yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (4)
  • medya (2)
  4

  21. saçlarımı senelerdir 'amaan hepsi aynı nasılsa' diyip pantene tarzı klasik şampuanlarla yıkıyordum. krem asla kullanmıyordum. saçlarım her zaman çok kabarık, elektriklenmiş vaziyetteydi, koyun diye dalga geçiliyordum.

  sülfatın saçı kuruttuğunu öğrendiğimde bir de şu krem şampuanları kullanıyım dedim ve bu şampuanı aldım. saçlarımı yumuşacık ve daha sakin yaptı. köpürmediği için temizlemiyor algısında olanları anlıyorum ama gayet de güzel temizliyor. kabarık, gür saçlılara tavsiye ederim, yazıldığı gibi cansız ve ince tellileri ağırlaştırabilir.

  bu ürünün benim için eksileri ise çabuk bitmesi ve duştan sonra saçın kokmaması.

  15 temmuz 18:29

  20. iki kere kullandım, çok memnun kaldığım için hemen sizinle paylaşmak istedim. kuru ve kabaran saçlarıma çok iyi geldi. yalnız krem ıslak saçta pek yayılmıyor. ben bu sorunu saçıma sürdüğüm kreme azıcık su ekleye ekleye saçlarıma yayarak aşıyorum. sonrasında duruluyorum ve o temizlik hissini veriyor şampuan. son olarak nemli saçlarıma durulanmayan saç kremi de sürdüğümde yumuşak ve kabarmayan saçlar elde etmiş oluyorum. beğenmeyenler olmuş, ancak saçı benim gibi olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

  25 mart 23:09 25 mart 23:17

  19. kullanmasını kavrayana kadar zorlandığım üründür. ancak zamanla alışınca saçıma bu kadar iyi gelen bir başka şampuan olmadığını farkettim.

  kullanım önerisi: bolca ıslanan saça uygulanmadan önce şampuan avuca sıkılır, avuç içine yayılır sonra saç diplerine uygulanır. akan suyun altında değilken iyice ama iyice (gerçekten iyice) saç diplerine yedirilir. ıslak saçın içinde kaybolup gidiyor bir süre sonra, şampuan aktı gitti sanıyorsunuz, ona rağmen yedirme işlemine devam. sonra bol suyla saçı yıkıyoruz. ben duşta önce kafa sonra vücut yıkayanlardan olduğum için en son tekrardan duruluyorum, kalıntı olmuyor.

  saçta kalıntı yapmasına dair iki teorim var; ya güzel durulayamadınız ya da saçınıza güzel yediremediniz kalıntı sandığınız şey aslında duştan önce de saçınızda bulunan yağ.

  27 şubat 16:37

  18. kullanana kadar kadar ben de destekledim bu şampuanı...

  ama şöyle ki yıkadığım an saçım yıkamadan önceki halinden daha yağlı görünmeye başlıyor??? bir de arındıramıyorum kafamı ben bundan. ufacık bir miktar alıp yarım saat durulamama rağmen çıktığımda saçımda bir yapış yapışlık oluyor. bir de biraz saçımı döktü gibi ama tam olarak bu ürüne bağlayamıyorum. ama kesinlikle yumuşatıyor saçı ve kolay taranmasını sağlıyor.

  6 kasım 2018 12:08

  17. Saçımı müthiş derecede yumuşatan ama bi' o kadar da yağlandıran şampuan. Sadece yağlandırdığı için vazgeçebilirim, hatta vazgeçicem. Saçım güçlensin evet ama yıkadığıma değmiyor öyle çabuk yağlandırıyor!

  18 mart 2018 15:52

  16. Kuru saçlarımı maske krem kullanmadan yumuşacık yapan şampuan. Saçlarım kolay kolay yağlanmaz zaten ama bende ekstra bir yağlandırma da yapmadı. Tek sıkıntısı öpürmediği için biraz bol ürün kullanıyorum sanırım o yüzden çabuk bitecek gibi duruyor. İndirimden almıştım fiyatı da uygun bence.

  16 şubat 2018 18:28

  15. içeriğinde çoğunlukla bulaşık deterjanlarında ve el sabunlarında gördüğümüz sls isimli tahriş edici sert kimyasal yerine daha yumuşak ve saç derisi gibi hassas bir bölgeyi temizlemeye yetip de artacak kimyasallar bulunan şampuan.

  bu şampuanın kullanımında küçük ama çok önemli bir ayrıntı gözden kaçırılıyor. sls dediğimiz madde bir sülfat, sülfatların şampuanlarımızda bulunma sebebi genellikle saç kremi ve saç şekillendiricilerde bulunan, temizlenmediği takdirde saçlarda birikme yapıp ağırlaştıran silikonu temizlemek. silikon içeren ürünleri saçınızda her kullandığınızda bir sonraki yıkamada şampuanınızın içerdiği sülfatla saçı silikondan arındırıyorsunuz.

  yani siz silikon içeren saç ürünlerini kullanıp şampuan olarak sülfat içermeyen şampuanlar kullanırsanız saçlarınız silikondan temizlenmeyecek, saç tellerinizde birikmesi sonucu ağırlaşacak ve daha kolay yağlanmaya başlayacaktır. 

