girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (147)
  • medya (1)

147. bugün sol alt 20lik dişimi çektirdim. yamuk, gömülü falan olmadığı için uyuşturma+çekme toplamda 20 dk sürdü. 19 dakika uyuştuğundan tam emin olma, 1 dakika çekme. şu an kanama var inceden inceden ama çalkalamamak gerekiyormuş. oradaki boşluk ne kadar az suyla temas ederse o kadar hızlı iyileşirmiş. hadi bakalım. göreceğiz.

not: korkulacak bir şey yokmuş. ramazandan sonra sağ alttakini de aldıracağım.

16 mayıs 00:54

146. Ciksa bir dert cikmasa bir dert. Ben sol alt cenemdekinden cerrahi operasyon ile kurtuldum. Operasyon yaklasik bir saat surdu, tek bir dis icin. Dis hekimine gozlerimle kufur etmisim oyle soyledi kendisi. Sonrasinda 4 gun koca bir yanakla gezdim, sisti cunku. Sol alt cenemden boynuma dogru bir morarma da cabasi. Bu aciyi cekene sabir ve saglik diliyorum en acilinden

10 şubat 20:08

145. Alt çenemdekiler yavaş yavaş çıkmaya başladılar.dün instagramda takip ettiğim bir yemek hesabında diş buğdayı partisi için yapılmış aşırı tatlı bir pasta gördüm yirmi yaş dişi bahanesiyle kendime yaptırasım geldi bence bunu da kutlayabiliriz neden olmasın:d

10 şubat 19:44


144. 5 yıldır çıkmaya çalışıyor kısmen başardı da. Çıkan yarısı bile dişlerimi biraz çarpıklaştırmaya yetti. Seni sevmiyorum ve affetmeyeceğim 20 yaş dişi.

10 şubat 18:30

143. evet çıkıyor yani çıkmaya çalışıyor. Bayağı geç çıkarmış bildiğim kadarıyla patladı ama aylardır bekliyoruz işte

10 şubat 15:32

142. 22 yaşıma geldim, çıkmadı daha. heyecanla bekliyorum. zamanında diş ağrısı çok çektiğim için bu dişin ağrısı beni çok korkutuyor.

9 şubat 19:45

141. beynime beynime ağrısını vuran diştir

8 şubat 20:45


140. üst tarafta karşılıklı olan 20'liklerimin altta karşılığı yokmuş. 20'lerimin başında dişçim almalıyız demişti kaale almamıştım ancak karşılığı olmayan diş aşağıya kadar uzarmış. şimdi normal dişlerimden daha da aşağıdalar, bir garip haldeler.

8 şubat 17:50

139. Yirmi yaş dişimi bana zarar vermeye başlamadan önce çektirdim ben.doktorum röntgen sonucunda alt çenemdeki iki yirmilik dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi.bir tanesi yanındaki dişi çürüteceği için acil alınması lazımdı.henüz sırf o dişi çektirdim.çene cerrahı çekti dişimi.

çekim 40 dk sürdü.benim dişim gömülüydü.biraz zor bir diş yani ama ona rağmen çekim esnası anlatıldığı gibi korkunç değildi sadece çıkan sesler rahatsız edici.sonrasında doktor zaten bir kağıt veriyo orda yapılması gerekenler yazıyor.ilaçları da düzenli kullandım.ağrım çok olmadı.bir hafta sonra dikişleri aldırmaya gittim.bir haftada şişlikler indi ve normale döndü her şey.

8 şubat 15:44

138. babamın 62 yaşında çıkararak kendi çapında rekor kırdığı diştir. annem hiç çıkarmamış, kız kardeşimse 4ünü birden aldırdı. bakalım piyangodan bana ne çıkacak :)

8 şubat 12:59