yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • medya (2)

  69. chp milletvekili bir süslümüz yok mu çıkıp şu yasağın kalkmasını seçim kampanyasına ekleyecek?

  26 kasım 13:16

  68. alınan saçmasapan kararlardan sadece biri

  24 kasım 11:00

  67. iki ay evel Amerika'dan bu ay da iki defa Fransa'dan alışveriş yaptım.Amerika'dan içinde benefit ve urban decayin de olduğu 5 ürünlük travel size olan bir pakete 10 dolar ödedim.Burada benefitin travel olanı bile 300 küsürlerde.Yine Kasım kampanyasından faydalanıp Fransadan önce 7.50 euroya YSL fondoten 5 li seti (travel size yine) ve 5 euroya yine çeşitli cilt bakım markalarının olduğu bir set aldım.Evet hep mini boy aldım ama inanın buradaki mini boylardan çok daha uyguna geldi.Benim şu artım vardı Amerikada arkadaşımın arkadaşı vardı ve Türkiye'ye gezmeye gelirken getirdi.Fransadaki de arkadaşım.Christmas tatilinde burada olacak ve o getirecek.O kadar üzülüyorum ki bizim 100lerce liralar harcadığımız ürünlere çok daha uyguna ulaşabiliriz aslında.

  22 kasım 17:45 22 kasım 17:46


  66. Nisan 2011'de yürürlüğe giren, dünyada sadece bizde olduğunu düşündüğüm yasak.

  Buna rağmen normal posta yoluyla ufak paketler halinde yollatıp üzerine başka şeyler yazdırarak 2017-2018'e kadar sorunsuz alabildim. Bir iki pakedim takıldı sadece. Sonrasında xray cihazları devreye girdi. Akabinde de her ürüne gümrük geldikten sonra postayla almak iyice hayal oldu ama hala gümrüğünü önden ödeyip getirebilen bazı paket yönlendirme firmaları mevcut. Maalesef dolar uçtuğundan ve alım gücümüz düştüğünden dolayı eskisi gibi almak zorlaştı + gümrük eklenince iyice pahalıya geliyor.

  20 kasım 19:06

  65. Uygulamaya sokturan Açgözlü tekin acarı bitirmiş ancak uygulamadan hala kalkmamıştır.

  17 kasım 23:22

  64. son bulmasını dilediğimdir

  17 kasım 16:32

  63. bu yurtdışı yasağı olayında "alsak da gümrüğüyle vergisiyle yine pahalı olacak" derken kaçırılan nokta şu: yabancı siteler indirim yaptıkları zaman fiyatları inanılmaz düşebiliyor. vergi eklense bile türkiye'de satılan halinden çok çok daha ucuza temin edilebilir bu tür kampanya zamanlarında. k-beauty'den örnek vereyim: bizim burda 500lere aldığımız ürünler k-beauty sitelerinde bazen özel indirimlerle 3-5 dolara düştüğü oluyor, ya da normal dönem indirimlerle 10 dolar oluyor vs.. bir de bu indirimli fiyatlara ek olarak %10-15 civarı da indirim kodu oluyor her daim. (yesstyle'da şu anda %15 indirim eklenmemiş haliyle romand ruj 7 küsür dolar, yani 130 civarı, burdaki fiyatı indirimde 240-270 civarına düşüyor. cosrx snail essence 13 dolar, yani 240 civarı, bizde indirimsiz 450 tl.. bu yabancı fiyatlarına bi de %15 indirim ekle üstüne ve delir burda halimize..) bizimkiler zaten doğru dürüst indirim yapmadığı gibi ve yüksek indirim yapanlar da o indirim payını baştan ekleyip aşırı yüksekten satışa koydukları için indirim yapsalar bile diğerinin indirimsiz haline geliyor anca. ama yasaktan dolayı mahkum olduğumuz için umurlarında da değil, nasılsa bizden başka şansları yok diye var olan güzellikleri de kırpma peşindeler.

  ben şahsen gümrükte vergisini ödesem de pahalı da olsa yurtdışından almayı tercih ederim. en azından tester'a boğuyorlar, dönemsel olarak patron çıldırdı indirimleri yapıyorlar falan. param en azından müşterisine değer veren birilerine gitmiş olur. bu yasak kalkmadan da zaten bu yerli firmalar kendine çeki düzen vermez.

  düzeltme: girdi'den gümrükte vergi ödeyip alabiliyoruz gibi bir anlam çıkmış galiba, onu düzeltmek istedim. malesef öyle bir durum yok bildiğim kadarıyla. "yasak kalksa da gerekirse kapıda vergisini ödetseler" manasında bir hipotez içindi bu.

  17 kasım 15:17 18 kasım 14:04


  62. Getirten yine bir şekilde getirtiyor, gereksiz bir uygulama

  17 kasım 15:12

  61. oldu da ne işe yaradı. yerli markalar glitter, pigment, duochrome far yapmaya mı başladı. hayır. bunlar yabancı markalarda çıkalı milyon yıl oldu artık, bizdekiler de anca kahverengi far yapıyor, bundan sonra da milyon yıl yapmazlar artık

  17 kasım 14:15 17 kasım 19:34

  60. Ülkemin bal gibi güzel kadınlarını beaulis'e mahkum eden yasaktır. Yahu bırak alalım işte ne var yani, sanki gümrükten geçerken tonla vergi ödemiyormuşuz gibi... neyse 8 ay kaldı belki bir şeyler değişir

  16 kasım 20:44