girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. genel siyaset literatüründeki sol kavramıyla türkiyedekinin alakasının bile kalmadığı bir dönem için çok da ilginç olmayan seçmen türü.

16 ekim 2015 11:26 ed.27 ekim 2015 07:55

2. Hollandada koko çekip bizim için akpye oy veriyorlar. Deliricem deliricem deliricem sinirden kendimi duvara vuruyorum. Embesil herifler amsterdamda yaşayacağınıza fatihte yaşayın 4 gün de göreyim ben bi. Yok böyle bir olay ya.

yeter artık ülkesini de s*keyim partisini de ben yüzerek yunanistana kaçıyorum izmirden gelen varsa bekliyorum karşıyaka sahilde

1 kasım 2015 20:50

3. bir belgesel izlemistim. Adamin biri, belgeselci, coktan yikilmis ama kalintilari hala duruyor olan berlin duvarini ziyarete gidiyor. Bir bakiyor duvarin onunde bir gecekondu. Yaninda da bostan. Iceri giriyor ama iletisim kuramiyorlar cunku adamlar yaklasik 30 senedir almanyada, berlin duvarinin dibinde, tarla acmis, gecekondu yapmis ama zerre almanca bilmiyor. O duvarin dibini kendi köyü bellemis, hala koyundeki hayati yasiyor.

Ben bu adamdan aksini zaten bekleyemem ki.

1 kasım 2015 21:36 1 kasım 2015 21:38


4. Bu başlık altında hadsizce edilen tüm ithamları sahibine aynen iade ediyorum. Bu kadar olmaz gerçekten. Almanya'da yaşıyorum, akp'li değilim, bunu da sadece yanlış anlaşılmamak adına yazıyorum, yoksa karşına geçip kendimi sana kişisel olarak savunacak değilim.

Başlıkta belirtilmiş durumu ben de kesinlikle doğru bulmuyorum ve eleştiriyorum. Bu gruba dahil olanlar, en basit dille yurtdışında azınlıkta oldukları için kendileri sol partiye oy verip korumaya çalışırken, türkiye'de azınlığı ezmek istiyorlar. Bu hem mantıken hem de vicdanen kabul edilebilir bir şey değil bana göre.

Yine de sözümona bu sorunsaldan yola çıkıp sözde "almancılar" için bu denli iğrenç cümleler kurmak kimsenin haddi değil. Kaldı ki çok büyük bir kısmı doğru bile değil. Dediğim gibi kalkıp "o öyle değil, böyle" diye açıklayacak değilim zira ortada uygun bir dille, yerinde yapılmış bir eleştiri yok; sadece çirkin suçlamalar, hakaretler, saçma genellemeler. Bu beni sadece yurt dışında yaşayan biri olarak bile rahatsız etti, evet.

Seçim sonuçlarından dolayı sinirlenmiş/gerilmiş/üzülmüş olabilirsiniz(gizlinot: ki bende de durum farklı değil) ama bu sinirinizi kime ve hangi kelimelerle yönelttiğinize dikkat edin bence. Bu şekilde haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz bana göre. Netekim akp'yi tek başına iktidar yapan da tek başına yurt dışı seçmeni değil.

1 kasım 2015 22:13