girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (271)
  • medya (4)

271. Açık ara en kötü kargo firması okuyorsanız buraları çeki düzen verin kendinize. Aras ya da mng ile max 2 iş günü içerisinde gelen kargolarım sizinle 5-18 iş günü arası değişen sürelerle geliyor. Aldığım ürünü unutuyorum. Yapamıyorsanız bu işi küçülmeye gidin! bu arada kargolarımın çoğu istanbul’un en merkezi ilçelerine gelmekte ama kaç gündee..

30 temmuz 16:19

270. Daha önceki sorunlarını yazmıştım. Şimdi kollarımı sıvayıp yaşadığım rezaleti anlatıyorum süslüler. Dün gelmesi gereken kargom beni adreste bulamadığı için şubedeymiş. Bütün gün evde olduğumu belirtmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Aradım şubeyi bugün teslim edilmesi gereken kargomla birlikte göndermelerini rica ettim, tamam dediler. Sabah yine bu rezil kargo şirketi beni adreste bulamamış.( şuan bu girdiyi evde yazıyorum.) şubeyle halledemeğim için sorunumu müşteri hizmetleriyle çözeyim dedim. Kadın bana eve kağıt bırakmışlar dedi . Aşağı inip baktım kağıt falan yok diyince o eski uygulamamız internet üzerinden bilgi notu bırakıyoruz, sistem akışımız farklı olabiliyor diyor. Daha önce başka kargom da zile basar mısınız diye aradınız diyorum, onlar kuryelerimizin insiyatifinde diyor. Süslüler artık bu kargo şirketi yüzünden sinir hastası olucam. Boykot ediyorum. Gönderimini yaptığı alışveriş sitelerini de boykot ediyorum. Rezil şark kurnazları sizi.

13 temmuz 13:18

269. Arada beni evde buluyorlar, şaşırıyorum.

29 haziran 10:49


268. Hırsızdırlar!.bundan 2 gün önce online hm alışverişi yaptım 4 parça ürün.bir erkek şortu ,sandalet,gömlek ve kot şort.paket bir geldi 2 tanesi eksik ürünün? Erkek şortu ve sandalet Yok.ilk olarak hm eksik gönderdi sandım.sonra yurtiçi kargo transfer merkezi koli bantnı gördüm yırtılmış ve yapıştırılmış.barkotlu stikerın yanında bir falçata yırtığı!  Hm ücreti iade etti hemen.fakat haram zıkkım olsun çalan o adama!!!!

28 haziran 19:19

267. kendisiyle şahsi bir sorunum oluşmaya başladı şu aralar. çünkü hemen hemen her gün telefonum çalıyor ve yurtiçi kargo gibi muamele görüyorum. kargosunun hesabını soruyor arayanlar. daha demin telefon elli kez çaldı ve açıyorum adam üstüne mi oturmuş ne ses yok. en sonunda başka bir numaradan aradı, muhtemelen aynı adam bana kargosunun hesabını soruyor. resmen firmasında çalışıyor gibiyim. yanlış oldu diyorum adam kargosunu sormaya devam ediyor. bakın bu bir şahsi numara diyorum niye Atakum şubesi değil mi orası diyor. Bıktım vallahi. Numaramı sevmesem her yerde olmasa değiştireceğim ama nafile! Hep beni bulur teşekkürler, Yurtiçi.

edit : rehberimde ; özür dilerim, hayvan gibi kayıtların sebebisin. kimileri bir özür bile dilemeden suratıma kapatıyor. resmen kaydediyorum bir daha arar unutmayayım yaptığını diye.

