yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (0)

  151. Normalde fiyatlarını 50 60 lira olarak belirlediğiniz ürünün tüm serisini takipçi sayısı 1000 kişiyi geçen herkese dağıtmayın. Onun yerine fiyatları düşürün herkes alsın.

  3 aralık 2019 20:11

  150. Logonuz çok önemli, ambalaj da aynı şekilde. Sade, ucuz ama kaliteli olmak zor değil. Artık tüm dünyada yankı bulan bir kozmetik firmamız olsun lütfen. Reklamlarınızı ablalara teyzelere yaptırmayın ve satış için saçma vaadlerde bulunmayın. Müşteri memnuniyetini üst planda tutun. Çalışanlarınız mahalle ağzı ile konuşmasın. Pahalı olun ya, Benefitin sizden ne farkı olsun? Açılın dünyaya ihracat oranını yükseltin. Kalite aksın bu kadar zor değil yani. Katolog basıp evden eve dolaştırmayın insanları. Reklamlar da çok önemli mesela farmasinin müziği basit olmuş ya kabul edin böyle bi müzikle Bırak dünyayı Türkiye'de ben bile kullanmam seni üzgünüm. Kalite aksın diyorum.... 

  3 aralık 2019 00:48

  149. marka ismi kısa sade öz olmalı.

  Gmp sertifakası çok önemli.Ne şartla altında üretimi yapıldığını bilmek için bu sertifika çok önemli.

  Organik ürün üretmeleri şart değil mesela kore ürünleri gibi doğal bitki özleri sularıyla yararlı kimyasalları birleştirebilirler bence eksik yanımız bu.Ya sadece tamamen organik ürün üretiliyor ya da tamamen kimyasal.Halbuki mesela bir serumda yeşilçay özü,meyan kökü özü,adaçayı özü yanında niasinamid, pantenol,allotoin olabilir.bu tarz bir serum organik olmaz fakat doğal içerikli yararlı serum olur.kore ürünlerinin bileşimlerini örnek alabilirşer.mesela serumda en başta su yerine gül suyu içerebilir.

  marka reklam için para harcasın fakat abartıp bu fiyat farkı olarak ürünlere yansıtmasın.gerçekten ulaşımı kolay olsun.

  kutu seçimleri ve kaplaması önemli geri dönüşen plastik kullanıp bunu belirtebilirler

  fiyatları makıl düzeyde tutmalı derim.bi koren göz kremi 200 tl ise sizin ürününüz 120-130 tl olmalı ki sizi tercih edelim

  ve lütfen ama lütfen ürünlerde sentetik veya esansiyel yağ koku amaçlı kullanmayın. bu kokuların cilde hiçbir yararı yok sadece bloggerların "ay çok güzel kokuyor"lafı için bunu yapmayın.hatta hiçbir üründe parfün olmadığını belirtin minikçe.

  içerikleri sade basit tutun lütfen.gereksiz içerik olmasın sade etkili içerik her zaman iyidir.

  ben olsam yüz yıkama jelinde avrupa markalarını,tonik-essence-serum da kore ürünlerini örnek alırdım.

  piyasaya tutunmaya çalışırken instagramda cilt bakım hesaplarına hediyeler verirseniz bize ulaşmış olursunuz.neden cilt bakım hesapları?çünkü onlar içerik okuyor gerçekleri söylüyor.

  şimdiden başarılar.

  2 aralık 2019 23:31


  148. Çalışanlarınıza ürünlerinizle ilgili ciddi eğitimler verin, şubenize girip de tavsiye istediğimizde 'bilemiyorum ama' ile başlayan cümleler kurmasinlar.

