sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (138)
 • oylar (52)
 • medya (6)

138. İlk temizleme yağı deneyimim olduğundan gaza gelip iki şişe almıştım indirimdeyken. İkinci şişeme geçtiğime göre yorumlayabilirim. Evet göz makyajını çıkarmakta başarılı bir ürün değil maalesef. Karma ve sivilceye meyilli cildimde sivilce yapmasa da içeriğinin temiz olmaması sebebi ile bir daha almayı düşünmüyorum. 

15 nisan 21:38

137. ben bu ürünü makyaj temizliği için değil de cilt bakımı için kullanıyorum (link: https://www.youtube.com/watch?v=X3I0At-00CY bu gözenek temizliği için) etkilerinden kokusundan verdiği temizlikten aşırı memnunum ve çok bereketli bir ürün. bir pompayla bile tüm makyajınızı kusursuz çıkarabilirsiniz ve pamuk gibi bırakıyor cildi

12 nisan 12:10

136. Süslüler...Ben hayatımda bunun kadar güzel makyaj çıkaran bir ürün görmedim.Ten makyajı konusunda birşey diyemiyorum çünkü göz altı kapatıcım oluyor sadece,ama göz kalemimi ve 2-3 kat rimelimi o kadar güzel çıkarıyor ki! Cildim kuru/normal yani sivilceye meyilli değil bu sebeple sivilce konusunda birşey diyemiyorum.Ben hemen ardından temizleme jeliyle yıkıyorum yüzümü,bu şekilde herhangi bir irritasyona sebep olmadı.Temizleme jelinden sonra gerçekten hiçbir kalıntı kalmadığını görüyorum.Aldığım günden beri elime temizleme mendili almadım diyebilirim,o kadar pratik ki! Hayat kurtaran bir ürün oldu benim için.Uzun süre gideceğini düşünüyorum bittikçe de alacağım.Çift fazlı makyaj temizleyiciler bile ertesi gün alt kirpiklerimde kalıntı bırakıyordu,bu ürünle hepsinden kurtulmuş oldum..Önerimdir!

12 nisan 01:42 12 nisan 01:43

135. aldığımdan beri 2-3 kere kullandım hali hazırda bir kaç fikirim oluştu.

öncelikle daha önce bu tarz bir ürün kullanmadığımı belirteyim. karşılaştırma yapamayacağım yani.

valla ben beğendim. çok ağır makyaj yapmıyorum zaten ama benim için çıkması gerçekten dert olan maybelline lash sensational'ı o kadar kolay çıkarıyor ki.

elime iki pompa alıyorum aslında bir pompa bile yeterli ama ben tek gözüm için bir pompa gibi düşünüyorum ve galiba abartıyorum bilmiyorum  daha sonra kuru göz üzerinde ovalıyorum ve ta-daam! panda oluyoruz. daha sonra suyla yıkadığımda bile yağlı bir his bırakmıyor hiç. ben kendisini beğendim ve yolumuza devam edeceğiz efenim.