20 haziran 16:08 20 haziran 17:17

266. Nefretimsin. 

20 haziran 15:21

265. yapmayın gençler, sakın kullanmayın bu firmayı. yani otobüs firmaları arasında metrı neyse kargo firmaları arasında yurtiçi odur, o kadar söyleyeyim.

bu sabah bir telefon aldım. 20 gün önce kurumsal bir firmaya gönderdiğim damgalı mühürlü resmi bir makbuzu iletememişler, çünkü kurumsal firmada kimse yokmuş! yani istanbul'un merkezinde, 4 katlı binada, iş gününde kimseyi bulamamışlar! sonra beni aramışlar defalarca kez (külliyen yalan) ulaşamamışlar. koşa koşa gittim vodafone'dan bir aylık döküm aldım, kesinlikle aranmamışım.

kadınla iletişim kurmaya çalışıyorum, dalga geçer gibi diyor ki "kendi numaramdan aramışımdır ehehe". verin dedim o zaman kendi numaranızı, onu da kontrol edeyim. (gizlinot: tahmin edeceğiniz gibi o numaradan da aranmamışım)

gelip siz alacaksınız iade evrakı falan derken, birden çark edip "evinize de geldik bulamadık" demeye başladı.(gizlinot: 30 saniye önce biz iade evrakı dağıtıma çıkarmıyoruz diyordun, şimdi niye geldik bulamadık diyorsun? ) e kapıda not yok diyorum, bir de ben evden çalışıyorum yani o tarihte 5 tane iş teslim etmişim, evde olmamam teknik olarak im-kan-sız.

neyse bir daha aradım, başkasıyla görüşeyim diye. az önce konuştuğum kadın arkadan bağırıyor, sanki canımı alacak "gelmişiz işte, aramışımdır ben, kesin aramışımdır" diye. dedim ki: arkadaşınızdan rica edin sussun, sesini duyabiliyorum. benimle konuşan yeni kadın diyor ki "zaten size duyurmak için bağırıyor". (gizlinot: abartıyorsam metro turizme yolcu olayım.)

Gönderdiğim kargodaki evrak benim bir aylık paramı almam için gereken evrak. O evrak şirketin muhasebesine zamanında gitmeyince ödeme çıkmıyor. birkaç günü idare ederler ama adamlar 20 gün evrakın üstüne yatmış. Dolayısıyla almadığım paranın vergisini ödeyeceğim ve bir ayım beş parasız geçecek. kadına bunu da söylüyorum, zamanında kontrol etseydiniz diyor. kargonun gitmesi gereken yer de 3,5 kilometre ötede bu arada.

neyse, sinirden yine tuğla gibi ileti yazdım. kullanmayın gençler. insanı tansiyon hastası eder bunlar. yasal olarak ne yapabilirim bilmiyorum fakat yapmak istiyorum, bir fikri olan varsa haberdar ederse müteşekkir olurum. sevgiler.

19 haziran 17:37


264. bir haftadır sürekli kurye talep etmeme rağmen kuryenin gelmediği kargo şirketi. acil bir şey yollayacaksanız çok mağdur olursunuz bilin. deneyimlerime dayanarak, kurye talebi için için en iyisi: (bkz: ups kargo).

21 mayıs 13:31

263. Kesinlikle bölge ve mahalledeki şubeye göre farklılık gösteriyor.Benim mahallemdeki gayet güleryüzlü,nazik personellerle çalışıyor.Evde olmayınca,gönderim şubeye giderse şayet hemen ordaki tatlı kız arar ''sirkelitursu hanım kargonuz şubemizde haberiniz olsun,iyi günler dilerim'' der.

19 mayıs 20:15

262. 6 katlı asansörsüz eski bir apartmanda yaşıyoruz, en üst katında oturuyoruz. dolayısıyla alışık olmayan insanlar için çıkmak çok zor olabiliyor. buna rağmen aras kargo hiç gıkını çıkarmadan kargolarımı sürekli yukarı getiriyorsa diğer kargo şirketlerinden de aynı hassasiyeti beklerim. ben 8,99 kargo parası ödüyor muyum? ödüyorum. buna rağmen ben evdeyken sizi evde bulamadık şubemizden teslim alabilirsiniz diye sms atan iğrenç, üşengeç bir kargo şirketidir. evde yaşlı insanla ilgileniyorum, yahu bari ara aşağı ineyim, arayıp sordun mu ben evde miyim diye? şubeden teslim almak istesem şubeye teslim edin derim. inadına gidip teslim almadım, iade olmasını bekledim, sonra o kargo şirketiyle çalışan ürün aldığım firmaya bi güzel çemkirdim. zaten yurtiçi ile çalışmak başlı başına bir hata. böyle bir kargo şirketi görmedim hayatımda. aras candır.

19 mayıs 18:07