  2 aralık 2019 20:04

  147. öncelikle kullanılan ana malzemeleri yurt dışından almayın kendiniz üretin ki bir anlamı olsun.atıyorum lorealden aldığınız bir hammaddeyle yaptığınız ürünü yerli malı diye satmak komik olur bize de pahalı oluyor haliyle. bu durumda ar-ge çalışmalarının önemi ortaya çıkıyor. ayrıca iletişime önem verin arkadaşlar. internet sitenizde sorduğum bir soruya 3 gün sonra cevap vermeyin. hızlı dönün ki sizden alayım. ve alınan ürünlere bolca tester ekleyin. deneyip bir sonraki siparişime onlardan beğendiklerimi de ekleyeyim.

  2 aralık 2019 11:42

  146. lütfen tek yarış noktanız fiyat politikası olmasın, yabancı marka 50 tlye satıyorsa siz 25'e satın ki diyelim ki bu marka hem yerli hem kaliteli tercih edelim. e zaten bu memlekette batıya özenme, yüceltme var siz de biraz kendinizi kanıtlamak için fiyatları alçak tutun ki tercih edilsin hem milli bilinç oluşabilir yerli kozmetik markaları da yabancılar kadar iyi diye ve türkçe isim kullanın.

  1 aralık 2019 23:58

  145. Türk markalarının müşteri odaklı olduklarını düşünmüyorum bence öncelikle buna önem vermeliler. Mesela Ürünlere ingilizce isim veya numara koymak yerine markayı veya ürünü yansıtacak isimler kullanabilirler, illa aşırı özgün veya yaratıcı şeylere gerek yok. bir de müşteriye karşı daha dürüst ve şeffaf olunmalı, hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz deyip geçmek yerine bunu belli standartlara uygun olacak şekilde paketlerde belirtseler daha iyi olur.

  1 aralık 2019 02:26


  144. Fiyatlarınızı amerikan,ingiliz,fransız markalarıyla yarıştırmayın.kalitenizi yarıştırın.

  fiyatınız onlardan düşük olduğunda yarışa geriden başlamıyorsunuz.artık çoğu kişi artan masraflar nedeniyle fiyatı düşük ama performansı yüksek ürünlere yöneliyor.ayrıca yurtdışından gelen ürünler vergi,döviz kuru farkı falan deyip pahalı satılıyor.türkiye'de türk lirasıyla üretim yapıp yabancı markalarla aynı fiyata satmanın mantığını anlayamıyorum.

  30 kasım 2019 15:58

  143. merdiven altı ürünler üretmeyin. (2 yerli firma aliexpress'de 3-5 dolara satılanlardan bile daha leş ürünler üretiyor.)

  dolandırıcılık yapmayın.

  çalışanlarınıza ve müşterilerinize medeni bir şekilde davranın.

  kendinizi geliştirin.

  pazarlama alanında vizyonsuz olmayın.

  üretim ve pazarlama alanında tatcha, dhc, klairs, caudalie, biossance, the ordinary, inglot, tarte vb. markaları örnek alın.

  fiyatları abartılı bir şekilde şişirmeyin.

  30 kasım 2019 11:00 30 kasım 2019 16:23

  142. Belki onlarca kişi yazdı ama;

  Lütfen bir ruju 50 liraya, bir fondöteni 80 liraya satmaya çalışmayın. Bari bunu siz yapmayın ya. Yurt dışından dolar bazlı gelmiyor bu ürünler. Adı üzerinde yerli kozmetik. Resmen bir tekme de biz vuralım diyorsunuz ahlak etik sıfır bitik durumda. Özellikle golden rose ve flormar o kadar kötüler ki gözümde... Ürünlerin kalitesi bir yere kadar herkes de farkında ama yok biz hiç rujumuzun-pudramızın kalitesini artırmayalım, içeriğini daha temiz yapmayalım direk fiyatını artıralım ki millet kaliteli sansın alsın zaten enayi bunlar ya kafasındalar.

  -pastel markasını ayrı tutmak istiyorum çünkü hem uygun hem de gerçekten kaliteli bulduğum birçok ürünü var

  11 ağustos 2019 04:00 11 ağustos 2019 04:02