yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (101)
  • oylar (17)
  • medya (1)

  101. Kısa bir zaman önce yüz yıkama jelini (link: https://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/normal-kuru-ciltler/nemlendirici-ve-ferahlatici-yuz-temizleme-jeli-390ml/?cmSrc=Category ) + güneş koruyucu yoğun kremini kullanmaya başladım (link: https://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/normal-kuru-ciltler/48-saat-derinlemesine-nemlendiren-yogun-krem/?cmSrc=Category ) . birçok kişi -sanırsam ürünün ne işe yaradığını veya nasıl kullanılması gerektiğini okumadığından/sormadığından olacak- cildi kuruttuğunu iddia etmiş. Şahsen ben bu iki ürünü T bölgemdeki yoğun yağlanma sebebiyle aldım ve şöyle de bir gerçek var artık klişe olacak ama fiyatı ne kadar olursa olsun ne kadar abartılırsa abartılsın hiçbir markanın, serilerinden yalnızca tek bir ürününü alıp ''aman bu işe yaramıyor'' diye kenara atıvermeyin. Çok uzun bir zaman dilimi geçmemesine rağmen yüz yıkama jeli T bölgemdeki yağlanmayı gözle görülür bir şekilde azalttı. Yanaklar veya çene kısmında kuruluk vesaire de yapmadı çünkü kremiyle birlikte kullanmaya özen gösteriyorum.

  Krem olayına değinecek olursam iki çeşidi var bunların: Biri daha soft (link: https://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/normal-kuru-ciltler/48-saat-derinlemesine-nemlendiren-jel-krem/?cmSrc=Category ) , diğeriyse daha yoğun. yukarıda blirttiğim gibi ben yoğun olanını kullanıyorum.

  İkisini de kullandım ve soft olanın pek ahım şahım bir olayı olmadığını söyleyebilirim, hemen emilmesi dışında normal bir kremden farksız. Diğerinin -ki bunu düzenli kullanmaya özen gösterdim- yoğunluğunun sebebi ''Güneş koruyucu'' özelliğinden geliyor ve cildi, yağlandırma yapmadan nemlendiriyor. Güneşten hemen etkilenen bir cildim olmasına ve hemen leke oluşmasına rağmen bu krem leke oluşumunu engelledi diyebilirim.

  Yani kısaca yüz yıkama jelini kesinlikle öneriyorum ama ürünü kremiyle kullanmaya dikkat edin. Cilt tipinizi iyi belirleyip ona göre seçim yapın zaten yves rocher'e gittiğiniz zaman ordaki görevliler size bu konuda da yardımcı olacaklardır.

  30 eylül 00:47 30 eylül 15:02

  100. yıkama jelinden çok memnundum, hatta 1 sene boyunca 2 tüp bitirdim. 3. tüpümü aldığımda cildimde kızarıklık yapmaya başladı. bu nedenle kullanmayı bıraktım. kendisiyle makyaj fırçalarımı yıkayıp bitirdim ve vedalaştık

  18 eylül 14:20

  4

  99. yüz yıkama jelini severek kullandığım, 2 tüp bitirdiğim seri.

  içinde sls olmasına rağmen fazla köpürmüyor, makyajımı yağla çıkardıktan sonra cildimi güzel bir şekilde temizliyor, nemli ve ferah bir his bırakıyor. küçük boyu da birkaç ay rahat gidiyor. şu aralar başka ürünler kullanıyor olsam da tekrar alabilirim.

  17 eylül 15:16

  98. yıkama jelini kullandığım seri. maalesef kullandığım çoğu jel yüzümü tahriş edip kızarttı. ama bu jelde öyle bir sıkıntı yaşamadım. bence tek başına makyaj çıkarmak için yetersiz bir ürün. misel su ya da makyaj temizleme mendiliyle sildikten sonra kalıntıları temizlemek veya makyajsız yüzü tozdan arındırıp ferahlatmak için kullanıma daha uygun. ben genelde küçük boyunu kullanıyorum, bayağı uzun gidiyor. son aldığımda saklama süresini düşünmeden büyük boyunu aldım. herhangi bir bozulma yapmadı ama yine de alacaksanız aklınızda bulunsun.

  bir de nemlendirici kreminin testerını kullanmıştım, fena değildi. sonra normal boyunu da almıştım ama onu kullanmadan kardeşime verdim. keşke vermeseydim.(gizlinot: swh)

