yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (161)
  • medya (2)

  1. çenemde yirmilik dişlere yer olmadığı ve baskı yaptığı için hepsini çekmişti sevgili diş doktorum. oh be dünya varmış.

  29 ağustos 2014 16:39

  2. meaşallah dişlerim sağlam çıktı da bu yaşa kadar hala yirmilik çıkmadı. yüz yaş dişini duymuş muydunuz. çok garibime gitti. hayatımda diş ağrısı nedir bilmedim ama damak ağrısı, ağız yaraları, dil yaraları beni biitirdi. her hamilelik bi diş götürür derler ne ka doğru bilinmez ama o bebişler var ya insanın vücud deposunu fazlasıyla boşaltıyor.. hamilelik kilolarını dert etmeyin, çocuğu emzirince ne demek istediklerini anlarız inşallah. ilk kez alınan kilolar bi işe yarayacak disene. hamileyken bu yirmi yaş dişiyle uğraşanları da duymuştum. aman aman.

  29 ağustos 2014 16:46

  3. 1 ameliyat (gömülü olduğu için) 2 çekme operasyonu geçirdim. yani hep bir ızdırap hep bir acı bu yirmilik dişler :(

  29 ağustos 2014 20:28


  4. benim için hiçbir sorun yaratmayan dişlerdir.

  29 ağustos 2014 20:31

  5. 18 yaşımda çıkmaya başlayan, neredeyse 23 yaşıma gelmiş olmama rağmen hala çıkmayı becerememiş dişlerdir. Damağımda yer de yok değil, çıkmak bilmiyorlar ben de anlamadım. Üst damaktakiler çıktı bu arada, sorunumuz alt damakla.

  29 ağustos 2014 20:38

  6. anem, daha sabah çektirdim ben bunu. sol üst 1 (gizlinot: öğlen saat 13:00 itibariyle çektirdim), sağ üst 1 ve sağ alt (gömük) olmak suretiyle üç adet yirmilik dişim var. allah'a şükür ne çıkarken ne de daha sonraları hiç de sıkıntı yaratmadılar bana. hatta üsttekilerin çıktığını kontrole gittiğimde doktor söyledi. nasıl kendimden bihaberin sen anla sözlük :)

  geçen sene doktorum almak için ısrar etti zira ciddi derecede dişlerine takık bir insanım. kırılacaklar, yamulacaklar diye aklım çıkıyor. ama bir yandan da sağlam bir dişi çektirmek pek mantıklı gelmiyordu. o dönem ön dişlerimden birinde çok hafif bir içeri doğru kayma gibi bir şey görünce hemen buna yordum, gittim doktoruma hadi çekelim diye. sonra günü yaklaştıkça baktım kazın ayağı öyle değil :) bir sene oyalanmanın ardından "bu iş böyle olmaz, çektir gitsin minnak" dedim, bugün de bir gazla gittim çektirdim. (gizlinot: sıkıntı yaratmamakla birlikte fazladan her diş çenenizi sıkıştırıyor) (gizlinot: ve benim çenemde ufak bir kayma vardır) (gizlinot: çenemi rahatlatmak için çektirmek istedim yani)

  kalsa kalırlardı, çünkü bana sorun olmadı bu dişler sözlük. neredeyse bir sene araştırma yaptım ve her baktığım yerde temizliğinin çok zor olduğu, bu yüzden çok kolay çürüyebileceği, yetmezmiş gibi çenede yer bulamayıp diğer dişleri yamultabileceğini falan okudum. dişlerimin dizilişinde bir problem yok ama gerçekten bir senede bir diş nasıl o derece çürür, ben bugün anladım sözlük :) 15 gün sonra diğerinden de kurtulacağım kısmetse.

  velhasıl kelam, sıcağı sıcağına yazıyorum ve diyorum ki korkmayın sevgili süslüler. herkesin yapısı farklı olmakla birlikte acayip canı tatlı bir insan olarak söyleyebilirim ki çok çok ufak bir sızlamanın dışında hiçbir şeyciğim yok an itibariyle. ki kökü baya sağlammış dişimin ona rağmen ne çekim sırasında ne de sonrasında ciddi bir acıyla karşılaşmadım. saat 3ten beri iki tane minoset içtim sadece, ki birisi önlem amaçlıydı. (gizlinot: bilen bilir minoset çok hafif bir ağrı kesicidir. bazıları ciklet muamelesi yapar hatta ehhe) şu anda çekilen yerden ziyade yapılan iğnelerin hissi var inceden. ha bir de tabi ki şöyle bir gerçek var ki doktor çok önemki. şanslıyım, çünkü benimki tam bir lokum :)

  not: bu benim ilk çektirdiğim diş sevgili sözlük. aldım, yıkadım, duruladım bir güzel. saklıyorum şimdi. adını da miço koydum. (gizlinot: öbürünü de çiko koyacağım )(gizlinot: ehhe ehhe )

  29 ağustos 2014 21:17

  7. sorunsuz yirmilik diş çıkaran nadir insanlardanım çok şükür. akarı yok kokarı yok mis.

  30 ağustos 2014 00:05


  8. Galiba 2 senedir kendi çapında bir çabayla çıkmaya çalışan bi tanesiyle mücadele ediyorum. Dönem dönem aklına estikçe ben burdayım diye hatırlatıveriyor kendisini. Ama bu nasıl bir ağrıdır sızıdır acıdır. Çektirmeye bir türlü fırsat bulamadım okuldu şuydu buydu derken. Şimdi yine kendi köşesine çekildi. Ama bundan sonraki ilk baş gösterişinde tıbbi müdahaleye başvurmayı düşünüyorum :D Hayatımda böyle bi acı yaşamadım

  30 ağustos 2014 09:50

  9. Bazılarında hiç olmayan diştir. Örneğin benim yokmuş. Bazılarında evrim gereği az diş olurmuş yirmi yaş dişi olmazmış. Diş hekimimin yalancısıyım.

  30 ağustos 2014 10:33

  10. Bir senedir çıkmaya çalışıyorlar, geçenlerde doktora gittim film çekildi bakıldı dediğine gore çene kemigim varmış üstlerinde o yüzden çıkıp çıkıp geri giriyorlarmis. Hep boyle devam edecekmiş fakat hala cesaret edip Aldıramadım.

  30 ağustos 2014 11:36 ed.31 ağustos 2014 21:59