sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • oylar (62)
  • medya (8)

  151. Çift aşamalı temizlik yöntemine geçmeye karar verip aldığım ürün. Zaten yeterince yorumlanan bir ürün ama Ben de kendi deneyimimden bahsedeceğim.

  Yüzüm için tek pompa yetmiyor, iki pompa ile temizliyorum ardından bir pompa da gözlerim için kullanıyorum. Bir seferde üç pompa bence fazla değil yani bereketsiz bir ürün diyemeyeceğim.

  Maskaram suya dayanıklı değil, bu yağ kirpiklerimi tamamen çözüyor ancak göz altlarımda hafiften kalıntı bırakıyor. Üstünden jelle temizledigimde tamamen arınmış oluyor. Cilt makyajımı da rahatça temizledi. Tüm makyajı hiç pamuk kullanmadan elle yaldır yaldır temizlemek epey rahat doğrusu. Ancak sadece göz makyajı için alayım derseniz bence bunun yerine çift fazlı bir göz makyajı temizleyicisi de işinizi görür. Çünkü bunu yağlı his bırakmasa da insan arındırma ihtiyacı hissediyor. Son olarak sivilce vs sorunu yaşatmadığını belirtmemde yarar var.

  11 temmuz 12:17

  150. çok övülünce aldığım ancak makyaj çıkarmadaki performansını pek beğenmediğim temizleme yağı. özellikle maskara çıkarma konusunda çok başarısız. maskarayı kirpiklerimden çözüp yüzümün muhtelif yerlerine transfer etmekten başka bir şey yapmıyor. sonrasında jelle yıkasam da maskara hala çıkmamış oluyor. işimi kolaylaştırsın diye aldım ama önce yağ, sonra jel, sonra da artıklar için misel su kullanmak zorunda kaldım. o zaman ben ne anladım bu işten? you had one job pure calmille, one job.

  5 temmuz 14:19

  149. Çift aşamalı temizliği uzun zamandır yapıyorum, ten makyajım olmasa bile ufak tefek yerlere kapatıcı sürüyorum veya güneş koruyucum oluyor. Bence makyajı çok güzel eritip çözüyor, waterproof rimellerde çözmüyor döküyor ama genel olarak waterproof rimel zaten sevmiyorum bir daha tercih etmeyi düşünmüyorum. Normal rimelleri gayet güzel çözüyor, su ile beraber süt kıvamına geliyor üstünden temizleme jeli ve tonik yapıp nemlendiricimi sürüyorum. 3. Şişedeyim sanırım çok uzun bir süredir kullanıyorum. Cildimde sivilce vs gibi bir sorunla karşılaşmadım, özellikle güneş koruyucu kullanıyorsanız güneş koruyucular temizleme jeliyle tamamen arınmıyor, iyi temizlenmediğinde cilt üzerinde kalıp gözenek tıkıyorlar. Fiyatı piyasaya göre en uygunu sanırım, içeriği fena değildi diye hatırlıyorum bakıp güncellerim.

  27 haziran 03:36

  148. loccitane dan sonra beğenmediğim temizleyici yağ. yani berbat diyemem ama waterproof ürünleri çıkarmıyor. elleriniz ıslakken asla denemeyin çünkü asla çıkarmıyor. elleriniz kuruyken ten makyajınızı falan çıkarabilirsiniz ama mutlaka ardından jel temizleyici ike yıkayıp micellar su ile de gözlerimi siliyorum.

  26 haziran 21:52

  2

  147. Çift aşamalı temizlik yapmak için aaldığım ancak çok memnun kalmadığım yağlı his bırakan temizleyici ürün. Sanki ürünü çıkardığımda dahi gözeneklerimin içinde duruyor gibi hissediyorum.

  26 haziran 20:16

  146. Double cleansing için yağ arayışı içindeyken karşıma çıkan piyasadaki benzer özellikte ürünlere kıyasla uygun fiyatlı yüz temizleme yağı. Makyaj temizlemek için de kullanılabilir fakat ben kendisini daha çok güneş kremimi arındırmakta kullanıyorum. Eğer makyaj temizlerken bu yağı kullanmışsam içimin rahat etmesi için bir tur da üzerinden misel su ile geçiyorum. Ara sıra kalıntılara rastlıyorum bu yüzden eğer makyaj temizle için kullanılmışsa üzerinden bir yüz temizleme jeli ya da misel su ile tekrar geçmekte fayda var.

  24 haziran 02:14

  145. Sivilce yaptı bana bu ürün.Üstüne micellar su ve temizleme jeli sonrasında tonik yapmama rağmen.Anında kızarttı sivilce yaptı.Madem öyle dedim süngerlerimde ilk kaba fondöteni almak için kullanıyorum..Daha iyi oluyor:)

  15 haziran 17:04

  3

  144. Bu yağ hakkında oldukça detaylı bir (link: https://www.suslusozluk.com/yves-rocher-pure-calmille-micellar-cleansing-oil?i=997297 girdi) yazıp performansını eh bulduğumu söylemiştim, kanıtlamaya geldim. Makyajımı yağ ile çıkarıp neutrogena deep clean yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkadım. Neutrogena sert bir temizleme jelidir aslında, performansını da çok başarılı buluyorum. Yüzü gıcır gıcır yapan cinsten. Ona rağmen bioderma sensibio micel su ile en son üstünden geçtiğimde bu görüntü ortaya çıktı. Halbuki en son his ve görüntü olarak makyajım tamamen temizlendi sanmıştım. Görüntü kirliliği için özür dilerim ama özellikle ten makyajınız için bu ürüne güvenmeyin. his olarak temizlenmiş olsa bile ten makyajı bununla tamamen arınmıyor. Makyajınızın önce kabasını almanızı ya da kullandığınız micel suyun içeriğine güveniyorsanız en son üstünden geçmenizi tavsiye ederim.

  Ekleme: ürünü makyajın kabasını almak için hala pratik buluyorum, yanlış anlamayın. Fiyatı da oldukça uygun ama yüksek fiyatlı, benzer ürünlere performans anlamında muadil olmadığını söylemeye çalışıyorum. Örneğin heimish all clean balmın testerını kullanma fırsatı buldum, tüm ten makyajımı bir kerede çıkardı. Sephora da buna göre oldukça başarılı, indirimde daha bile uygun fiyatlı. Açıkcası onu tavsiye ederim.

  ilgili medya:
  1
  15 haziran 01:45 15 haziran 01:50

  143. Göz temizleme bölgesinde kullanılabilmesi çok güzel sadece bulanıklık ve çapak gibi maskara birikmesi yapması birazcık üzdü. farklı marka olarak simple kullanmıştım ama sanki bu elde biraz ısıtınca daha etkili gibi onda gerek kalmıyordu sanırım. Muhtemelen tekrar alırım

  12 haziran 00:01

  1

  142. Çok başarısız buldum bu ürünü. Yüzden arındırmak çok zor ve temizlemesi de yeterli gelmedi bana. Üstünden başka bir şeyle yeniden yıkama gereği duyuyorum. Benim aldığım indirimle doğum günü kampanyasıyla derken 20tl ye geldi daha da fazlası etmez zaten.

  Daha önce severek loccitane ve caudalie marka temizleme yağlarını kullandım onlara kıyasla benim için sınıfta kaldı malesef.

  Edit: en önemlisi 2 haftalık kullanımda bende de pütürlere sebep oldu.

  31 mayıs 21:45 31 mayıs 21:52