sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (295)
 • medya (4)

295. Eskiden favori yalanları "evde bulamadık"tı. Tabi bu yalan patlayınca şimdi yenisine ihtiyaç duydular.

"Adres sorunu nedeniyle kargonuz ulaştırılamamıştır."

Farkli kargo şirketleriyle çalışan firmalardan alışveriş yapıyorum. Mng, sürat, aras... adresi bulamayan nedense hep yurtiçi.

Müşteriyi şubeye yollatmasıyla ünlü kargo firmasıdır. Parayı alıp hizmeti müşterinin kendisine yığar.

9 nisan 11:37

294. Evimin 400 metre ötesinden kargoyu 2 günde getiremiyorlar, üzerine adresinizde sizi bulamadık mesajı atıyorlar. Üstelik bu her seferinde oluyor. Her seferinde şikayetimi oluşturuyorum ama sorun çözülmüyor. Bugünden itibaren sadece bu kargo firmasıyla çalışan hiçbir online alışveriş sitesinden -recete.com da dahil- alışveriş yapmama sözü veriyorum kendime.

29 mart 11:11

293. şimdiye kadar kargonun ulaşım konusunda bir problem yaşamadım ama biraz ağır çalışıyorlar.

sabahın köründe şubeye ulaşan kargomu dağıtıma çıkarmıyorlar bir türlü. sonraki iş gününe sarkıtıyorlar. adrese göre desem oysaki sadece iki sokak aramız var şube ile. sırf bu yüzden iki kez şubeye kendim teslim almaya gittim.

bunlardan birisinin teslimatı aynı şehirde gerçekleşiyor, ilçeler farklı sadece. 

27 mart 10:13

292. sabah sabah sinir krizi geçirmeme sebep olan kargo şirketi. dolap uygulamasından takı sipariş etmiştim. gayet de şu an oturduğum evin adresini, en ince detayına kadar yazmışım. buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. neyse sabah 5-6 kere aynı numaradan aranarak uyandırıldım, ben de saf saf zannediyorum ki kargodan aradılar herhalde şubeye yönlendirecekler ben uyuyorum kapıyı duymadım vs. olaya bak, 4 yıl önce kaldığım yurttan arıyorlar. her ne hikmetse sıçtığımın yurtiçi kargosu, kargomu 4 yıl önce kaldığım yurda bırakmış... hayır yani, uyku sersemi saflığıma da geldi yanlışlık olmuştur başkasıyla karıştırıyorsunuzdur falan deyip kapattım. dolap'tan bir daha baktım gayet de kendi ev adresim yazıyor. başka adres kayıtlı bile değil. geri aradım yurdu böyle böyle dedim, yok bu sana, numaran yazıyor üstünde falan dediler. aradım yurtiçi kargoyu, bana diyor ki sistemde kayıtlı diğer adreslerinizden biriyle eşleşmiştir o yüzden yani sistem hatası :d dedim e kardeşim biz o zaman hiç kasmayalım adres madres girmekle kargoya, siz nasılsa kafanıza göre istediğiniz yere bırakıyorsunuz yani. ne anlamı var ki, gerçekten. sen kargonun üzerinde yazan adrese göndermeyi akıl edemeyecek kadar aptalsan ben de bir daha sizin götü boklu kargo şirketinizle çalışmam. saçmalığa bakar mısınız ya, şimdi yurda gidip kargomu almak zorundayım. ellerim kırılsaydı da sipariş etmeseydim falan boyutuna geldi şu an işler dkjfdj.

22 mart 12:45 22 mart 13:54

291. Ciddiyetsiz çalışanları var.Adam kargomu bakkala teslim etmiş -kimse ona öyle yap demedi- bende saf saf şubeye gittim kargomu alayım diye adam demez mi kargonuz teslim edilmiş dedim ne zaman ? dağıtımı yapan adamı aradılar bakkala bıraktım diyo. kardeşim kim dedi sana diyorum bi daha git gel olmasın diye bıraktım diyo. hayır bilgiyi kendine niye saklıyorsun bari ara söyle yani,çıldırdım! Sen benim kargomu nasıl tanımadığım insanlara teslim ediyorsun?Mümkünse hiç işim düşmesin istiyorum ama düşüyor çok geriyorlar beni.

