yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • medya (3)

  66. viral reklam ücretlerini duydum bazı yerlerden, sadece "viral" bir reklam için bizim iki üç sene çalışsak da alamayacağımız paralar alıyorlar arkadaşlar. akıllı olsalar gram gam yemeyeceğim de, bu parayı alan isimler de öyle isimler ki, canım yanıyor ister istemez.

  20 ağustos 20:16

  65. bence artık instagrama son derece zarar veriyorlar. keşke instagram şuursuzca link veren, reklam panosu gibi olan hesaplara sınırlandırma getirse de hepimiz rahat etsek. bunun önüne geçilmezse instagram gibi çok güzel bir mecraya artık elimiz gitmez olacak. zira tiksinti geldi. doğru dürüst paylaşım yok. yukarı kaydır yukarı kaydır.

  14 haziran 13:37

  64. engelle engelle bitmeyen, karşıma bir yolunu bulup çıkandır. reklam kusuyorum artık, bünyeme biraz ilber ortaylı falan da almak istiyorum.

  13 haziran 18:12

  63. Güzellik ile ilgili olanlarının Kur bu şekilde yükselmeye devam ederse ki maalesef devam edecek gibi görünüyor, işlerinin zorlaşacağını düşündüğüm meslek grubu.

  Önceden görece kozmetik gerçekten ucuzdu. Drugstore bir mağazaya gidince 50 liraya 2-3 ürün alınıyordu. Maalesef artık drugstore diye geçen l’oreal’in fondötenleri 100 liranın, bronzerlerı, allıkları, maskaraları ise 90 liranın üzerinde. En ucuz markalardan olan essence ‘ın önceden 7-8 lira olan maskaraları bile 20 lira olmuş. Bu fiyatlarla öncesinde rahatlıkla genişçe bir koleksiyon oluşturabilen öğrencilerin artık çoğu şeyi almadığına eminim. Hatta bence gratis bu durumu fark etti ve önce bee beauty markası altında oldukça uygun fiyatlı ürünler çıkardı. Muhtemelen bee beauty ürünlerinden tatmin edici satışlar elde etti ve bu yüzden daha sonra da yeni bir marka olan beaulis’i daha geniş bir koleksiyonla epey uygun fiyatlı olarak piyasaya sürdü.

  Orta gelirli, maaşlı çalışanlar öncesinde highend markalara kolayca ulaşabiliyordu ama artık durum öyle değil. 250 liradan aşağı fondöten, 400 liradan aşağı far paleti yok. Yokuş aşağı giden ekonomimizde insanlar 400 lira bir far paletine vermek yerine yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Alacakları şeyler için iki değil on kere düşünmek durumunda kalıyorlar

  İnsanlar artık kozmetiğe kolayca ulaşamıyor, bunun karşısında ise youtuberlar kolilerce bedava lüks ürüne rahatlıkla sahip oluyorlar. Birçoğu da bu ürünleri insanların gözüne görgüsüzce sokuyorlar. Ekonominin kötülüğünün, artan fiyatların sorumlusu elbette bu insanlar değil ama aradaki uçurum arttıkça insanların gözüne daha da batacaklarını düşünüyorum. İnsanlar alamayacakları ürünleri araştırmayı, izlemeyi bir noktadan sonra bırakacaklardır. Zaten almaya bütçesi her zaman çokça yeten insanların da youtuber izlediğini düşünmüyorum. Markalar ne kadar pr paketi gönderirse göndersin ya da ne kadar reklam anlaşması yaparsa yapsın bir noktadan sonra satışları azalacak ve belki de bu insanlarla reklam yapmayı kesecekler. Youtuberlar aç kalacak işsiz kalacak demiyorum ama modaları bir noktadan sonra muhtemelen bitecek diye düşünüyorum. Bir kısmı belki başka alanlarda video çekmeye başlarlar. Merve özkaynak yavaş yavaş sanki kanalını eğlence kanalına dönüştürmeye başladı bile.

  Belki de ben tamamen yanlış öngörüyorumdur ama ülkemizin ekonomik durumunda bu senaryo pek de imkansız değil. Bir taraftan da kendi zorla karnını doyururken milyonluk saraylara alkış tutan kesim geliyor da aklıma ben fazla uçuk düşünüyorum galiba. En nihayetinde bu ülke sermaye sahiplerine tapan bir kitleden oluşuyor, bunu da unutmamak lazım.

  18 nisan 16:35

  62. ‘Hakkımdaki varsayımlarınızı yorumluyorum’. Aşkım İrem Aktulga, Sebile Ölmez, Merve Özkaynak aynı hafta aynı temalı video yüklüyorsa viral kokusu çıkar yakında...

  12 nisan 18:12

  61. makyaj hakkında bu işi yapanların genç kızları kötü etkilediğini düşünüyorum. abla 13 yaşındayım fondoten sürsem nasıl olur diye yorum yazanlar var. ya da en çok üzüldüğüm de ablaaaaa hiç makyaj malzemem yok, çok ihtiyacım var lütfen kullanmadıklarını / çekilişi bana ver gibisinden yorumlar. mükemmel olmaya ve lüks hayata büyük bir özendirme var. öyle olunca bu mükemmel ciltleri ve hayatları göre göre - ne kadar mükemmel tartışılır - gerçek hayatta burun ameliyatı mı olsam, şurama ne doldurtsam diye kafayı yiyorlar.

  4 nisan 10:10

  60. Kızlar size de komik gelmiyor mu artık. Aynı kişiler her gün farklı kıyafetlerle çok önemli bir iş yapıyormuşcasına lansmandalar. Aaay aşkııım harikasın, bebeğiiiiim muhteşem görünüyosun. Zaten işi büyütenler artık lansmana falan katılmıyor. 5-10 kişi kaldı onlarda allahın her günü bişeyin lansmanındalar. vizyonsuzluk gibi geliyor artık. 

  3 nisan 14:56

  59. çağımızın revaçta "mesleği" denmeli herhalde. yalnız çok tuhaf, çoğu gerçekten kültürsüz ve vakitlerini boş şeylere harcıyorlar. o paralara ve imkanlara göre diyorum bunu yani. (bkz: enes batur) (bkz: danla bilic )

  yalnız size şunu demeliyim ki, en az onlar kadar arkasındaki isimler de iyi para kazanıyor. -kesin bili- varın siz düşünün kendilerinin ne kadar astronomik paralar kazandıklarını.

  27 mart 17:24

  58. Reklamsız tek bir adet video cekemez oldular. Artık hiçbirini açıp izlemiyorum, hiçbirinde samimiyet bulamıyorum. Reklam olmayan videolarda bile gizli reklam mı yapıyor acaba diye düşünüyorum sürekli. kendilerini bitiriyorlar haberleri yok.

  25 ocak 02:14

  57. makyaj, güzellik ve life style olanları aynı zamanda influencer olarak tanımlıyolar ya kendilerini sanırım bu olgu sadece kendileri arasında, çünkü bakarsanız aynı markayı tanıtan birçok youtuber yine özel hayatlarında aynı lüks markaların aynı ürünlerine yöneliyor. çoğunluk aynı tarz giyinip, aynı highend markalarının aynı model ürünlerini kullanıyor. bu anlamda birbirlerini etkiliyorlar sadece diye düşünüyorum. çünkü özellikle kendi parasını kazanan tüketicinin bir ürünü incelemesini okumadan aldığını düşünmüyorum ben. o yüzden aslında bu youtuber/influencer lerin gerçek tüketiciye markanın istediği anlamda ulaştığını ben düşünmüyorum. burada çoğunluğumuz ezgi fındık kişisinin evinde bir trendyol kazağın reklamını yaptığını fakat bu kazağı dışarı çıkarken değiştirdiğini konuşmuştuk. o yüzden bu kişilerin yaptığı reklamların geri dönüşümlerini neyle ve nasıl, hangi tekniklerle vs ölçtüklerini ben merak ediyorum.

  7 aralık 2018 23:54