girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (284)
  • medya (5)

284. Tam umudu kesmişken saat 20:00 itibariyle kapımı çalan Kargo firması. Gerçekten çok şaşırttı beni. Bu saatte teslimat yaptıklarını bilmiyordum. 

Aslında teslimat saatleri hep böyle mesai saatleri dışında olsa evde yakalama şansları daha yüksek olmaz mı cidden?? Aklımda deli sorular..

dün 20:51

283. Bana da bir kere sabahın dokuz buçuğunda mesaj attılar size adresinizde ulaşamadık şubemize bekleriz diye. Anne diyorum kargo gelmiş duymadın mı? Evde de yatılı misafir var namaz falan derken sabahın yedisinden beri herkes uyanık. Yoo gelen giden olmadı dedi kadın. Aynı gün akşamüzeri gibi kargom kapıma geldi??? Anlayan biri bana anlatabilir mi şu yaşanan olayın mantığını? Şu zihniyet büyük iş kurup dünyanın parasını kaldırıyor bu ülkede fıkra gibi ama komik değil.

19 eylül 22:53

282. Sevgili süslüler, birazdan okuyacaklarınız bir adet çileden çıkış hikayesi içerir. 

3 gün önce reçete.com'dan nemlendirici siparişi verdim. Kargo iki gün önce şubeye ulaştı ama dağıtıma çıkarmadılar. Yoğundurlar dedim ama dün evdeydim. Bunu hesaplayarak siparişimi vermiştim. İş yerime istemedim bu yüzden. Müthiş ki, o kargo bugün dağıtıma çıktı ve evet, evde yoktum. Kargocu bey aradı beni, evde yoksunuz galiba ben şubeye götürüyorum dedi. Ben de dedim ki, işten geç çıkıyorum şubeye yetişemem, rica etsem herhangi bir komşumuza bırakabilir misiniz, tüüüm sevecenliğim ile. Kargocu bey de dedi ki "ablöö ablöö gapat gontürüm bitiyo" ve telefonu yüzüme kapattı. Son derece sakin kaldım, izin alıp erken çıkayım işten bugün dedim güzel güzel. Gittim, izin aldım. Milyon tane iş içinden, bir ayda alabileceğim tek izin hakkımı bugün kullanmış oldum. Mesaj geldi bana, kargonuzu saat 5'ten sonra teslim alabilirsiniz diye. Emin olmak için şubeyi aradım, kaçta geliyor bizim o tarafın dağıtım arabası dedim. 5.30 dediler. Kesin mi ? Kesin. Ayarladım kendimi, işimden çıktım, kargo şubesine gitmek için üç araç değiştirdim ve 5.32'de şubeye ulaştım. Dedim benim kargom var, kadın o araç daha gelmez dedi. Kaçta gelir, dedim. 6 dedi. Kadına dedim ki, bakın kesin mi ? Kesin değilse evim çok ters, gideceğim. Ohoo 6'ya kalmaz bile dedi bana. Tamam, yarım saat oyalanırım. Gittim o yorgunlukla etrafta salak salak dolandım. Yarım saat oyalandım. 6.15 gibi tekrar şubeye gittim, geçen konuşma :

Ben: Merhaba, araç geldi mi ?

Görevli kadın: Yok canım (?) daha gelmedi, senin yaş kaç ?

Ben: 18'den büyüğüm neden sordunuz ?

Görevli kadın: hmm ay küçük duruyorsun da canım biz küçüklere teslimat yapmıyoruz. (gizlinot: canım mı wtf)

Ben: araç 6'da gelir demiştiniz, gelecek mi ?

Görevli: ayy ahmet abi x tarafı gelecek mi ?

Ahmet abisi: yok o gelmez daha 7.30'a kadar.

Ben: kaç kaç ? Siz bana kesin gelir dediniz, ben o kadar saat bekledim, işten erken çıktım, oyalandım. 