  17 eylül 13:22 17 eylül 13:25

  4

  97. Yıkama jelinin ve nemlendirici kremininin deneme boyu elimde bulunuyor, bir hafta kadar kullandım ikisini de. ortalama etkiye sahip olduklarını söyleyebilirim. Yıkama jeli hiç kurutmadı, yapısı çok akışkan değil kullanımı kolay. nemlendiricisi ise normal ciltler için yeterli, yağlanma yapmıyor. Yapısı ve etkisi bende (bkz: bioderma sensibio light cream) gibi oldu. ikisi de Komedon oluşturmadı. 

  günümüz market kozmetiği fiyatları uçtu gitti malum. Eczane ürünlerine bütçesi yetmeyip garnier, neutrogena gibi markaları kullananlar için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum yves rocher cilt bakım ürünlerinin. 

  Bu seride yapay bir parfüm kokusu var. Çok rahatsız edici değil yine de. Sebo vegetal serisi ise hafif bitkimsi kokuyor, parfüm konusunda hassas karma-yağlı ciltliler o seriye yönelebilirler.

  16 eylül 18:12 16 eylül 18:14

  4

  96. nemlendiricisini ve yüz yıkama jelini kullandığım seri.

  benim karma cildimde herhangi bir irritasyona neden olmadı, bunun yanında lekelerime ve sivilcelerime de iyi ya da kötü gelmedi. krem biraz yoğun olduğu için yüzümde bıraktığı yapışkan hissi pek sevemedim. yıkama jelini ise elimdeki ürünler bittikten sonra tekrar alabilirim.

  16 eylül 17:58

  4

  95. Temizleme jelini ve jel kremini kullanıyorum. Temizleme jelinin makyajı çok iyi çıkardığı söylenemez fakat verdiği parlaklık takdire şayan. Kremini severek kullanıyorum kokusu gerçekten çok güzel su gibi yapısı olmasına rağmen karma cildimin nem ihtiyacını karşıladı ve indirim dönemlerinde çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz 

  10 eylül 17:38

  2

  94. nemlendirici, göz altı serumu, yüz yıkama jeli ve tonik olmak üzere neredeyse tüm seti aldım. göz altı en fayda göremediğim ürünü olup beni hayal kırıklığına uğrattı:( nemlendiriciden memnunum, jel ve tonik ise benim cildim için çok uygun değildi cildimi daha çok kuruttular resmen. artık nemlendirici dışında hiçbir ürününü kullanmıyorum ki zaten bütçeme uygun kaliteli bir nemlendirici keşfettiğim durumda anında bırakacağım kendilerini.

  3 ağustos 12:24

  93. bu seri kuru ciltler için değil kurban olayım yves rocher beyaz saraya gidip bu seri kuru ciltler için değil diye açıklama yapsın.

  temizleme jelini kullandım çene bölgem yağlı geri kalan yerler kuru/normal ve cidden kurtuyor. kuru ciltler asla kullanmasın bildiğiniz keçe gibi oluyor cildim.

  nemlendiricisini de kullandım ve 48 saat sabah akşam çılgınlar gibi nem verme durumu yok asla. kuru ciltler bunu da kullanmasın. normal/karma ciltler için olan bi seri ve bence normal cilde bile yetmez normal/karmadan hafif yağlıya cilt serisi kesinlikle.

  23 nisan 23:04 23 nisan 23:05

  92. Serinin jel formda gündüz kremini kullanıyorum. cilt tipim kışın kuruya dönük karma.yazın yağlıya dönük karma.

  Kışın başında aldım. ilk günler gayet memnundum. hatta makyajımın kalıcılığını arttırmıştı, çok iyi anlaşıyoduk kendisiyle. ancak bir süre sonra nem vermesi yetersiz gelmeye başladı. o yüzden kullanmayı bıraktım.

  Bir de ürünün göz kremine değdiği yerlere  fondöten sürdüğümde fondöten dökülüyor. O bölgeye sünger ile  tampon hareketlerle uygulama yapmama rağmen sanki kese yapmışım gibi fondötenler kalkıyor. umarım anlatabilmişimdir. çok can sıkıcı bir durum.

  havalar biraz daha ısınsın yeniden kullanmaya başlayacağım. o zaman yine güncellerim burayı.

  5 nisan 14:49 5 nisan 21:41