3.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • oylar (3)
  • medya (1)

53. Yves rocher kart aldığımda bana bu seriden birkaç ürün hediye edilmişti, aklımda kalanlar jel formdaki yüz temizleyicisi ve nemlendirici kremi. Adı hydra olsa da ben kuru ciltlerin çok yeterli bulacağını düşünmüyorum, ancak yağlı ve karma ciltli süslüler beğenebilir. Yüz temizleme jeli gayet hafif bir ürün olsa da yağ bazlı olmadığı için kuru cildi bir tık gerebiliyor. Nemlendiricisi de güzel ancak çok yoğun nemlendirme sağlamıyor, daha hafif ve günlük bir ürün. 

22 nisan 16:06

52. Bu seriden kalan hatıraları hala kırmızı ve biraz çukur şekilde yüzümde taşıyorum. Yıkama jeli, toniği, nemlendiricisi, göz kremini aynı anda almıştım. Bu seriden sonra önlenemez bir şekilde akne oluşumu başladı cildimde. Çok fazla doktora gittim dışarıdan kremlerle antibiyotiklerle geçirmek için uğraştık ama olmadı. En son roaccutane kullanmak sorunda kaldım tam 9 ay. Şimdi nemlendiricimi çok dikkatli seçiyorum doktorun verdiği dışında birşey kullanmıyorum.

edit: neden eksilediğinizi anlayamadım gerçekten

27 mart 10:03 27 mart 14:17

51. Bir yves rocher alışverişimde yüz temizleme jeli kampanyalıydı ve aldım. Ancak ne zaman kullansam ertesi akşamında alnımda ağrılı bir kızarıklık çıktı uç verip sivilceye dönüşmesi 1-2 gün sürdü. Ne zaman kullansam bu sorunla karşılaştım. Çoğunluk memnunmuş anlamadım :/ lakin nemlendiricisine indirimde şans vermeyi düşünüyorum. 

26 mart 17:47 21 nisan 23:23


50. benim nemlendirici arayışımı sonlandırmış seridir. birgün maddi çöküşteyken nemlendirici almam gerekiyordu. yves rocher a girdim ve hem nem serumunu hem 24 saat nemlendirici kremini aldım ve çıktım. cildim iyi nemlenmezse kabuk kabuk dökülür, cildime nemlendirici uymazsa da aynı gün 4-5 sivilce çıkarır. bu ürünleri kullanmaya başladıktan sonra 1 tane sivilce çıkarmadım. bu sebepten nem serumunda 3.kutuyu aldım, kremde ise 2.

nem serumunu cildime sürdükten sonra resmen yüzüme su enjekte ediyormuşum gibi bir his veriyor ve ohh! diyorum. nem serumu emildikten sonra kremi sürüyorum ve bütün gün cildim ışıl ışıl nemli nemli geziyorum.

26 mart 10:26

49. Etkisiz elemanlar. Kullansanız da kullanmasanız da sonuç aynıdır.Genelde indirimde oldukları için bir gaz alırsınız ama hep dediğim gibi (gbkz: ucuz alacak kadar zengin olma). 

25 mart 22:18 ed.28 mart 10:16

48. serinin göz kremi favorim. çok güzel nemlendirip çabuk emiliyor. makyaj altına uygulamak için ideal. fitil fitil soyulmuyor. göz çevrem kışın çok kuruyunca daha yoğun uyguluyorum. jel yapıda olduğu için ağırlık yapmıyor.

25 mart 15:45

47. Yüz yıkama jelini bir alışverişimde hediye olarak vermişlerdi. İlk kullandığım dönem sevmediğimi düşünüp ara vermiştim sonra tekrar kullanınca çok beğendim. Cildi kurutmuyor. Makyajımı iyice temizledikten sonra yüzümü yıkarsam artıkları temizlemede başarılı diyebilirim. Ama makyajı düzgün çıkarmazsam temizlemesini başarılı bulmuyorum. yeniden almayı düşünüyorum çünkü cildimi rahatsız etmedi kullandığım dönemde. Bunu beğendiğim için aynı serinin nemlendiricisini de denedim. Ama cildime hiç iyi gelmedi. Ne zaman kullansam yüzümde sivilce çıktı. Yves rocher’ye gidip bu durumu söylediğimde elimde ürünü ısıtıp yüzüme bastırarak uygulamamı tavsiye ettiler. Ancak o yöntemle de sivilce çıkmaya devam etti ben de kullanmayı bıraktım.

25 mart 14:26


2

46. Serinin üç ürünü vardı bende, 6,7 ay oldu sanırım hepsini bitireli.

Temizleme Jeli: Cildimi hiç kurutmuyor, bu yönden cidden kuru ciltliler için güzel olabilir diye düşünüyorum. Ama pek bir temizleme etkisi göremedim kendisinden, iyi temizleyemiyor. Bu yüzden bol bol kullanıp bitirdim. Makyaj temizlemek haricinde kullanılırsa da eh işte olmasa da olur dedirten bir ürün.

Tonik: gene cildi kurutmuyor, ama beş para etmez bir tonik bence. Sadece nemlendirici su içeriyor gibi, başka bir işlevi yok. Temizlemiyor, pamukta yalnızca belli belirsiz kirli bir görüntü bırakıyor. Etude House'un sevmediğim toniği bile pamukta daha fazla şey görmeme sebep oluyordu. Ve yapışkanlık hissi var. Yani fiyatını hak etmiyor. Bunun yerine hafif kurutan ama 'işlevi' olan bir tonik kullanıp nemlendirici essence ile dengelerim. Ben de sivilce yapmadı.

Nemlendirici: Bak işte bunu beğendim. çok hızlı diyemesemde iyi emiliyor. Ama kışın normal cildim için bile yetersiz kaldı, kuru ciltlilere tavsiye etmiyorum bu yüzden. Belki normalden kuruya dönükler için yazın iyi olabilir. Ayrıca Kışın yağlı ciltler için de uygun olabileceğini düşünüyorum, zaten birkaç yorum vardı bununla ilgili. Ben bu nemlendiriciyi ilkbahar-yaz zamanları kullandım. Ağır hissettirmedi, yapış yapış bir his bırakmadı. Sivilce de yapmadı. Elimde daha iyi bir alternatif var tekrar almam ama, eğer kampanyada falan denk gelirseniz şans verebilirsiniz bu nemlendiriciye.

24 mart 16:00 24 mart 16:05

45. Yves rocher de belli bir miktar alışveriş üzerine yüz yıkama jeli hediye verilmişti o şekilde deneyimleme imkanı buldum. Cildimde herhangi bir alerji, sivilcelenme vs sorunu yaşamadım. Ciltte kuru bir his bırakmıyordu fena değildi

24 mart 15:31

44. yüz temizleme jeli ve nemlendiricisine sahiptim, ne zaman kullansam ağrılı sivilceler çıkardığımı farkettiğimde çekmecemin son kullanma tarihi geçince atılacaklar kısmında yerini aldı. 

24 mart 15:18