sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • medya (1)

  51. Yurtta üçüncü senesini geçirecek biri olarak diğer süslülere katılıyorum: Az eşya götürün. Ben valizlere, poşetlere, kartonlara sığamıyordum. Ben kyk’da kalmadığım için ona göre yazacağım.

  -Bence yanınıza  masa aynası alabilirsiniz ya da okuyacağınız şehirden temin edebilirsiniz çünkü bazen aynaya bakmak için sıra size gelmeyebilir, özellikle sabahları :)

  - Burdaki bazı süslülerin de söylediği gibi, uyku bandı benim canım ciğerim olmuştu. Siz uyumak isterken diğer oda arkadaşınız ders çalışıyor olabilir uyku bandı ışığı biraz keserek uyumanızı kolaylaştırıyor. 

  -Ben kirli kıyafetlerim için oyuncak sepeti almıştım .d naylon, silindir şeklinde, içi görünmeyen ve katlanabilen bir şeydi. Fiyat olarak uygundu. Askı satan hurç satan yerlerden bulabilirsiniz.(Adlarını tam bilmiyorum ne deniyor) 

  Benim aklıma gelen bunlardı, süslülerimiz diğer şeyleri söylemiş zaten. 

  Ha bir de, kızlar ne olur hemen kaynaşmayın odadakilerle, yüz göz olmayın hemen öyle. Ben hata yaptım, tecrübeli biri olarak söylüyorum sonra iş sizin giydiğiniz kıyafete karışmaya kadar gidebiliyor, tecrübeyle sabittir 

  21 ağustos 2018 17:22

  50. evden kocaman kettle götürmek istemeyenler için tavsiye vermeye geldim. bir milyoncularda satılan uyduruk ısıtıcılardan almayın. elektrik kaçağı riski çok fazla aman dikkat edin. ankara'ya geldiğim ilk sene kahve bağımlılığımdan dolayı bundan almıştım 3 senedir kullanıyorum hala bozulmadı. tek kupalık su ısıtacak bir ölçüsü var ( yaklaşık 250 300 ml). hem su ısıtıp hem türk kahvesi yapabiliyorsunuz. ama süt ısıtmayın. ben denemiştim sonuçları kötü oldu skjdfk.

  bazen bim şok veya a101 getiriyor 20 tl gibi bir fiyatı oluyor. takip edebilirsiniz.

  edit: link veremedim bir türlü, sinbo kahve makinesi 2928 yazdığınızda görebilirsiniz.

  21 ağustos 2018 17:00 21 ağustos 2018 17:03

  49. Devlet yurdunda kalacak süslüler; ilk gidişinizde bavulunuza bir su ısıtıcı saklayın mutlaka. O hengamede kalabalıkta bakamıyorlar ama daha sonra girişlerde her soktuğunuz poşeti didik didik arıyorlar..

  Bir de ihtiyaçlarınız varsa alışveriş yaparak gitmeyin, gittiğiniz şehirden alın eksiklerinizi. Ben mahrumiyet bölgesine gidecekmişim gibi her şeyi evden götürüp 6 valizle falan gitmiştim sjdsj Boşuna yük oldu hep..

  21 ağustos 2018 05:41

  48. Temel ihtiyaçların hepsi yazılmış zaten, bana bir tek bunu yazmak kalıyor: iskambil destesi. 

  21 ağustos 2018 00:41

  47. Bol iç çamaşırı, kanguru, üçlü priz, terlik, iğne-iplik, iç çamaşırlarını koymak için küçük boy hurç, bavulda yer tasarrufu için vakumlu hurç.

  Ayrıca özel günlerde gece yoğun kanaması olanlar için yatak koruyucu önemli. Yurt vermiyorsa siz alırsanız iyi olur. nevresiminizden hariç bir tane daha çarşaf götürüp regl döneminde çarşafınızın üstüne onu serip kirlenince direkt kaldırıp yıkayabilirsiniz. Pratik oluyor.

  21 ağustos 2018 00:36 21 ağustos 2018 00:41

  46. ben üniversiteye 2006 girişliyim o senelerde gideceğim şehirle yaşadığım şehir arasında fiyatlar ve ürünlerin kolayca bulunabilmesi açısından çok fark vardı o yüzden birçok şeyi evden götürmüştüm. eve çıktığım sene ise annem mutfak eşyaları için ufak bir koli yapmıştı. ama şimdi marketler çok yaygın o yüzden bu tarz alışverişlerinizi gideceğiniz şehirlerde yapın. valizinizde sadece sürekli kullandığınız eşyalar olsun. ya da evde fazla olan örneğin üçlü priz gibi tekrar orada almanın mantıksız olacağı şeyler. bunun dışında kendi dolabınızdan askılarınızı götürebilirsiniz. askı hem yer açısından kurtarıcıdır hem de dolabı daha düzenli tutmanızı sağlar. eşyalarınız dışında yastık kılıfı, nevresim, çarşaf, havlu gibi eşyaları da evden götürebilirsiniz. çok yer kaplamayan ama tek tek alınca tutarı fazla olan şeyler. hem de ailenizin evinde yedeği olan şeyler.

  sıvı sabun, şampuan, saç kremi, lif, banyo sabunu ya da duş jeli , tuvalet kağıdı, ıslak mendil vb şeyler fazla yük olduğu için üniversite şehrinde almanızın mantıklı olduğu şeyler. çamaşır makinesi için deterjan ve yumuşatıcı ( bu kaldığınız yerin şartlarına göre değişiyor. bazı yerler yıkama ücretine deterjanı dahil ederken bazı yerler ise makine kullanımı için ücret alıp deterjanı sizin bulundurmanızı bekliyor) , terlik( banyo ve normal kullanım için ayrı ayrı), ışığa hassasiyetiniz varsa göz bandı, ses için kulak tıkacı, bardak ( su için ayrı kahve vb şeyler için ayrı olabilir) 1'er adet tabak, kaşık( çay ve yemek) çatal ve bıçak bunları evden de getirebilirsiniz. iğne, iplik, makas.

  yerleştiğiniz şehirde ufacık bir odanız bile olsa orası artık eviniz oluyor. evin ihtiyacını sizin tüketim alışkanlığınız belirlemekle birlikte bunlar temel şeyler. zaten zamanla listeleri kafanızda belirliyorsunuz. üniversite güzel bir tecrübe herkese başarılar dilerim.

  21 ağustos 2018 00:16

  45. kesinlikle üçlü priz

  20 ağustos 2018 21:26

  44. ilk gün için dolap kilidi, bavul kilidiniz yoksa bavul kilidi. daha sonra rahat terlik, ıslak mendil, tek kullanımlık dahi olsa tuvalet kağıdı, el sabunu, belki tekli sarı bez. ilk 1-2 gün için kuruyemiş gibi taşıması kolay bozulmayacak acil durum gıdaları. kettle tabak kupa çatal kaşık. çevreyi tanımıyorsanız ilk günlerden bunlarla uğraşmak sizi boş yere uğraştırır ve zaten evinizde olan ürünler boşa para saçmamış olursunuz. yanınıza alacağınız giysiler hakkında ise kolay kombin yapılabilecek olanlardan yana kullanmanızı tavsiye ederim. kendinize bir tarz oluşturmalısınız temel parçaları yanınıza alırsanız rahat edersiniz.

  20 ağustos 2018 19:36

  43. Türk kahvesi için fincan

  20 ağustos 2018 11:45

  42. Banyo için:

  Bornoz, 

  Havlular, 

  Bakım malzemeleri vs.

  Terlik

  Kirli çamaşırlar için sepet vs

  Deterjan, yumuşatıcı, çamaşır suyu.

  BEN 3 kişilik kaldığım dönemde tuvalet örtüsü falan da almıştım, odadaki herkese kullanmayı zorunlu hale getirmiştim

  Makyaj ıvır zıvırları koymak için kutu

  Elektronik aletler için kutu

  Boş şampuan şişesi, mümkünse iyice temizlenmiş kokusu vs gitmiş, yurda yerleşmeye nerdeyse 1 ay var şimdiden boşaltıp temizlerseniz iyi olur, niye diye sormayın, arama vs yapılırsa hayat kurtarıyor. Jdjdjsjs

  Oda: 2-3 tane nevresim, 

  Yatak örtüsü

  Yatağın altı için onlarca kutu, oda ne kadar büyük olursa olsub tek kişi kalsanız dahi siğmiyor eşyalar, düzenli olunca biraz anlaşılır hale geliyor

  Kutuların üzerine yazmak için sticker

  Acil ihtiyaç olacak şeyler kutusu( öksürük surubu, aspirin, ağrı kesici, sıcak şu torbası, ısıtıcı bant, yara bandı)

  İğne, iplik, düğme, tüy toplayıcı

  Dolap için düzenleyiciler

  Çoklu priz

  Tabak, çatal, kupa, bardak,cam şu şişesi.

  Ben uyuyamıyordum kendi yastığımı götürdüm

  Pike 

  Klima yoktu bizim yurtta erkek arkadaşım bana vantilatör almıştı, her gün teşekkür etmiştim yaz mevsiminde

  Kahve makinesi, şu 160tllik küçüklerden, sınav dönemi anlayacaksınız.

  Kulak tıpacı, göz bandı.

  Dolap ve yatak için kilit hatta zincir jsjshhs

  Temizlik eşyaları, ben yatağımı dolabımı herkesin sildiği şeyle sildirmiyordum, kendim siliyordum.

  Dezenfektan

  Oda terliği

  Ve yine bir şeyler saklamak için canlı çiçek. 

  20 ağustos 2018 11:19 7 aralık 2018 10:59