sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (42)
 • medya (2)

42. bu yaz mucizesini yoga with adriene ile keşfettiğim iş arama sürecimdeki depresyonumu ve anksiyetimi azaltandır. sürekli övüldüğü için ve instagramda gözüme gözüme sokulduğu için geri duruyordum, hata etmişim.

14 ekim 13:30

41. sonunda kitabını alıp öğrendiğim hayatımı değiştiren spor. on yıldır depresyon ve anksiyete için ilaç kullanıyorum. meditasyon ve sporun bu kadar etkili olduğunu neden daha önce bilemedim.

3 eylül 16:30

40. Öncelikle belirteyim, fazlasıyla üşengeç bir insanım ve malesef daha estetik bir vücut için kendimi fitnesslarla yoracak motivasyona sahip değilim. Bu tembelliğim yüzünden normal kiloda olmama rağmen tam bir patates gibiydim(gizlinot: Evet patates). Esnek değildim ve fazlasıyla güçsüzdüm, kondisyonum zayıftı. Neredeyse 2 yıl önce yoganın tam da bana göre olduğunu fark ettim ve youtubedan videolarla(gizlinot: Elvin levinlerle başlamıştım) evde kendim yapmaya başladım. Başlarda fazlasıyla zorlandım tabi ama zorlandığım anda bırakmayarak ilerlediğimi fark ettim. Zamanla daha esnek ve güçlü olduğumu hissetmek inanılmaz iyi gelmeye başladı. Bir de böyle manevi anlamlar yüklemeyi başlarda anlamsız buluyordum ama gerçekten yoganın zihnimdeki etkisini de çok somut bir şekilde fark edebiliyorum. Uyanmaktan nefret eden ben, sabahları kendi gülmeme uyandığımı bilirim(gizlinot: Evet gerçekten de gülümseyerek, hatta sesli gülerek uyanıyordum). Depresyon ve anksiyeteye meyilli bir insan olarak, bana dengeli bir ruh hali ve esnek bir vücut verdiği için iyi ki yogayla tanışmışım diyorum. 

Bir de yin yoga diye bir şey vardır ki kendinizi bulutların üzerinde hissettirir, yoga sonrası yerde yatarken gözlerinizin dolduğunu görebilirsiniz. 

Eğer siz de zor bir dönemden geçiyorsanız, kendiniz için bir şeyler yapmak, hayatınıza anlam katmak istiyorsanız lütfen yogayı bir deneyin. 

Başlangıç olarak elvin levinleri ve boho beautiful kanalını önerebilirim(gizlinot: Elvin levinler ile başladıktan sonra boho beautiful bana çok daha profesyonel gelmişti)

Namaste :') 

16 temmuz 17:13


39. öyle güzel bir şey ki,her yaptığımda huzur doluyorum ama bir türlü istikrarlı olamıyorum,belki başlığı yeniden canlandırırsak ilham alırım da her gün düzenli devam ederim.

21 mayıs 07:13

38. yaklaşık 1 sene önce yoga with adriene ile başlamıştım. nasıl bir sonuç alacağımdan emin değildim ancak ruh halim bile iyiye gitmeye başlamıştı bir arkadşım sen çok daha mutlu ve huzurlu görünüyorsun demişti. gerçekten de öyle hissediyordum. fiziksel olarak ne kadar kuvvetlendirdiğinden bahsetmeme gerek yok ki dediğim gibi sadece youtubeda video izleyerek yapıyordum. ara sıra yapmaya çalışıyorum hala. video izlemesem de artık belli bir seviyede kendim yapıyorum ve iş güç bulma derdinden kurtulduktan sonra yazılmayı düşünüyorum.

12 mart 00:18

37. yaptığım ilk günden itibaren daha odaklanmış ve sağlıklı hissediyorum ki bunun da doğru nefes almayı öğretmesinden ve uzun süre yapıldığında alışkanlık kazandırmasından olduğunu düşünüyorum.

Günde on beş dakika bile yapsam fark ettiğini düşünüyorum.

Şu nezle bir geçsin de hiç bahane falan bulmadan yeniden başlayacağım günde on beş dakika da vücuduma harcayayım

11 mart 19:07

36. Yazın ben de çok heveslendim yapmaya ama çabuk sıkılan bir yapım olduğundan yapamadım. (link: https://www.youtube.com/user/psychetruth şu kanalı son derece tavsiye ederim ) Sonra (bkz: Jillian michaels ) in "yoga inferno" ve "yoga meltdown" serilerini keşfettim ve aradığımı buldum. Benim gibi yogadan sıkılanlara kilo vermeye de yardımcı olsun diyenlere ve jillian dan başkasıyla spor yapamayanlara (gizlinot: Şahsen ben yapamıyorum. O benim canım. ) önerimdir.

11 mart 00:42


35. Yazın çok heves edip, elvin levinler önerildiği için, - yapan ve başaran biri önermişti- başlangıç seviye videolarıyla başlamaya çalıştığım, ama beceremediğimdir. Az biraz da olsa felsefesine hakim olmak ve aynı zamanda hem esneyip hem de sıkılaşmak istemiştim. Şöyle diyeyim ki, beden eğitimi dersinde öne eğilip, ayaklara dokunma hareketi vardır ya, ben ellerimi dizlerime bile getiremiyorum. O kadar az esneğim. Haliyle beceremedim, ama o az biraz hareket bile o kadar mutlu etmişti ki... Bir şey yapma isteği belki. Kursuna gitmek istiyorum, fakat aylık 200 tl falan. Üstüne benim işimle evim arasında bir buçuk saat mesafe var. Eve yakın olsun desem, o saate kalmaz. Evim biraz şehir dışında, belli bir saatten sonra ulaşımı zor.  

Fiziksel bir aktivite yapamamak, vücudun yatkın olmaması, güçsüz olmak çok kötü. 

11 mart 00:28 11 mart 00:36

34. Yazın düzenli spor yaparken yogaya da sarmıştım. Hakkında söyleyebileceğim tek şey sihir gibi bir şey olduğu. O dönem şehirdışından bir arkadaşım poposunun ağrıdığından yakınıyordu, buna birkaç hareket gönderdim resimli. Bana "kilometrelerce uzaktan popomun ağrısını geçirebilen tek kadınsın" dedi. Gerçekten 10 dakika en basic hareketleri bile yapsam hamamda tellak tarafından çitilenmiş gibi pamuk pamuk oluyorum. Seni hiç sevmiyorum pilates, yoga seviyorum ben. Edit: çok tatlı bulduğum için ss almıştım. Utanan maymun.

ilgili medya:
1
3 şubat 02:55 3 şubat 03:06

33. iki gündür video izleyerek yaptığım spor. fakat burda yazılanlar kadar randıman aldığımı söyleyemem belki evde kendim yaptığım içindir bilemiyorum

2 şubat 22:06