yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. 28 yaşında, avustralya vatandaşı olan ruh hastasının, masum insanlara, ferah ve rahat diye bahsettiğimiz yeni zelanda'da yaşattığı korkunç bir vahşettir.

  Her zaman aşırı sağ görüşlü ya da sol görüşlü olanlara çelişkili yaklaşmışımdır. Belli bir ideolojiye sahip olabilirler ancak her şeyin fazlası zarardır cümlesini çok doğru buluyorum. Olay ne Müslümanlık ile ilgili ne de millet ile ilgili. Bu vahşeti yapmak ve sanki bir oyunmuş gibi bunu Facebook üzerinden canlı yayın ile paylaşmış olmak gerçekten kan dondurucu. Kendi türünü, kendi istedikleri için, kendi ideolojisi için yok eden canlılar maalesef ki biziz. Keşke videoyu izlememiş olsaydım, keşke bu insanlık suçunun olduğu tarihte değil de başka bir zamanda nefes alıyor olsaydım. Çok acı çok...

  15 mart 2019 22:05 15 mart 2019 22:10

  2. Benzer bi şeyi bi müslümanın yapması durumunda her yerde büyük yankı yaratacak bi durum. Ne yazık ki bu bi müslümana yapıldığı için o kadar da önemli olmadı. En basitinden biz burda yine en son ne kozmetik aldığımızdan, Hollywood ünlülerinin yine ne giydiklerinden , anlamsız birtakım youtuberın son videolarında ne dediklerinden bahsetmeye devam ettik. Hayvanlara, kadınlara, çocuklara yapılan zulmü lanetlerken sayfalarca konuşurken bu konuda da hassasiyet göstermemiz gerektiğini düşünüyorum

  17 mart 2019 08:54

  3. İnanılan şey ne olursa olsun, inancın insanlıktan, empatiden, sevgiden öte geçtiğinde bir insanın ne kadar etik kaygılarından sıyrılabileceğinin örneği niteliğinde bir saldırı. Dünya üzerinde bir daha hiç benzeri olmaması dileği ile.

  17 mart 2019 23:33


  4. Yıl olmuş bilmem kaç, hala din ve ırk yüzünden birbirini öldürüyor insanoğlu. Neydi, bu dünyanın başına gelmiş en kötü şey insandı.. 

  18 mart 2019 02:12

  5. kendimi bildim bileli liberal görüşteki insanlara laf edilir ikiyüzlülükle suçlanır ama görüyoruz abi dünya üzerinde olan kötü şeylerin hepsi radikaller tarafından gerçekleşiyor. hepimiz öyle ya da böyle beraber yaşamayı öğrenmek zorundayız.

  evet biz de suriyelilerle beraber yaşamayı öğrenmek zorundayız

  edit: başka bir avrupa ülkesine mülteci olarak gitsek oranın suriyelilerinin bizzat biz olacağını bilmeyenler eksiliyor..

  18 mart 2019 03:05 18 mart 2019 03:27

  6. islamofobinin, ırkçılığın, ayrıştırıcılığın ve caniliğin geldiği son nokta. 

  Dinî görüşü ne olursa olsun bi insana yapılabilecek en adice saldırı yaratıcısına en yakın ve dış dünyaya karşı en savunmasız olduğu halinde yapılan saldırıdır. Bu vahşice katli gerçekleştiren caniye terörist demekten imtina eden zihniyetle müslümanlığı teröristlikle bağdaştıran zihniyet aynı. 

  Biri çıkıp elini kolunu sallayarak hiçbir suçu olmayan insanları sırf müslüman diye katlediyor, tüm türk ve müslüman halkına tehditler savuruyor, başka katliamların hayalini kuruyor ve tüm dünya buna sessiz kalıyor. Lafı gelince de müslümanlar yobaz oluyor. İnsanı sadece insan olduğu için sevemediniz gitti. 

  İnanışı ne olursa olsun böyle bir vahşete alkış tutanlarla bu katliamı eli bile titremeden yapıp üstüne bir de canlı yayınla sergileyen insanın farkı yoktur gözümde. Kininiz batsın.

  18 mart 2019 11:05

  7. başıma bir şey gelmeyecekse arkasında çok kuvvetli birilerinin olduğunu düşünüyorum. nasıl bir zihniyet nasıl bir vahşilikle yıkanmış bir beyin bunu yapabilir?izledikten sonra kendime gelemedim. insanları öldürmek neyi değiştirecek?kim müslüman olmaktan vazgeçecek? korkup taşınacaklar mı ?kime neyin ispatı bu.o kadar öfkeliyim ki. bu adam içerde yaşayacak . çok gerekli gibi oksijen tüketecek.bu kadar kin nefretne için ya .nedir bu bölüşülemeyen şeyler. bizlerin mi haberi yok . sırf birileri korksun yada mesaj alsın diye 50 masumun can vermesi mi gerekiyor?o kadar kötüyüz ki toptan yok olalım istiyorum. bir de bunun hristiyan olsa delirirsiniz müslüman ölünce mi böylesiniz diyen turk kesimi var. ne farkı var ki ! laz,türk,çerkez,yahudi,zenci,ateist ,deist ,kedi köpek ,kuş. hepsi bir can için yaşamıyor mu bu dünya da ne farkı varki. herkes için içim yanar benim. herkes için ağlar,öfkelenirim. herkes için bağırırım. şu zihinyetten kimse kurtulmadıkça daha çok masumumuz can verir. ne diyeyim ki.

  18 mart 2019 11:53 18 mart 2019 11:54


  8. müslüman biri din adına insanları öldürünce bunu 'müslüman terörü, islami terör' gibi kelimelerle tanımlayan batı medyasının, hristiyan biri din adına insanları katledince (üstelik bu ilk olay olmamasına rağmen) bunu 'hristiyan terörü' gibi kelimelerle tanımlamadığı dehşet verici katliam.

  18 mart 2019 13:51

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar