sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (61)
 • medya (3)

61. Reklamsız tek bir adet video cekemez oldular. Artık hiçbirini açıp izlemiyorum, hiçbirinde samimiyet bulamıyorum. Reklam olmayan videolarda bile gizli reklam mı yapıyor acaba diye düşünüyorum sürekli. kendilerini bitiriyorlar haberleri yok.

25 ocak 02:14

60. makyaj, güzellik ve life style olanları aynı zamanda influencer olarak tanımlıyolar ya kendilerini sanırım bu olgu sadece kendileri arasında, çünkü bakarsanız aynı markayı tanıtan birçok youtuber yine özel hayatlarında aynı lüks markaların aynı ürünlerine yöneliyor. çoğunluk aynı tarz giyinip, aynı highend markalarının aynı model ürünlerini kullanıyor. bu anlamda birbirlerini etkiliyorlar sadece diye düşünüyorum. çünkü özellikle kendi parasını kazanan tüketicinin bir ürünü incelemesini okumadan aldığını düşünmüyorum ben. o yüzden aslında bu youtuber/influencer lerin gerçek tüketiciye markanın istediği anlamda ulaştığını ben düşünmüyorum. burada çoğunluğumuz ezgi fındık kişisinin evinde bir trendyol kazağın reklamını yaptığını fakat bu kazağı dışarı çıkarken değiştirdiğini konuşmuştuk. o yüzden bu kişilerin yaptığı reklamların geri dönüşümlerini neyle ve nasıl, hangi tekniklerle vs ölçtüklerini ben merak ediyorum.

7 aralık 2018 23:54

59. kimi ünlülerin, hatta daha çok da az ünlü kadın oyuncuların edinmeye başladıkları sıfat. dikkatimi çekti, denk geldiklerim baya baya program çekiyorlar, konuk alıyorlar, kamera arkası ekiple (ekip var yani) sohbet ediyorlar. genelde de konular güzellik, moda, annelik filan. (işleriyle veya hobileriyle ilgili şeyler değil) yani baya maddi beklentiyle yapılan 'projeler'. bu da böyle bir gözlemim.

7 aralık 2018 17:54

58. bunların reklam ajanslarının kucaklarına düşmelerini ibretle seyreyliyorum...

şimdi olmaz ya deme... şunu bi düşün ya. bi düşün... bir gün youtube "canım sıkıldı kapatıyorum siteyi "dese bunlar, bunların ajansları, dijital magazincilik falan filan.. tüm sistem bir anda çöküyor :))

şimdi burada başarılı olan, geleceği şimdiden tasarlayan, "youtuber" denilen dijital çağın kölelerine üç beş kuruşa maymunluk yaptıran youtube'tur, yani (gbkz: google)'dır... bizler de izleyici olarak sistemin parçasıyız. her gün bizi diledikleri şekilde yönlendiriyorlar...

30 kasım 2018 01:18

57. çok önceden ingilizce kanalım vardı, depresyona girdiğimden kapatmıştım.

aralık-ocak arası türkçe içerikle döneceğim süslüler umarım benimde başlığımı açıp burada gömmezsiniz :D

29 kasım 2018 19:49

56. reklamlarda bu hafta: foreo. hepsinin videolarinda, storylerinde bu ürün.

5 ekim 2018 15:56

55. çoğunun süslü sözlüğü okuyup okuyup kudurduğuna adım gibi eminim. bunu da twitter hesaplarından dile getiriyorlar. (gizlinot: çemkirmek de olabilir.) nedense instagramda hepsi çıtı pıtı, cici ve aşırı minnoş ama twittera gelince hepsi bülbül gibi şakıyor maşallah (!) instagramda rahat rahat fikirlerini söylemeye çekindiklerini düşünüyorum.

12 eylül 2018 16:27

54. Faydalı farklı videolar çekerek olmak istediğim. Çok takipçim olsun, para kazanayım, gezeyim diye değil. youtubeda türkçe yararlı içerik bence çok az. Kendim araştırırken hep yabancı youtuberları izliyorum. Mesela kitaplardan, biraz fizik, biraz matematikten bahsedeyim, mühendislik öğrencisi olarak neler yaptığımdan bahsedeyim vs bu konularda türk kadın youtuber bir elin parmaklarını geçmiyor oluşu beni üzüyor. Özellikle küçük kızlar, kardeşim de dahil makyaj ve oyun videoları çok çok fazla izliyor ve etkileniyor. genç kızları sadece gezmeye ve tüketmeye değil de üretmeye mühendis olmaya özendirmek istiyorum. Tabi çekingen biriyim, vaktim olur mu, kendime güvenebilir miyim, yaptığım videolardan ziyade kişiliğime, görünüşüme hakaret edilirse çok etkilenir miyim bilmiyorum. 2 yıl içinde, üniversitede bölümüm hakkında bir şeyler anlatabilecek seviyeye de gelince, eğer cesaretim olursa denemeyi düşünüyorum

21 ağustos 2018 19:59

53. Ben bunların doğru düzgün kitap okuyanına denk gelmedim. Kimi sürekli 50 sayfalık novella okur, kimi eline bir kitap alır 20 fotoğraf koyar ama kitapta 20 sayfa ilerlemez, kimi sadece saçma sapan aforizma ve kişisel gelişim kitapları önerir. Gerçekten gördükçe sinirlerim bozuluyor.

21 ağustos 2018 18:11

52. Dün 3-4 tanesinin ev/oda dekorasyonum videosunu izledim de hiçbirinin evinde odasında kitaba/kitaplığa dair bir şey yok. Zaten ellerinde kitap gördüğümüz de yok. Kesin zamanları yoktur. Çünkü kitap okumak boş zaman uğraşı. Bu insanları fazla abarttığımızı biliyordum, iyice emin oldum.

9 temmuz 2018 14:00 9 temmuz 2018 14:02