yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (4)

  41. Oncelikle cage free ve free range ayni sey degildir. Cage free yumurta serbest gezen tavuktan cikan yumurta degildir bu konuya aciklik getireyim. Free range denen tavuk yumurtalar gezenti tavuklardan cikar. Cage free ise cage’de yasamadiklarini, belirli bir metrekare alanlari oldugunu belirtir.

  Yani gezen tavuk free range’dir, haliyle proteini daha yuksektir. Bulabilirseniz tabi ki free range almakta fayda var.

  Edit imla

  15 kasım 01:30 16 kasım 06:12

  40. Ben de alttaki yazara katılıyorum. Cage free denilen serbest gezen tavuk yumurtasının daha etik olduğu görüşündeyim. Yumurta endüstrisi altında tavuklar berbat koşullarda sıkışık alanlarda yetişiyorlar. Serbest gezerek doğal habitatlarında dolaşmaları daha etik ve büyük ihtimalle insanlar için de daha sağlıklı.

  14 kasım 15:35

  39. kahvaltıda yerini hiçbir şeyin alamayacağı besin. 6 senedir her sabah iki haşlanmış yumurta yerim (8 dakika haşlanmış). yumurta yemediğim gün eksikliğini hissediyorum, daha kolay acıkıyorum, daha fazla yiyorum. kontrole gittiğimde doktor hep beslenmene çok mu dikkat ediyorsun diye sorar ki ediyorum. protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum. diğer türlü kan şekerim fazla oynuyor.

  14 kasım 14:06 14 kasım 14:18


  38. her gün tükettiğim için 0 kodlu yani organik olanları alıyorum. eskiden çok umursamıyordum ama gıdadetektifi vb. sayfaları takip ede ede akıllandım. 30'lusunu 5 liraya 10 liraya yada sadece 10'lusunu 12 liradan başlayan fiyatlara alabilirsin. yine bütçe ekonomi meselesi ben de her organik amblemli ürünü almıyorum ama her gün tükettiğim bir ürün olunca yumurtada dikkat ediyorum. umarım bu kodların içinde de hile hurda yoktur.

  yumurtayı da ne şekilde tüketirsem tüketiyim sarısı hafif pişmiş olsun istiyorum, haşlamada kesinlikle rafadan yada kayısı tercihim, sahanda olduğu zaman göz yumurta, böyle kızarmış sıcacık ekmeği bandıracaksın sarısına offff resmen canım çekti ve en sevdiğim hallerinden biri de poşe, avokado sürülmüş ekmeğin en güzel eşlikçisi, tabii poşe yumurtanın memleket usulü üzerine sarımsaklı yoğurt eklenmiş hali, yani (link: https://www.youtube.com/watch?v=DUsFiFYtcgw çılbır) da favorim.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=qWAagS_MANg yumurta yapmanın 59 halini çekmişler.)

  ilgili medya:
  1
  7 ekim 21:45

  37. alerjimden ötürü ayda yılda bir yiyebildiğim bir besin. Acayip seviyorum ama benim için sağlığımı bozan canım yiyecek. Her yerim kabarıp lekeler çıkıyor. Sağlığımı bozmasa daha çok tüketmek isterdim. Kendisine uzaktan bakmakla yetiniyorum. Tüm süt ürünleri gibi alerji yapıcı gıdadır. Dikkat edin süslülerim.

  7 ekim 15:49

  36. Cage free ya da free range ibaresi bulunanları tüketmenin (gizlinot: Göreceli olarak) daha etik olduğunu düşündüğüm besin.

  6 ekim 12:21

  35. Bayilirim! Donem donem yumurta tercihim degisiyor ama. Bir ara sade omletti, bir ara yesil soganli, maydanozlu ve peynirli omlet oldu. Son bir yildir goz goz yumurta, sanirim sahanda denen o oluyor. Her sabah iki tane yerim, ama dogalini bulmak ne zor bu meretin. Guvenemiyor da insan. 

  28 eylül 2018 15:43


  34. dişi hayvanların ve özellikle kuşların embriyoyu korumak amacıyla yumurtladığı yuvarlak ve oval şekilli cisimlerdir.

  28 eylül 2018 12:15

  33. üzerinde organik, gezen tavuk yazanların organik ve gezen tavuk olmama ihtimali olan muhteşem protein kaynağı. lütfen paketin içine bakarak yumurta tanelerinin kodlarına bakınız. özellikle pazar ve bakkallarda hasır sepetin içinde, saman üzerinde “3” kodu ile başlayan; “gezen tavuk, organik tavuk” başlığı altında tanesi 1.5-3 tl den satılan yumurtaları görmek mümkün. önce mekan sahibine soruyor ve durumu anlatıyorum. yaptığının farkında olarak; geçiştirici cevaplar aldığımda; ilk gördüğüm zabıtaya detaylı bilgi veriyorum; gerisi onların sorumluluğu. 

  kodlar için bakınız:

  “0" kodu organik yetiştiricilik

  "1" kodu açık dolaşıma erişimli yetiştiricilik,

  "2" kodu kümeste kafessiz yetiştiricilik

  "3" kodu da kafesli yetiştiricilik 

  bu arada kodlar yumurtanın üzerindeki pembe seri numaranın ilk rakamı.

  3 kodlu yumurtaların besleyiciliği ve hormon bozukluklarına etkisi üzerine bilgilendirme yapabilecek dostları mesaj kutuma ya da başlığa bekliyorum.

  27 eylül 2018 12:16

  32. haşlanmış yumurtayı 10 senedir yemiyordum, geçen gün yedim ve o kadar özlemişim ki... üstüne tuz karabiber atıp spordan sonra 2-3 tane yiyorum. bir arkadaşımın ablası başkasının soyduğu ya da dilimlediği yumurtaları yiyemiyor bu arada, gördüğüm en garip takıntı herhalde. (gizlinot: swh)

  15 eylül 2018 01:47