3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • oylar (6)
  • medya (1)

81. 48 saat nemlendirme vaatli normalden kuruya giden ciltler için olan nemlendiricisini 1 haftadır kullanıyorum. Nemlendirmesini beğendim,kokusu güzel ama içinde biraz fazla parfüm var bence. Sürdükten sonra yapış yapış oluyor biraz daha sonrasında bu his geçiyor. Yalnız alnımdaki sivilcelerin sebebi bu krem mi yoksa yediklerim mi onu çözemedim. Net bir sonuca vardığımda burayı editleyeceğim

8 kasım 17:11

80. Tonigini dun bitirdim. Kokusuna bayildim ancak bir daha almam. Yuzde bence yapis yapis bir his birakiyor cilde cok yarari oldugunu dusunmuyorum. Ayni seriden peeling de var elimde daha acmadim bile korkudan.

5 kasım 14:02

4

79. daha önce hafif yeşilimsi olan ambalajdaki serinin yüz yıkama jeli ve yoğun cilt kremini kullanmıl, oldukça memnun kalmıştım. bu sebeple bitince koşa koşa gidip yüz yıkama jeli, tonik etkili miselar su, yoğun yüz kremi ve göz çevresi kremini aldım. bu aldıklarım koyu mavi ambalajı olan yeni üretim ürünler.

hatta aldığımda annemin içinde az kalan jel formundaki yüz kremini de bana vermesiyle onu da tecrübe etmiş oldum, hepsini tek tek yazıyorum:

- hydra vegetal yüz yıkama jeli: ben pompalı ambalajda olan büyük boyunu aldım, daha önce aldığımda bu boydaydı ve yaklaşık 6 ay(yani son kullanma tarihi bitene kadar) idare etmişti. yeni ambalajı açalı henüz 2 ay olmasına rağmen yarılandı bile. ya da ben artık eskisi kadar memnun olmadığım için bahane üretiyorum sjhgds. ürüne gelirsek; eski formüle göre biraz daha kurutuyor. artık kuru ciltlilerden çok normal cilt tipine daha uygun bir hale gelmiş ürün. bir daha alacağımı zannetmiyorum. özellikle günde 2 kez kullanırsam ciddi anlamda kurutuyor. güncel fiyatı 54.90₺. ben aldığım 4 ürünü de doğum günü kampanyasıyla aldığım için oldukça uygun fiyata gelmişti.

-hydra vegetal tonik etkili temizleme suyu: ilk hydra vegetal aldığımda ne kadar aldırmaya çalışsalar da almamıştım nedense bana tonik biraz gereksiz geliyordu. cildimde soyulma ve gerilme dışında gözenek, siyah nokta yağlılık problemi yoktu. ama indirime gelince yüz yıkama jeliyle aynı boyda olanını aldım. memnun kaldım mı, bilmiyorum. sadece gece yatarken yüzümü jelle yıkadıktan sonra bunu uyguluyorum. çok arındırıyor mu, hayır. kurutuyor mu, maalesef evet. güncel fiyatını sitesinden bulamadım, alalı 2 ay oluyor ve indirimde aldığım için fiyatını hatırlamıyorum inanın. ama küçük boyu 32,90₺ görünüyor.

- hydra vegeta göz çevresi kremi: ilk başta göz çevresi kremi kullanmamıştım ama kaz ayaklarım iyice belirginleşince almaya karar verdim. maalesef hiç ama hiçbir nemlendirme etkisini göremiyorum. göz çevrem yine kuru yine kuru. normal bir kremden farkı sadece gözleri yakmıyor olması. bu arada denediğim ilk göz çevresi kremi olduğu için herhangi bir karşılaştırma yapamıyorum. 2 aydır kullanıyorum; paketi küçük ve günde 2 kez kullanmama rağmen henüz yarıda. seriden genel anlamda memnun kalmamakla birlikte bu anlamda takdirimi kazandılar. bereketli ürünler yani.

- hydra vegetal 48h yoğun krem: aldığım ilk serideki yoğun gündüz kremine hayran olmuştum. o kadar kuru cildime bir bezelye tanesi gün boyu yetiyordu. üstelik bitmesi 6 ayımı almıştı. yeni seride gündüz ve gece kremi ayrımı yok. 48 saat nemlendirici bir krem yapmışlar. ancak kremin nemlendirmesi oldukça yetersiz. eskiden kullandığımın yaklaşık 3 katı kadar krem kullanmam gerekiyor. ve etkisi de şöyle; kuru saçlıysanız bazı kremlerin saçınızı nemlendirmeyip yağlandırdığını fark edebilirsiniz. bunun gibi düşünün. çok kullanmamdan kaynaklanıyor da olabilir. genel anlamda seri daha normal ciltlilere hitap eder bir hale gelmiş gibi.

-hydra vegetal 48h jel krem: oldukça bereketsiz ve kardeşi olan yoğun kremden daha az nemlendiren, cildi parlatan ama nem kazandırmayan ve cilt tarafından bir türlü emilemeyen tuhaf bir ürün kendisi. annemden denemiştim, son kullanmasının geçmediğine eminim. bir daha almayacağım.