Görevli: ay ne bileyim canım ben gidersin sandım beklemişsin ehe ehe ehe

Tabi o son gülüşten sonra çileden çıktım. En son gişeden öbür tarafa uçacaktım. Peki canım (!) bacım, sorarım sana, sen manyak mısın ? Niye insanlara yanlış bilgi verip bekletiyorsun. Neymiş, giderim sanmış. Böyle bir rahatlık var mı ya ? O kadar sinir oldum ki. Dağıtımcısı yüzünüze göntürüm bitiyor der, telefonu kapatır. Çalışanı yanlış bilgilendirir, gevşek gevşek, sanki karşısında askerlik arkadaşı varmış gibi konuşur. Bu firma nasıl hala batmadı ya ? 

Almadım kargoyu da, dönsün geri. Bir daha sipariş veririm iş yerime, bu ne rezillik allah aşkına ! Ehe ehe diyor bana ehe ehe.

19 eylül 22:34


281. Salı günü beşer dakika aralıklarla iki online alışveriş yaptım, ikisi de yurtiçi kargo ile gelecek, çarşamba kargonuz yola çıktı, perşembe kapınızda olacak diye mail geldi. Tamam çok güzel. Sabah Saat sekizde aldım çekirdeğimi balkonda kargo aracını bekliyorum, iki saat sonra aracı görmemle kapıya Koştum, ve inanır mısınız zile bastılar! Kargom geldi, kuryeyi ilk defa kendi gözlerimle gördüm, daha önce hayatımda hiç yurtiçi kargo kuryesi görmemiştim. Ama sadece bir kargom gelmişti, dedim benim bir tane daha vardı. Dedi ki o sabah listesinde yok, öğleden sonra gelecek. Gelmedi. Saat altıya kadar balkonda bekledim. Gelmedi. Şubeyi aradım, kargonuz şubede dediler. Gittim aldım. Ben balkonda beklerken caddeden çekilen fotoğrafım ektedir.

ilgili medya:
1
14 eylül 14:01 14 eylül 14:04

280. beni bugün evde buldular. şoklardan şok beğendim.

14 eylül 13:07

279. Başlığı görünce yine sinirlendim. Uzak mesafedeki eski sevgilime sürpriz olsun diye hediye almıştım, sabah sabah bir heyecanla gittim kargoya. Kadına dedim ki hediye yollamak istiyorum. Meğer sevgilim de buradan sürekli kargo alıp gönderdiği için numarası kayıtlıymış. Hemen kargodan çıkar çıkmaz mesaj atmışlar çocuğa işte şu şehirden kargonuz yola çıkmıştır diye. Çocuk mesajın sesine uyanmış daha ben eve dönmeden beni aradı ne oluyor diye. Mecbur açıklamak zorunda kalmıştım. Hediye, sürpriz kısmının neyini anlamadınız gerçekten? Bu da böyle aklıma geldikçe sinirlendiğim bir anımdır 

14 eylül 10:46

278. Sizin tarafa getirebilecek elemanımız yok diye aradılar.

Gelemem deyince de eleman yetersizliğimız var yapacak bişey yok geri gider cevabını aldım.Tıpış tıpış birine aldırdım,hemen de vermişler.

14 eylül 09:33


277. Dün ilk defa beni evde bulmuş kargodur. Yarın gidip kurşun döktüreceğim.

14 eylül 02:10

276. Evde bulamadık bahaneleri banada uğradı. Her zaman babamın iş yerine yollatırdım kargolarımı, bu sefer eve gelsin dedim ama demez olaydım. 3 iş gününde gelip şubeden alabilirsiniz diye mesaj attılar birde sağolsunlar. Mesai saatleri dışında geldi mesaj, yoksa anında arayıp hesap sormasını bilirdim ancak yarına kaldı

14 eylül 00:36

275. Şu zamana kadar onlarca hatta belki de yüzlerce kargom yurt içi kargo ile geldi ve hiçbirisinde sorun yaşamadım. Evde olmadığımda sorun çıkarmadan anneme verdiler tam dedikleri tarihte geldi vb. ama ubs ile çok sorun yaşadım o ayrı (gizlinot: Bu yazı yurt içi kargonun yerine yazılacak şey değil ama yine de yazayım dedim.)

7 eylül 15:35 7 eylül 15:37