  sonuç olarak eğer sls içermeyen bir low-poo ya da no-poo şampuan kullanmaya başlayacaksanız diğer saç ürünlerinizin silikon içermediğinden emin olmalısınız. silikonsuz ve sülfatsız bir saç rutini ise saçlarınız için en sağlıklı olanıdır 

  17 ocak 2018 17:24

  5

  14. her ne kadar pazarlama taktiği olduğunu düşündüğüm ''temiz içerikli ürün'' vurgularına inanmasam da, ulaşılabilirlik düzeyi açısından tercih ettiğim bir firma olan yves rocher'in köpürmeyen şampuanı. bir indirim döneminde diğer şampuanlarından memnun kaldığım için iki al bir öde tarzı bir kampanyayla uzun zamandır kullanıyorum kendisini.

  evet başlarda köpüren şampuanın verdiği arındırma hissine alışık olduğumuz için biraz zorlayabiliyor insanı. ama benim gibi yıpranmış, fazlasıyla işlem görmüş saçlara sahip bir insanda yağlanma gibi bir yan etkisi olmadı. yıkarken hissedemediğiniz arınma hissini saçınızı kurutunca yeteri kadar hissediyorsunuz. yumuşak ve temiz bir saç elde ediliyor. yağlanmanın da görsel dışında saç sağlığında negatif bir etkisinin olmadığını varsayarak diyorum ki, alın bu şampuanı. deneyin en azından. ya da sülfat veya paraben içermeyen herhangi başka bir markayı deneyin.saçlarınıza bir iyilik yapın.

  7 ocak 2018 14:18

  13. bir seneyi aşkın zaman zarfında (gizlinot: arada 5-6 aylık bir boşlukla) kullanıp çok beğendiğim bir ürün. fakat yapısının ve uygulama tekniğinin farklı olması sebebiyle normal köpür köpür şampuanlardan sonra direkt geçildiğinde çok memnun kalınmayacağını düşünüyorum. benim 7-8 senedir sülfatsız şampuan kullanan, ayrıca bu süreçte (gbkz: co-washing)'den (gbkz: no poo)'ya çok fazla alternatif yıkama yöntemi denemiş yani konuda epey idmanlı bir kişi olarak beğendiğimi göz önünde bulundurun lütfen. (gizlinot: eğer doğru teknikle kullanılırsa) özellikle her gün yıkanan yaz ve özellikle denizli-havuzlu tatil günleri için mükemmel ama geri kalanı için de çok iyi bir ürün, zaten low-poo/krem şampuan kategorisinin güzel vatanımızda pek alternatifi yok bildiğim kadarıyla.

  şimdi benim saç boylarım yapısal olarak kuru, kırılmaya çok meyilli. üstüne bir de boyanıyor her ay. saç diplerim ise kolayca kuruyup çatır çatır çatlayabilen, pul pul olabilen bir yapıda, sülfatlı şampuanlar zaten saç derimi mahvediyor ama haftada 2-3'ten daha sık yıkamak veya başka keskin temizleyici ajanlar içeren sülfatsız şampuanlar da yeterince kötü yapabiliyor. ha bu arada saçlarım haftalarrrrrca yağlanmayan saçlardan değil fakat kuruluk oluşturmaması için sık yıkamamaya çalışıyorum ve şampuanı sadece diplere uyguluyorum, yine de tam çözüm bulamıyorum genellikle.

  geçen sene bu şampuanın çıktığını ilk öğrendiğimde çok sevinmiştim fakat dediğim gibi idmanlı olsam da ilk başlarda benim de bu şampuanı fazla boca ettiğim, arındıramadığım oluyordu. o yüzden arada epey süre başka şampuan kullandım fakat hem saç derim hem de saçlarım mahvolunca geri döndüm ve doğru uygulama tekniğini öğrendim.

  öncelikle sürmeden önce saçların derinlemesine ıslanmış, şöyle bir masaj yapılmış olması gerekiyor. ondan sonra normal şampuan kadar(gizlinot: daha fazla değil kesinlikle) avucuma alıp birkaç damla suyla karıştırıyorum ve diplere bol masajla uyguluyorum. hem nazik ve güzel biçimde temizliyor hem de fazla boca etmediğim için kolay arındırılabilir oluyor. asla dip kuruması problemi yaşamıyorum, saçlarım parlak ve nem yüklenmiş şekilde kalıyor. nemi ve doğal yağları aşırı sert temizleyicilerle tamamen çekilip alınmadığı için çabuk yağlanmıyor da, normalden 1-2 gün fazla idare ediyor. istenirse ek olarak belki 2 haftada bir kadar daha arındırıcı bir şampuan kullanılabilir tek seferlik ama ben uzun süre yoluma bu arkadaşla devam etmeyi düşünüyorum.

  16 ekim 2017 13:43 19 ekim 2017 16:11

  12. Saçları yağlandıran şampuan.

  9 mayıs 2017 15:04