11 mart 20:12

290. Bulunduğum ilçeye bazı günler dağıtım yaptıkları rivayet ediliyor. İflah olmaz bir insan olarak trendyoldan alışveriş yaptım hızlı kargo. Kargo istanbuldan taa buraya 1 günde geldi. 6 gündür şubede ara ara bulunduğum ilçeye dağıtıma diye çıkarıp ki bu bugün 3. Kez oldu, geri götürüldü. Pavlos’un iti gibi tüm aile evde kargo yolu bekliyoruz.Gergin bekleyiş sürerken trendyolu aradım bugün ve eşsiz zeka parıltılarıyla müşteri hizmetleri temsilcisi dedi ki “ama bu kargoyla sizin aranızda” hımm peki o zaman neden kargo seçemiyorum canımıniçi? Peki o zaman neden bir dünya kargo parası ödüyoruz bu gelemeyen kargolara?peki o zaman canımıniçi ben aramışım muhatap bulamadığım için sana başvurmuşum ama bu seni yine de ilgilendirmiyorsa koskoca bir firma olarak birlikte çalıştığın işbirliği yaptığın kargo firmasına dur diyemeyip bana kendin hallet diyeceksen orada neyin ekmeğini yiyorsun? Gerçekten çok tuhaf ama en çok kendime kızıyorum, neden hala trendyol anlatsana biraz ha neden canım kendim?!

11 mart 19:54

289. Çalışanlarına acilen eğitim vermesi gereken kargo şirketi. Az önce 150-200 kişilik bir whatsapp grubuna alındım. Herkesin ortak noktası Sakarya Üniversitesinde dişi birey olmaları hsjsj.  Aa tesadüfe bakın ki grubu kuran yurtiçi çalışanı. Hayır yani gerçekten çalışanlarınıza eğitim veremiyorsanız bu işi acilen bırakın. Kargomuzu taşıması için iletişim bilgilerimizi verdiğimiz şirketin çalışanı kargoyu dağıtırken gözüne kestirdiği herkesi gruba almış, şaka gibi. Gerçekten eğitilmezsiniz ya. 

edit: şikayette bulunmuştum anlattığım olay hakkında, geri dönüş aldım süslüler. bahsi geçen çalışan hakkında benden başka bir sürü daha şikayet gelmiş, işine son vermişler çoktan.

27 şubat 22:41 5 mart 12:30

288. Çalışanların birbirini koruduğu kargo şirketi. Evdeyken dahi gün içinde kapımın çaldığını duymuyorum adresinizde size ulaşamadık diye mesaj geliyor. Kargoyu almaya şubeye gittiğimde evde olduğumu zilin çalmadığını söylüyorum görevli her seferinde kargo görevlisini savunuyor gelmiş kapınıza diye. Valla gelmiyorlar ben bir kez kapımdan kargomu almadım hep şubeye gittim. Alışveriş yaparken yurtiçi kargonun getirdiğini görünce vazgeçiyorum artık

8 şubat 03:03 8 şubat 21:02

287. Nefret ediyorum sözlük. Ben hayatımda bu kadar bağnaz, özverisiz çalışan ve yalanı meşrulaştıran başka bir firma daha görmedim kargo alanında.

Daha önce defalarca evde olduğum halde o meşhur 'geldik bulamadık.' notunu bıraktılar. Kaç defa aradım, en son şikayet edince genel merkezlerinden arandım ve özür dileyip şikayetimi geri çekmemi rica ettiler. Belki fazla gelecek size ama çekmedim süslüler. Bir iki defa olan bir şey değil, 9-10 defa yaşadım bunu ve artık tak etmişti. Bu kargo firmasıyla çalışan firmalardan alışveriş bile yapmamaya özen gösteriyordum ta ki geçtiğimiz günlere kadar.

Karaca'nın malum indiriminden alışveriş yaptım ve bazı ürünlerin kargoyla geleceğini öğrendim. Bilin bakalım hangi kargo firmasıyla çalışıyorlar...

Bugün orta boy bir koli geldi tesadüfen camdan bakarken gördüm ki, kurye arkadaş benim koliyi yere attı araçtan. Sonra eve çıkardı. Koli sırılsıklam olmuş hatta erimişti süslüler. Şok oldum sanki koliyi hortumla yıkamışlar o derece. Bir sinir aldım koliyi açtım adamın yanında. Koliyi attığınızı gördüm dedim. Aldığım tabakların birkaçı kırılmıştı.

Yani demem o ki süslüler, yurtiçi kargo pişmanlıktır.

7 şubat 21:56 7 şubat 22:05

286. işyerine tıkır tıkır teslimat yaparken eve bir türlü teşrif ettiremediğim kargo şirketi. en son beni 3 gün bekletip alıcı evinde bulunamadı diye not düşülmesinden sonra genel müdürlüğe şubeyi şikayet etmiştim. müşteri temsilcileri ilgilendiler baya geri döndüler hemen. ertesi gün paketimi alabilmiştim sonra tekrar arayıp teyit ettiler durumu. iyi oldu ama alışverişten soğuttular beni. birsey almadan kırk kere düşünüyorum artık. 

7 şubat 19:10