özetle; yves rocher genelde elimin gittiği, sevdiğim bir marka. ürünleri über kaliteli olmasa da genel olarak memnun kalırım o yüzden direkt markaya yüklenmek istemiyorum ama; son ürettikleri yeni ambalajlı hydra vegetal serisi benim için memnun kalmadığım ve harcadığım paraya acıdığım bir seri oldu. doğum günü 4 al 2 öde kampanyası ile almıştım ama etiket fiyatıyla alınırsa çok pahalı oluyor ve keisnlikle f/p ürünü değil hiçbiri.

bir ikincisi; geçtiğimiz ayın başından bu yana 4 adet sivilce çıkardım, yanak bölgemdeki gözeneklerim de gözle görülür şekilde büyüdü. bu olay yoğun kremi kullanmamla aynı tarihe denk geliyor ama; aynı zamanda diyetim bittiği ve canımın istediğini yiyebildiğim için biraz abur cubur yediğim bir zaman dilimiydi. bir müddet abur cuburu kesip aynı ürünlerle devam edip bir de öyle kontrol edeceğim. yine de aklınızda olsun, gözenek probleminiz varsa başka ürünler de denenebilir.

şu anda yana yakıla kuru ciltlere uyumlu temizleme ve nemlendirme ürünü arıyorum bakalım hayırlısı.

5 kasım 11:13


78. nemlendiricisi kış için adeta bir mucize. bir nemlendiriciden beklediğiniz bütün özellikleri fazlasıyla karşılıyor. ancak serinin yüz yıkama jeli başarılı dğil malesef.

5 ekim 19:16

77. acaba peelingini kullanıp da memnun olan var mı diye beni düşündüren bir seridir kendisi. peeling yüzümde ne zaman kullansam sivilcelenmelere neden oldu ve onca para vermeme rağmen iki kere falan kullandım öylece duruyor acıdım verdiğim paraya. elimde tester olarak 7 8 tane nemlendiricisinden var bu serinin ama yine aynı şey olur diye korkudan onu da kullanamıyorum ama kafam rahat bir zamanda deneyeceğim onları da şimdi hiç sivilce çıkarmaya müsait değilim vallahi.

5 ekim 19:08

4

76. 48 saat etkili nemlendiricisi dermatitli, aşırı hassas ve kurak toprak gibi kuru cildime ilaç gibi gelen seri. Bugüne kadar doktor reçetesiyle medikal ilaçlar, soğuk sıkım doğal yağlar, dermalogica vb. cilt bakımında en iddialı ve pahalı markaların ürünlerini denemiş olsam da etkileri hep geçici oldu, maksimum bir ay sonra sorunlar tekrar kendini gösteriyordu. ürünleri kullanmaya devam etsem de cildimdeki kuruluğu filan yatıştırmıyordu. Bu kremin 4. Kutusunu aldım, o derece memnunum. 

3 eylül 15:47

75. Kuru ciltler için olan bir seri. Yüz temizleyicisini bir alışverişimde hediye etmişlerdi. Ben baya beğendim. Hem güzel temizliyor hem de kurutmuyor. Temiz içerikli olması da büyük avantaj. Yağlı ciltliler de kullanabilir bence. Bende sivilceye falan sebep olmadı. Nemlendiricisine gelirsek hayatımda kullandığım en iyi nemlendirici gerçekten. İnanılmaz güzel nem veren güçlü bir nemlendirici. Zoretanin dönemini bu nemlendiriciyle atlattım. Kış aylarında kuru ciltlerin vazgeçilmezi olabilecek bir nemlendirici. Makyaj altında da güzel duruyor. Fakat sakın yazın kullanmaya kalkmayın beş dakika geçmeden yüzde kusma yapıyor. Ter gibi atıyorsunuz nemlendiriciyi, yapış yapış oluyor. O yüzden yazın bunu kullanmak gibi bir hata yapmayın derim ben. Kış boyu güzel güzel kullanın yazın daha hafif bir şey alın. Bu nemlendiriciyi ise yağlı ciltlilere kış için bile önermem çünkü gerçekten çok ağır tam bir kuru cilt nemlendiricisi.

17 temmuz 11:26


74. yıllardır yüz yıkama jelini kullanıyorum, yüzümü ondan daha iyi temizleyen başka bir şeye rastlamadım. siyah noktalar bile bu temizlik sayesinde oluşma fırsatı bulamıyor :)

17 temmuz 11:13

73. Yaptığım bir alışverişte hediye olarak bu serinin nemlendiricisini verdiler. Sürdüğüm de verdiği his güzel hafif yapış yapış olsa da zamanla geçiyor. Fakat cilt tamamen emdikten sonra ürün soyulmaya başlıyor. Kullandığım en garip nemlendirici kendisi. 

17 temmuz 11:05

72. göz çevresi kreminden memnun kaldım, nemlendiricisi de fena değil... göz kremini tekrar alabilirim ama nemlendirici bittikten sonra başka alternatifleri denerim. bir dönem yüz yıkama jelini çok kullandım, 1 sene boyunca bittikçe aldım. Son dönemlerde nedenini anlamadığım bir şekilde yüzümü kaşındırmaya başladığı için bırakmıştım. Uzun süre geçti belki tekrar şans verilebilir.

5 temmuz 11:18