12 nisan 00:21

4

134. Yaklaşık bir, bir buçuk aydır kullandığıma göre detaylı bir girdi yazabilirim. Öncelikle kullandığım ilk yüz temizleme yağı bu, bunu belirteyim. Kıyaslama yapamayacağım malesef. Cildim ise sivilceye meyilli, geniş gözenekli ama nemsiz/karma bir cilt. İçeriğine baktığımda ilk sırada izopropil palmitat, ikinci sırada ise ayçiçeği yağını gördüm; asıl olayı papatya değil yani. izopropil palmitat ise komedojenik skoru epey yüksek bir içerik. Yani yağı yüzümde hiçbir şekilde bekletmiyorum ve kullandıktan sonra mutlaka bir de yüz temizleme jeliyle tekrar yıkıyorum. Bu şekilde sivilceye neden olmadı. Makyajımı temizlerken hayli bulanık görmeme de neden oluyor ama yıkar yıkamaz bulanık görüntü gidiyor. Almadan önce bir pompa iki gözünüze de yeter, epey bereketli tarzı yorumlar okumuştum ama benim gibi eyeliner ve bol bol maskarayla makyaj yapıyorsanız asla yetmez. Ben o tarz makyajlarımda, cilt makyajım da varsa üç pompa ürün kullanıyorum. Benim açımdan en problemli kısmı da bu zaten, düzenli ve ağır makyaj yaptığım bir dönemde maksimum iki ayda bitiririm diye düşünüyorum. Hiç ovalamadan tüm makyajımı akıtır diye düşünüyorsanız da yanılırsınız, yine ovuşturmak durumunda kalıyorum ama pamuktansa parmaklarım daha tercihim tabi. En azından hassas olan göz çevremi irrite etmiyorum. Yeteri kadar kullanırsam ve biraz da cildimi masaj yapar hareketlerle ovalarsam fondötenli pudralı kat kat olan ten makyajımı da gayet iyi çıkarıyor ama tamamen temizleyemediği günler de oluyor. Bunu da tonikleme aşamasında fark ettim. yaklaşık bir ay önce mağazadan 30 liraya almıştım. Sevmedim diyemem ama bittikten sonra bir de simple’ı denemek istiyorum. Abartıldığı kadar müthiş bir performansı olduğunu düşünmüyorum.

11 nisan 23:23

133. ten makyajını pek güzel temizlemekte iken rimel ve siyah göz kalemi konusunda aynı başarıyı sergilememektedir. Zaten siyah göz kalemi sürüldüğü anda çıkmamaya yemin eden inatçı bir kişilik. Kınıyorum.

4 nisan 18:03

132. Burada yazılan övgü dolu sözcükleri görünce aldım. Ama cildim sivilce kustu diyebilirim. O kadar yağlı bir yapısı var ki ciltten çıkmıyor. Ağır bir kokusu da var.

22 mart 17:40

131. Övgülere dayanamayıp aldığım makyaj temizleme yağı. Pamukla gözümü çekiştirmekten, tonla makyaj temizleyicisi derdinden beni kurtardığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum buradan. Ovala ve yıka artık makyaj temizlemek benim için işkence değil. Çok sevdim. 

22 mart 17:31

130. Sürekli olarak gördüğüm övgülere ve nispeten uygun fiyatına dayanamayıp bugün satın aldım.(gizlinot: vize haftasi hediyesi) eyeliner, zor bir rimel ve klasik ten makyajım vardı. Ilk sürdüğümde çıkarmayacak sanırım dedim ama yüzümü duruladiktan sonra kirpik diplerimde bile makyaj kalıntısı yoktu. O kadar mutluyum ki artık pamukla cildimi çekiştirmeyeceğim icin. Sivilceye megilli bir cildim var ve sivilce yapmazsa yeni bağımlılığım bu olabilir.

Not: umarım fiyati hic artmaz(gizlinot: 35 tl)

22 mart 16:42 22 mart 16:43

129. Buradaki yorumlara istinaden aldım ve şimdi bu ürün icin girdi yazma ihtiyacı hissediyorum. Kore bakım videolarında çift temizlik olayını cok mantıklı bulduğum, yüzüme günes kremi, bb krem sürmüş olduğum icin tek temizleme yetmiceği düsüncesi ile yağlı temizleme de fiyat performans acısından bu ürünü severek kullanıyordum. Şişenin sonuna yaklaşmasıyla yüzümde normalde olmayan bir takım kistik sivilce oluşumunun fazlalaştığını ve hızlandığını farkettim. Beslenme düzenim aynı ve az çok cilt bakım rutinim de aynıyken anlam veremedim. Şunu söyleyebilirim ki ısopropyl palmıtate içerik listesinde bir numarada ve bilirsiniz gözenek tıkayıcı maddelerin arasında yer alıyor. Geç farketmeme şaşırdım eğer siz de bu ürünü kullanıyorsanız ve böyle bir problemle karşılasıyorsanız güneş kreminizden, bb krem vs şüphelenmek yerine bu ürünü ilk incelemeye alın derim.

19 mart 11:04