yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (9)
  • medya (1)
  3

  8. 1 yıl önce satın almıştım, yüzde 0 alüminyum yazması dikkatimi çekmişti. İlk sürülünce koltuk altında ıslak bir his yaratıyor ve kuruması biraz uzun sürüyor. Kokusu çok fresh. Kokusunu gerçekten sevdim. Ancak teri önlemesi orta, ter kokusunu önlemesi de orta. Yeni gelen zamlardan sonra tekrar almayacağım bir ürün. Ama belki indirimde alüminyumsuz roll on arayanlar şans verebilir.

  Edit: sıcak Bir Temmuz ayından bildiriyorum. Ter kokusunu kesinlikle önlemiyor. Bahar için yeterliydi ama yaz için yetersiz kaldı bu ürün

  26 mayıs 20:47 26 temmuz 19:53

  2

  7. girdiler kasım 2018'den itibaren girilmiş ama belirtmeliyim ki ben bu ürünü en az 3 yıl önce kullandım. yves rocher mağazasında ürün bakarken bu roll-on'u görüp woooah narlı roll-on mu diyip almıştım. aslında alırken biraz tereddüt etmiştim ama görevli yanıma gelip bir alana bir bedava olduğunu da söyleyince almıştım hemen. gerçekten tam hatırlayamıyorum aslında ama etiket fiyatı o zaman 12 liraydı ve ben bir tane fiyatına iki tane alınca 6 liraya gelmişti diye hatırlıyorum. (gizlinot: o zamanlar tabi deodorant, roll-on fiyatları şimdiki gibi değildi. 1 alana 1 bedava olmasaydı o zaman almazdım galiba)

  bu roll-on'un en sevdiğim tarafı elbette kokusuydu. ilk sürdüğümde buram buram nar kokusu geliyordu ama bir taraftan da baskın bir alkol kokusu alıyordum. paraben ve alimünyum içermeyişi çok güzel ama bu kadar alkol içermesi kötüydü benim için.

  bu roll-on ıslaklığı önlemiyordu (gizlinot: hangisi önlüyor ki :() en kötüsüyse ter kokusunu önlemiyordu ama buram buram nar kokuyordu. ben çok terleyen bir insan olduğum için roll-on'u sürdükten yalnızca 2-3 saat sonra ter kokusunu çok hafif de olsa alıyordum, bir taraftan da nar kokusunu alıyordum. birkaç saat sonra ise ter kokusu ile nar kokusu birbirine iyice karışıyor ve bu gerçekten çok mide bulandırıcı bir koku oluşturuyordu.

  paraben ve alkol içermeyişi çok güzel, evet. ama ter kokusunu engellemeyen bir roll-on'u ne yapabilirdim ki? hatta engellememekle kalmayıp ter kokusundan daha iğrenç bir kokuya sebep olan bir roll-on'u ne yapabilirdim ki?

  ben şöyle yaptım: evdeyken canım ne zaman isterse alkol kokusuna katlanarak sürdüm, o çok beğendiğim ve hatta aşık olduğum nar kokusu modumu yükseltti her seferinde (gizlinot: swh) (gizlinot: bunu aslında nadir yapıyordum çünkü fazlaca alkol içeriyor ve zararlı sonuçta.)

  bunu nadir olarak yapmama rağmen bir süre sonra sıkılmış, bazamın altına atmıştım bir ara bir şekilde kullanırım diye. ama unutmuşum onu orada (gizlinot: swh) galiba 1 yıl sonra falan gördüm bazamın altında bir poşette ve çöpe attım (gizlinot: swh)

  o nar kokusunu bu girdiyi yazdığım süre boyunca burnumda buram buram duysam ve çok özlesem de ter kokusunu bile önlemediği ve çok fazla alkol içerdiği için bu roll-on'u bir daha almam galiba. ama yine de güvenemiyorum kendime (gizlinot: swh)

  26 mayıs 17:10

  1

  6. Ortalama kokan ama terlemeyi önlemeyen, kokmayı da önlemeyen, dolayısıyla bunu sürdüğünüzde ve terlediğinizde ter kokusuyla karışıp berbat kokan bir ürün.

  Roll-on sürmenin amacı, ter kokmamaktır benim için. Bu sebeple berbat bir ürün diyorum. Eğer parabensiz, aliminyumsuz ter kokmamak istiyorsanız karbonat sürün. Bundan katbekat daha etkili, üstelik gün içinde tuhaf kokulara sebep olmuyor.

  Cruelty-free değil, vegan mı değil mi bilmiyorum.

  27 nisan 14:07

  4

  5. Aşırı terleyen biri değilim ama gün içinde yanımda taşıyorum gerektiğinde yenilemek için. Alümimyumsuz ve parabensiz olduğu için denenebilir

  3 mart 01:06

  4. nivea’nın fresh naturel deodorantına benzeyen bir roll on. içeriklerine bakarsanız ilk birkaç içeriği aynı zaten. alkol içermekte, eğer bu sizi rahatsız ediyorsa önermem ama benim bu konuda bir sıkıntım olmadı, herhangi bir hassasiyet yaratmadı. yine bazı kişiler beğenmemiş ki bence bu terleme ile alakalı. bazı kişiler çok terlememekte ve bu deodorant bu tür kişilere hitap ediyor bence. eğer terleme sorununuz varsa belki yeterli gelmeyebilir. daha doğal ve nispeten uygun fiyatlı deodorant arayanlara ise öneririm, ben memnunum. :)

  2 mart 01:39

  4

  3. Aiminyum ve paraben içermemesi nedeniyle düzenli kullandığım bir ürün. Yves rocher roll onlarının zaten sadece "Narlısı" ve "yeşil çaylısı" parabensiz ve aluminyumsuz. çok aşırı terleyen bir insan olarak kesin tavsiye ederim.

  10 ocak 15:08

  2. Hamilelik dönemimde parabensiz ve alüminyumsuz oluşuyla dikkatimi çeken ve aldığım, roll on. Özellikle yaz dönemindeki kullanımımda ter kokusuna karşı herhangi bir etkisini göremedim.  Hatta gün içinde defalarca yenilememe rağmen ter kokusuyla başedemedim. Ev dışı kullanımda malesef ki alüminyum içeren ürünler kullanmak gerekiyor

  29 kasım 2018 15:39

  1. Çok alkollü. (link: https://www.suslusozluk.com/yves-rocher?i=920816 şurada )anlattım.

  23 kasım 2018 16:09 23 kasım 2018 16:12