çokça ürün deniyor, sevdiğini bulunca da diğerlerine eli pek gitmiyor. Ürün high end olunca insanın içi acıyor gerçekten.

  4 aralık 2018 11:54 4 aralık 2018 13:16

  10. Aslında far konusu çoğu insanın "iyi dağıtamama" korkusuyla çekinerek yaklaştığı bir konu olduğu için ben genel olarak tozutsa bile iyi dağılabilen far paletlerini denemeyi öneriyorum başlangıçta. Mesela renk tercihi olarak illa kahve ve toprak tonları, tercih etmek zorunda değilsiniz ama yine de risksiz renkler olduğu için toprak tonları ile ve hafif ışıltılı iyi dağılan farlar ile göz makyajınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz.

  Şahsen yeni başlayanlara özellikle iki palet önerebilirim; birincisi çok rahat karıştırılabildiği için wet n wild color icon paletler, spesifik olarak da comfort zone'un yeni halini tavsiye edebilirim. diğer önerim ise renk verme konusunda iyi olduğu için ve kolay, çamur olmadan karışabildiği için sleek a new day palet, indirimde iyi bir tercih olabilir. 

  Tek bir far oturtma fırçası ve tek bir pofuduk karıştırma fırçası ve bu paletler başlangıç için gayet işinizi görür. Uygun fiyatlı oldukları için de far sürme işinin size uygun olmadığına karar verirseniz bu ürünlere verdiğiniz paraya en azından canınız yanmaz. 

  4 aralık 2018 11:47 4 aralık 2018 11:48