girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

21. daha önce bir ilişkimin bitmesine yol açmış olaydır. hatalarımdan epey bir ders aldığım için şu an beraber olduğum kişiye konusunu dahi açtırmadım. asla anlatılmamalıdır, karşı taraf anlatsa dahi anlatılmamalıdır. yapılabilecek en büyük hatadır, ben ettim siz etmeyin.

26 nisan 13:32

20. Kendi adıma Anlatılmamasını tercih ederim. 27 yaşındayım, hayatıma giren erkeklerin ilki olmadığımı biliyorum. önceden başkalarını sevdiğini, sevildiğini, öptüğünü ve seviştiğini biliyorum. ama aynı şeyleri ben de yaptım, bende sevdim, sevildim, seviştim. yeni bir ilişkiye başlarken öncekiler benim için nasıl önemini yitiriyorsa, karşımdaki için de öyle olduğunu düşünürüm ve kurcalamam. 

ama 3,5 yıl birlikte olduğum, birlikte yaşadığım bir eski sevgilimin eski sevgilisi takıntılıydı. sürekli sevgilimin ailesini ziyarete giderdi, ablası zaten o Kızla çok samimiydi. Ablasıyla ilk tanıştığımız zamanlarda bir gün beraber yemek yerken eski sevgilime “geçen gün x’le alışverişe gittik, seni sordu. Bi ara üçümüz görüşelim Dedi” falan demişti ex görümceciğim. Takıntılı eski sevgiliden de böyle haberim olmuştu. etraftaki insanlara beni soruyormuş hep, instagram’ımı sırf kız uzak dursun diye gizli yapmıştım, hayatımda hiç o süreçte aldığım kadar fake takip isteği almadım hatta. 

eski sevgilinin “eski” olmasının bir sebebi vardır. bırakın eski eskide kalsın. Siz birbirinize odaklanın, geçmişin artıkları ilişkinize zarar vermesin. 

25 nisan 23:43

19. ne sor, ne anlat.

24 nisan 20:35


18. sevgili olmadan öncesinde arkadaşsanız kimsenin birbirine bir şey anlatması gerekmiyor. Tavsiye edilir. 

24 nisan 15:17

17. kesinlikle anlatılmama tarafındayım. anlatılınca türlü kıskançlıklara ve alınganlıklara sebep olabilir.ama nişan veya söz oldu ise mutlaka söylenilmeli.bunların sonradan duyulması da hiç hoş olmaz

24 nisan 10:32 24 nisan 10:32

16. sevdiğiniz, belki ailenizden, arkadaşlarınızdan bile daha çok vakit geçirdiğiniz kişinin sizden önceki hayatını bilmek istemeniz kadar doğal bir şey yok. ancak sınırı çizmek önemli. ciddi ilişkilerini, ne kadar sürdüğünü, ne zaman ve neden bittiğini anlatsın isterim. ama takıldığı insanları ya da eski sevgilisiyle anılarını falan bilmesem daha iyi. evde eski sevgilisinin hediyesi olan kupaları gördükçe bile içim cız ediyor, daha çok şey bilsem dayanamazdım herhalde :(

23 nisan 23:11

15. Zamanında, sorulan soruları cevaplamak suretiyle yaptığım hata. 

Diğer versiyonu da yeni sevgilinin eski ilişkilerini dinlemektir. Ve bu da en az anlatmak kadar büyük bir hatadır.  iki önceki girdi yazarının (haruka - bkz:mobilden süslü sözlük kullanım zorlukları) söylediği gibi, zamanlama ve detaylandırma konusu ziyadesiyle önemlidir. ‘İlişki neden ve nasıl bitti, ne kadar sürdü’ açıklamaları son derece yeterlidir.

Eski ilişkiden yola çıkarak, beklentilerini falan anlatmaya çalışanlar var ki, aman denilesi. İnsandan da ilişkiden de uzaklaşma sebebi. 

23 nisan 12:59 23 nisan 13:03


14. bence olmaması gerekendir ya. Her iki tarafında anlatmasını veya sormasını saçma buluyorum. Karşındaki insana saygısızlık gibi geliyor yani insan ister istemez kıyaslama yapabilir bu durumlarda. 

23 nisan 12:52

13. Zamanlama ve detay vermede başarı meselesi gibi.

Çok erken anlatmak: unutamamış hissi hiç anlatmamak acaba ne saklıyor hissi verebilir. 

Bence gene de minimum anlatmak en iyisi.

23 nisan 09:45

12. bence belli bir noktoya kadar olması gerekiyor. mesela eski ilişkilerin ne kadar sürdüğü ve neden bittiği gibi. birde tabi eski-yeni birbirini tanıyorsa belirtilmeli. ben bu hatayı yaptım mesela, kim olduğunu söylemedim ama o kişi hakkında arkadaşımdı o sıra zaten, normal olan konuşmalarımızı yeni sevgilime anlatıyordum ya da sinirlendiğimde söylüyordum. ama altında kötü bir niyet yoktu, o sıra cidden arkadaşımdı ve bir şey hissetmiyordum, üstünden de geçmişti zaman. sevgilim o kişiyle eskiden o tarz bir ilişkim olduğunu öğrenince baya küstü hatta ayrılıyordu bile, aldatmış muammelesi gördüm. belki aynı durumda ben olsaydım, bende aynı tepkiyi verirdim, bilemiyorum. ama ne olursa olsun açık olunmalı, saklanmamalı, yalan da söylenmemeli. ama şu olaya karşıyım “eskisiyle birlikte oldunuz mu, ne kadar ileri gittiniz, öpüştünüz mü” tarzı sorulara karşıyım. dediğim gibi “ne kadar süre önce oldu, ne kadar sürdü, neden bitti” bence bunlar sağlıklı ilişki için gerekli olan bilgiler. en azından karşındaki kişinin ilişkilerinin nasıl veya ne kadar sürebildiğini, nelere katlanıo katlanamıdığını anlayabilirsiniz.

23 nisan 02:06